Eurowizja 2011, Magdalena TulPOLSKA 2011

 • Dziś impreza w Grecji
Wieczorem w Atenach odbędzie się impreza z okazji 10-lecia portalu Oikotimes. Gościem specjalnym będzie polska reprezentantka, Magdalena Tul. Wokalistka co prawda nie jest zobligowana do występu podczas urodzin, ale na pewno spotka się z fanami Eurowizji i przedstawicielami popularnych w Grecji mediów. Będzie miała też okazję zobaczyć się z reprezentantem Grecji – Loukasem, reprezentantką Słowenii – Mają oraz uczestnikami ESC z lat ubiegłych: Eleną Risteską i Constantinosem.
Jutro z kolei urodziny będzie miała sama Magdalena. 1 maja wokalistka będzie miała swoje pierwsze próby w Esprit Arena. 

DE 2011 Nasz Faworyt! Ostatnie chwile na głosowanie w IV rundzie! TUTAJ spis utworów, które biorą udział w głosowaniu. Punktacje wysyłajcie do piątku, do godziny 17:00. Adres – blazewicz.poczta@gmail.com

MROZINKOWY KĄCIK – Odc. 29
WIELKA BRYTANIA
Dziś w Mrozinkowym kąciku pojawią się znów 2 kraje. Kraje, które nie zawodzą i przyznają nam zawsze jakieś punkty na Eurowizji. A gdy ich brakuje w naszych półfinałach, to wiemy, że z awansem do finałów możemy mieć niezłe kłopoty. Oby tym razem tak nie było, bo znów los chciał, że nie otrzymamy wsparcia jednego z nich w pierwszym półfinale. Na szczęście możemy liczyć na Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, bo ten kraj może głosować, mimo iż nie bierze udziału w półfinałowej walce…  
Wielka Brytania, mój zdecydowanie największy faworyt w dziedzinie krajów, w których mógłbym mieszkać. Londyn, miasto, w którym zakochać się nie jest trudno. Miasto o wyjątkowym zapachu i atmosferze. Jako jedna z niewielu stolic europejskich posiada największe skupisko teatrów muzycznych. West End, bo tak nazywa się dzielnica teatralna, to marzenie każdego aktora. Szansę pracy w tej modnej części Londynu otrzymał np. jeden z członków popularnego boysbandu "Blue" – Duncan James. Pozostałe 3/4 tego zespołu też poszło swoimi drogami, ale w związku z Eurowizją nastąpił wielki powrót "Blue". Czy to da Wielkiej Brytanii wymarzone zwycięstwo?
Podczas mojego pobytu na Malcie, miałem okazję poznać chłopaków. To fajni, otwarci ludzie. Czy gwiazdy? Oczywiście, ale jeśli gwiazda nie byłaby gwiazdą, to kim miałaby być?! UK reprezentowane będzie przez utwór "I can". Pora na oficjalne przesłuchanie utworu. Oficjalne, bo nieoficjalnie widziałem już teledysk – jeden i drugi, widziałem jeden z ich występów i utwór znam, ale czas zabrać się za nich "na świeżo".
Numer jest bardzo nowoczesny i boysbandowy, co nie wydaje się chyba dziwne biorąc pod uwagę, że jest wykonywany przez boysband. He he… To utwór, który będzie walczył o zwycięstwo. Boysbandy mają to do siebie, że "chłopcy", którzy w nich są – są produktem. Każdy jest inny tak, by pogodzić gusta fanów. Wiadomo nie od dziś, że nie wszystkim podoba się ten sam człowiek, a mając do wyboru czterech, bądź pięciu, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie akurat odpowiedni dla nas. I w związku z tą zasadą widzimy tu czterech panów, kompletnie różnych. Jeden typ chłopca, drugi ciemnoskóry, trzeci mięśniak, a czwarty typ dojrzałego mężczyzny. Utwór "I can" to taki deser lodowy. Każda gałka w innym smaku. A jako całość, to mega bomba kaloryczna, ale któż nie lubi się opchać czasem po brzegi?! Moje TOP 5 jak do tej pory!
Blue powstało w 2001 roku i od początku zespół tworzą Duncan James, Anthony Costa, Lee Ryan i Simon Webbe. Ich pierwszym hitem był singiel "All Rise". A później poszło już z górki – zespół ma na swoim koncie mnóstwo przebojów, wspólne nagrania z Eltonem Johnem i wiele wyróżnień muzycznych. Po wielu sukcesach zespół zawiesił swoją działalność, a każdy z wokalistów poszedł swoją drogą. Ostatecznie jednak zjednoczył ich udział w Eurowizji, podczas której reprezentować będą Wielką Brytanię z utworem "I can". To pierwszy reprezentant UK wybrany bez żadnych narodowych preselekcji. 
MROZINKOWY KĄCIK – Odc. 30
UKRAINA
Drugim krajem, na którego wsparcie w półfinale nie będziemy niestety mogli liczyć jest Ukraina. Pojawi się ona w drugim półfinale i jeżeli będzie miała szczęście, że awansuje, to łaskawie TVP 1 wyemituje występ Miki Newton. Jeśli jednak będzie inaczej, to będziemy mogli zobaczyć ją na obcojęzycznych kanałach lub za pośrednictwem internetu (czy to nie jest paranoja?!). Mrozinkowy kącik już jako trzydziesta odsłona sprawdzi, jaki smak ma tegoroczna propozycja.
Zwyciężczyni ukraińskich preselekcji Mika Newton musiała przeżyć chwilę stresu, gdy po ogłoszeniu wyników napływały protesty i chęć powtórzenia głosowania. Faworytki tej rywalizacji – Zlata i Jamala wycofały się jednak z dogrywki, czym zyskały w oczach Europy, gdyż co roku wokół preselekcji ukraińskich rozlega się dziwna aura niedomówień. Jamala, moja absolutna faworytka, Artystka, którą poznałem w Kijowie podczas koncertu poświęconego twórczości The Beatles, gdzie śpiewałem u boku największych gwiazd sceny ukraińskiej. Obiecała że wystartuje znów za rok, a mnie prywatnie obiecała wspólny utwór, więc jak tylko będziemy mieli trochę wolnego czasu, to coś razem wykombinujemy.
Ale czas na Mikę Newton i jej zaskakujące zwycięstwo. W zeszłym roku nikt nie wróżył przed Eurowizją sukcesu Alyoshy, a gdy tylko wszyscy zobaczyli ją na próbach generalnych, to od razu była murowaną kandydatką do walki o miejsce w pierwszej dziesiątce konkursu. Czy tak będzie i w tym roku? Utwór "Angel" jest dla mnie średnio wypieczoną drożdżówką z serem. Trzeba od razu zjeść, bo po jednym dniu będzie stara i będzie nią można wybijać szyby niczym kamienie. To zwykła drożdżówka, którą można w sumie kupić wszędzie. Nic oryginalnego, wyjątkowego i unikatowego. Wciąż żal mi, że nie jedzie Jamala. Bo "Smile" roześmiałoby Europę…
Mika Newton to tak naprawdę Oksana Gritsay, urodziła się 5 marca 1986 roku. Ma spore doświadczenie festiwalowe, bowiem wielokrotnie startowała w różnego rodzaju konkursach muzycznych, krajowych i regionalnych. Jej pierwszy singiel "Anomalia" stał się hitem na Ukrainie i w Rosji. Pomiędzy 2005 a 2008 rokiem Mika wydała dwa albumy ukraińskojęzyczne i jeden angielskojęzyczny, nagrany w Wielkiej Brytanii. Jej wielkim marzeniem jest zostać aktorką – wystąpiła już w dwóch filmach. 

33 komentarze

 1. Mam pytanie pamięta ktoś czy była taka sytuacja, że artysta występował dwa razy pod rząd na Eurowizji tj. w przypadku Leny. Czy jest to ewenement? W ostatnich 10 latach czegoś takiego ja sobie nie przypominam. Może redaktor wie coś więcej?

  Polubienie

 2. w roku 1996 /Oslo/ w estonka niejaka Marija reprezentowala swoj kraj w duecie z jakims kolesiem, rok pozniej w 1997 /dublin/ wystapila ponownie tym razem juz solo

  Polubienie

 3. 1996 – Ivo Linna i Maarja-Liis Ilus – „Kaelakee haal” – 5. miejsce
  1997 – „Keelatud maa” – 8. miejsce

  Polubienie

 4. Ja pamiętam Euroband z 2008. Fridrik Omar bodajże. w 2009 roku śpiewał też w chórkach Yohanny.

  Polubienie

 5. W latach 1996-1997 były dwie takie reprezentacje. Oprócz wspomnianej Estonki Maarji w obu rocznikach Turcję reprezentowała Sebnem Paker. W latach 90. to jeszcze oczywiście Tony Wegas z Austrii. W całej historii Konkursu sporo takich postaci by się jeszcze znalazło.

  Polubienie

 6. Zespół reprezentujący Serbię i Czarnogórę w 2005 roku oficjalnie został wybrany na reprezentanta tego kraju w roku 2006, ale ze względu na to, co się stało, zespół ostatecznie nie wystąpił na Eurowizji.

  Jeden z łotewskich piratów z roku 2008 występował rok wcześniej z zespołem Bonaparti.lv.

  W roku 1997 po drugi raz z rzędu swój kraj reprezentowały Maarja-Liis Ilus (Estonia) i Sebnem Paker (Turcja). Ta pierwsza rok wcześniej występowała w duecie.

  Tony Wegas reprezentował Austrię w 1992, a potem w 1993 roku.

  Poza tym:
  – Boulevard (Finlandia 1987, potem 1988)

  Polubienie

 7. Wystarczy wejść na angielską wikipedię, i prześledzić sobie poszczególne edycje. Jest tam rozdział „Returning artist”, w którym w tabelce są wymienieni artyści, którzy wrócili na Eurowizję, wraz z rokiem wcześniejszego występu.

  Polubienie

 8. Aktualny ranking OGAE 2011
  – zagłosowały 24 państwa :

  01. Hungary 198
  02. France 186
  03. United Kingdom 182
  04. Sweden 171
  05. Estonia 123
  06. Bosnia and Herzegovina 94
  07. Azerbaijan 81
  08. Denmark 43
  09. POLAND 33
  10. Germany 32
  11. Norway 29
  12. Russia 28
  13. Israel 22
  14. Romania 22
  15. Austria 21
  16. Slovenia 19
  17. Italy 14
  18. Switzerland 13
  19. Greece 13
  20. Turkey 12
  21. Ireland 9
  22-23. Belarus 8
  22-23. Croatia 8
  24. Cyprus 4
  25-28. Bulgaria 4
  25-28. Finland 4
  25-28. Spain 4
  25-28. Ukraine 4
  29. Serbia 3
  30-32. Iceland 2
  30-32. Latvia 2
  30-32. Netherlands 2
  33-34. Georgia 1
  33-34. San Marino 1

  35-43. Albania 0
  35-43. Armenia 0
  35-43. Belgium 0
  35-43. FYR Macedonia 0
  35-43. Lithuania 0
  35-43. Malta 0
  35-43. Moldova 0
  35-43. Portugal 0
  35-43. Slovakia 0

  Polubienie

 9. Mam takie pytanie. Czy jest gdzieś w sieci szczegółowa analiza głosowań politycznych na eurowizji, czy ranking krajów, które na starcie mają zagwarantowane punkty od diaspor, czy sąsiadów. Na przykład coroczne dwunastki dla Rosji z Białorusi, czy zwycięstwa Grecji na Cyprze.

  Polubienie

 10. Jeżeli chodzi o polityczne głosowanie do możesz pytać się mnie. Od wielu lat interesuje się tą częścią konkursu i posiadam liczne materiały.

  Polubienie

 11. Stworzyłem taki ranking – symulując finałowe głosowanie wszystkich europejskich państwa na ESC :

  TOP 3 – najbardziej politycznych państw :

  1. ROSJA
  2. TURCJA
  3. GRECJA

  Wszystkie te państwa mają zagwarantowane ok. 100 pkt. w głosowaniu samych widzów, w finale ESC.

  Polubienie

 12. Ale macie łby dzięki 🙂
  Ta statystycznie w półfinale Turcja zajęła by 11 miejsce… nie chce mi się w to wierzyć tiaaa
  kontynuując ranking tak na oko
  4. Bośnia i Harcegowina
  5. Ukraina
  6. Serbia
  7. Azerbejdżan

  Polubienie

 13. To zestawienie z eurovision.ee jest realne 😛

  Turcja może nie awansować….. Nie ma Macedonii, Belgii, Holandii, Niemiec i Francji które przeważnie zawsze dają 8 – 10 -12 pkt dla Turcji 😀

  Nie zdziwiłbym się jakby nie awansowała 🙂

  Polubienie

 14. Estoński portal daje nam 17. miejsce? Nie jest to raczej możliwe. Nie mówię, że na 100% wejdziemy do finału, ale zajmiemy w nim maksymalnie 12 miejsce.

  Polubienie

 15. ciekawe jak Madzia wygląda,bo zdjęć jeszcze nie ma 😦 mam nadzieje,że wrzuca do sieci wykonania 😉

  Polubienie

 16. Czy głos Ruska nie brzmi jak Zoli Adok z wegier? a te refreny o matko masakra.Jednak Adok mi się podobał,to jego nie trawię heheh xD

  Polubienie

 17. Niestety to co przeslal bartek212701 tylko potwierdza ze Rosjanie nie powinni brac sie za utwory po angielsku, tym bardziej ze maja bardzo melodyjny jezyk.
  BTW ta wersja jest fajniejsza od oryginalu:)
  просто не понимаю почему английский?? русский такой красивый:)

  Polubienie

 18. Wiecie co? nie dotrzymałem, nie wytrzymałem i odsłuchałem… Miałem nie słuchać utworów, ale nie da się no nie da się… 😀

  I wiecie co wam powiem? że w tym roku jest dużo fajnych piosenek, które sprawią, że z zainteresowaniem ESC beda ogladać odosoby, których na codzień to nie interesuje… To chyba zasługa tych radiowych kawałków. Moi faworyci – UK, Rosja, Dania, Holandia, Islandia, Węgry… Zobaczycie – będzie ciekawie, jest dużo naprawdę porywajacych utworów!

  a tak żeście wszyscy ubolewali ze poziom taki, nie taki… to chyba już takie nasze zboczenie, ze z kazdym rokiem pragniemy więcej ;D

  Polubienie

 19. niestety Magdy nie będzie w Atenach; w ostatniej chwili przeprosiła organizatora za odwołanie wyjazdu

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: