Eurowizja 2011, Magdalena TulUPDATE: Sympatyczny mix piosenek ESC 2011 znaleźć można TUTAJ. Polecam!

OGAE GŁOSUJE

 • Macedonia
Macedoński oddział OGAE 12 punktów przyznał Szwecji. 10 punktów zdobyły Węgry, a 8 Chorwacja. Pozostałe noty: 7- Słowenia, 6- Francja, 5- Wielka Brytania, 4- Bośnia i Hercegowina, 3- Niemcy i 2- Łotwa. 1 punkt Macedończycy przyznali Polsce. Głosowanie Macedończyków wprowadziło nieco ożywienia do klasyfikacji generalnej. Słowenia, Chorwacja i Łotwa zdobyły swoje pierwsze punkty. 
PRZY OKAZJI: W OGAE 2nd Chance Song Contest 2011 weźmie udział 21 oddziałów OGAE. Polski oddział reprezentowany będzie przez Annę Gogolę i utwór "Ktoś taki jak ty". Aktywny udział wezmą m.in. kluby z Austrii, Belgii, Włoch i Holandii. Zabraknie Cypru, Rosji, Azerbejdżanu (z powodu braku preselekcji) oraz Armenii i Serbii.

UKRAINA 2011
 • Koncert dla Miki
24 kwietnia odbyła się w Kijowie wielka impreza eurowizyjna dedykowana Mice Newton. Wokalistka będąc gościem imprezy przekonała się, jak wielkie ma poparcie wśród Ukraińców. Reprezentantka Ukrainy gościła w Kijowie eurowizyjnych gości tj. Amaury Vasilli’ego (Francja), Zdob Si Zdub (Rep. Mołdowa), Blue (Wielka Brytania), Nadine (Austria) oraz Eldara i Nigar (Azerbejdżan). Dodakowo na scenie pojawiły się Ruslana, Alyosha oraz uczestnicy ukraińskich preselekcji (np. Zchemchug). Koncert był transmitowany przez pierwszy kanał telewizji ukraińskiej (również w internecie). Jak twierdzą obserwatorzy, show okazało się sporym sukcesem medialnym.
Niestety inaczej było w Belgii. Planowany weekend eurowizyjny nie spotkał się z zainteresowaniem reprezentantów. Jedynie trzy delegacje odwiedziły Brukselę – były to ekipy z Rumunii, Łotwy i Słowacji. Goście spotkali się z reprezentantami Belgii – formacją Witloof Bay, której mało kto daje szanse na jakikolwiek sukces w Dusseldorfie. 

 • DE 2011 NASZ FAWORYT
Przypominam o głosowaniu w IV rundzie plebiscytu na najlepszy utwór selekcyjny. Dzięki uczestnictwu w głosowaniu poprzednich rund czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego wybrali najlepsze piosenki Eurowizji 2011. Teraz 25 utworów czeka na Wasze głosy! Punktować można następujące kraje:
kraje finałowe: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania i Włochy
kraje z top7 I rundy: Albania, Azerbejdżan, Chorwacja, Gruzja, Norwegia, Polska*, Węgry
kraje z top7 II rundy: Białoruś, Bośnia, Dania, Estonia, Izrael, Słowenia, Szwecja
kraje z top6 III rundy: Austria, Bułgaria, Irlandia, Łotwa, Rumunia, Słowacja
Punktacje (1-8, 10, 12 pkt) wysyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com!
MROZINKOWY KĄCIK
San Marino
Mokry od stóp do głowy, w ten Lany Poniedziałek, siadam do następnych potraw. Wczoraj z tą Macedonią, to było kolejne nieporozumienie. 3 smakołyki pod rząd okazały się zwyczajnymi i niezjadliwymi wyrobami czekoladopodobnymi. Sztuczne, tanie i nie sięgnę po nie drugi raz. Mrozinkowy kącik wybiera się do najmniejszego aktualnie uczestnika Eurowizji. Nie chodzi o wokalistkę, bo to dość wysoka kobieta, ale o kraj, który mimo iż na Eurowizji pojawia się dopiero drugi raz, to nie zraził się pierwszą porażką i postanowił spróbować ponownie. Republika San Marino. A to prawie 32 tysięczne państwo reprezentować będzie Senit.
Senit, przemiła, szalona, bardzo muzykalna dziewczyna o ciekawym głosie. Poznaliśmy się mniej więcej 2 lata temu w Polsce, gdy odwiedzała jedną z moich teatralnych koleżanek – Kasię Walczak. W tym roku i jedna i druga pojawią się na Eurowizji w barwach sanmarińskich. Myślę, że dziewczyny zrobią z Euroclubu prawdziwe miejsce szaleństw, bo to kompletne party animals!
W związku z tym, że utwór Senit słyszę już któryś raz, bo przesłała mi go jak powstał, to moja opinia na jego temat nie będzie już tak świeża i tak obiektywna. Słuchając "Stand by" mogę robić wszystko. (bez skojarzeń) Najlepiej gotować jakieś pyszności. To utwór bardzo radiowy i kompletnie nie ograniczający. Dla wielu będzie po prostu nudny, bo nie jest typowym szlagierem eurowizyjnym. Ale to solidny kawałek tarty cytrynowej, świeżej, aromatycznej, słodkiej, ale z charakterystycznym smakiem cytryny. Każdy lubi cytrynę, ale raczej tylko jako dodatek. To będzie miły dodatek półfinału. Niestety myślę, że to za mało dla przeciętnego widzo-słuchacza, by trafiła do finału. Z sympatii do Senit – szkoda.
Senhit Zadik Zadik urodziła się w Bolonii (1979 rok), a jej ojciec ma korzenie z Erytrei. Na przełomie 1999 i 2000 roku doszło do jej debiutu – w Szwajcarii wystąpiła podczas musicalu "Fame". W tym samym czasie zaczęła też działać jako wokalistka. W 2006 roku udało jej się wydać debiutancki album, a jej wydawcą był Panini, znany z Polsce z serii albumów z naklejkami. Rok później wydała drugi album, z niepublikowanymi wcześniej utworami włoskojęzycznymi. Dwa lata później pojawił się jej trzeci album, tym razem nagrany w Los Angeles. W połowie 2010 roku zabrała się za nagrywanie nowego materiału, a pomagali jej w tym znani amerykańscy producenci. 

43 komentarze

 1. 01. Hungary 167
  02. France 159
  03. Sweden 147
  04. United Kingdom 144
  05. Estonia 111
  06. Azerbaijan 80
  07. Bosnia and Herzegovina 72
  08. Denmark 31
  09. Russia 28
  10. Germany 27
  11. Norway 25
  12. Austria 22
  13. Romania 21
  14. Poland 21
  15. Israel 16
  16. Italy 14
  17. Greece 11
  18. Switzerland 9
  19. Ireland 9
  20. Croatia 8
  21. Slovenia 7
  22. Cyprus 4
  23. Bulgaria 4
  24. Spain 4
  25. Turkey 4
  26. Ukraine 4
  27. Serbia 3
  28. Iceland 2
  29. Latvia 2
  30. Netherlands 2
  31. Georgia 1
  32. San Marino 1

  Polubienie

 2. Magda wygląda bardzo apetycznie na głównej stronie blogu. Prawda jest taka, że tegoroczna Eurowizja może przynieść mnóstwo niespodzianek co do klasyfikacji państw. Węgrzy mają dobry utwór, ale zastanawiam się, czy umieścić tę panią w swoim Top 10, bo ten wokal… Hm, zresztą wstrzymam się do czasu prób w Duesseldorfie.

  Polubienie

 3. Gdybyśmy mieli taki utwór jak Węgry, to spokojnie z Magdą walczylibyśmy o zwycięstwo. Na naszą korzyść przemawia doskonały wokal Magdy, w przeciwieństwie do Węgierki, która śpiewa różnie. „What about my dreams” jest moim faworytem, o ile Kati pociągnie ten utwór.

  Polubienie

 4. „Polski oddział reprezentowany będzie przez Annę Gogolę i utwór „Ktoś taki jak ty”.”

  Jak to świetnie brzmi 😀

  Polubienie

 5. Kojarzycie „Friday” Rebecci Black ? Tak w sumie, myślę sobie, że warstwa tekstowa tego utworu i „Popular” Erica Saade jest na mniej więcej tym samym poziomie :] Erica ratuje szalgierowa melodia (z podwyższeniem tonacji o półton w ostatnim refrenie, co fani Eurowizji kochają) i mocny, choć ciut przesadzony aranż.

  A co do ostatniego tematu, dotyczącego głosowania na kogoś z powodu wyglądu – jeżeli w konkursie piosenki miałbym na kogoś głosować za to, że jest przystojny, to musiałbym być jakimś ostatnim kretynem.

  Polubienie

 6. Powtarzam tutaj już setny raz, że jestem zdziwiony Waszym przekonaniem co do bardzo wysokiej lokaty piosenki węgierskiej czy jej zwycięstwa. Zwycięstwo na pewno nie, lokata poniżej top 5. To co ta kobieta reprezentuje to nic nowego. Wokal przeciętny, wygląd nie przykuwający uwagi, choreografia i pomysł na występ sądząc po filmiku z próby słabiutki. Nic nowego, nic ciekawego, nuda.

  Polubienie

 7. Tylko się nie zdziwcie jak to Kati wejdzie do finału, a my zostaniemy w półfinale. Bo piosenkę to Węgry mają lepszą.

  Polubienie

 8. i co z tą Macedonią dała nam punkta czy nie bo są dwie wersje wg OGAE nas punktuje

  Polubienie

 9. a ja myślę że wygramy ten półfinał. zobaczcie występ w preselekcjach, w łodzi albo amsterdamie. „jestem” ma rytm w stylu „tadamtadamtadamtadamtadamtam” i ten rytm da się poczuć. ludzie klaszczą, czuć energię i „bujanie się”. to się naprawdę fajnie sprzedaje w telewizji, bo przyciąga uwagę. do tego genialny wokal i język przykuwający uwagę. inny i rzadko słyszany (ostatnia piosenka w całości po polsku pojechała w 1999r).

  spośród piosenek tegorocznej eurowizji tylko estonia ma rytm porywający publiczność do równomiernego klaskania. zobaczcie jak popłynęło w zeszłym roku „satelite”, jak owacyjnie przyjęto herę bjork i parę innych utworów. wszystkie dało się klaskać 😀

  Polubienie

 10. To może warto byłoby wysłać za rok Rubika. Wtedy klaskać można by bez końca. Jego wczesne kompozycje – typu „Dotyk” – prezentowały poziom, to i owszem, ale obecne szkoda komentować.

  Polubienie

 11. Mac, punkty od oddziałów OGAE z różnych państw mówią za siebie. To, że nie podoba Ci się piosenka węgierska, nie oznacza od razu, że jest zła :). Kwestia gustu oczywiście. Możesz się dziwić, że tak wielu ludziom podoba się ta piosenka… ale to jest tylko Twoja sprawa. Jak dla mnie, Kati śpiewa jak Celine Dion, ma podobny głos… kto wie, może Budapeszt 2012? Wreszcie zwyciężyłoby państwo z naszego regionu (czyli ze Środkowej Europy). Oczywiście jeszcze bardziej chciałbym zwycięstwa Polski… to jest w sumie też możliwe – na Eurowizji nigdy nie wiadomo, a na dodatek mamy bardzo dobrą piosenkę w tym roku… jednak nie oszukujmy się, Węgry mają większe szanse. Kati potrafi to zaśpiewać na żywo… nie jest źle, no ale oczywiście wszystko zależy przede wszystkim od występu w Düsseldorfie. Piszesz, że nic nowego, nic ciekawego… no i dobrze, ale to, co jest, jest naprawdę w wysokim standardzie w swojej kategorii. Dobry pop, w tanecznym rytmie, fajnie się tego słucha. Po prostu fajna piosenka.

  Wygląda na to, że nasze OGAE przyzna 12 punktów naszym bratankom od szabli i od szklanki, czyli Węgrom :). Czy na Węgrzech w ogóle jest OGAE? Jeśli tak, to może będziemy mogli liczyć na jakąś wzajemność:).

  Czy ktoś coś wie o remixach „Jestem”? Bo miały przecież być, a tu nic o nich nie słychać…

  Polubienie

 12. Muszę przyznać, że mnie także dziwi prowadzenie w rankingu Węgier, ale cieszę się, że doceniono w końcu jakieś państwo z Naszego regionu. Przyznam też, że nie spodziewałem się nawet, iż Węgry wybiorą w tym roku na tyle dobrą piosenkę, aby prowadzić bądź utrzymywać się w czołówce większości rankingów, a już w szczególności, gdy dowiedziałem się, że planują wybrać reprezentanta wewnętrznie. To całkiem miłe zaskoczenie.

  Cóż co do zdjęcia Magdy to po prostu poezja !!!!!

  Nic dodać, nic ująć !!!!

  Polubienie

 13. Mati, owszem nie podoba mi się ta piosenka osobiście, ale staram się spojrzec obiektywnie i dochodze do wniosku, że piosenka przez europejskich widzów nie zostanie doceniona na tyle aby byc az tak wysoko. Dla mnie ranking OGAE nie jest dobrym wyznacznikiem, często faworyci nie dostawali się nawet do finału, fani zrzeszeni w OGAE lubią takie propozycje, co nie znaczy, że to przełoży się na całą Europę, bo się nie przełoży. Jestem pewien, że Węgry nie wygrają, na 100 procent. To już Estonia będzie wyżej niż Węgry.

  Polubienie

 14. Czy Magda wie,że ma takie fotki xD hahah.
  Trzeba przyznać,że blog zyskał na wartości hehehe

  Polubienie

 15. Chciałbym zaprezentować Wam pełną wersję mojego pomysłu odnośnie głosownia na ESC.

  1. Podczas trwania wszystkich konkursowych prezentacji, poprzez skróty piosenek, aż do ostatecznego zakończenia głosowania ludzie będą oddawać głosy w następujący sposób :

  > telefonicznie { SMS i Audiotele }, czyli klasycznie, z tą zmianą, że zredukowana zostanie maksymalna liczba połączeń lub SMS-ów, wykonana z jednego telefonu z 20 do 10.,

  > INTERNET – równolegle do telefonicznego odbywać się będzie głosownie internetowe, rzecz jasna – odpłatne { cena odpowiadająca wartości SMS-a }, z jednego komputera zagłosować będzie można maksymalnie także 10 razy,a samo głosowanie będzie miało miejsce na oficjalnej stronie Telewizji transmitującej ESC w danym kraju,

  Następnie głosy pochodzące z głosowania telefonicznego { SMS + Audiotele } i głosy Internautów zostaną połączone w jedną całość.

  TELEVOTING + INTERNET =

  DEMOKRATYCZNY WYBÓR

  W ten oto sposób powstaną ostateczne pkt. pochodzące z rąk społeczeństwa. Będziemy więc mogli poznać jego pełną opinię, a samo głosowanie Internautów powinno ograniczyć w pewnym sensie politykę w wyborze widzów, a tym samym korzystnie wpłynąć na demokratyczny werdykt.
  Widzowie będą bowiem mieli okazję skorzystać i wybrać dogodną opcję głosownia, czy telefon, czy Internet, a EBU uzyska dodatkowe źródło dochodów, no czym przecież bardzo im zależy.
  Myślę, że to tylko kwestia czasu, może kilku lat, żeby coś podobnego pojawiło się w konkursie. Internet stał się przecież praktycznie powszechnie dostępny, więc z pewnością nie powinno być z tym żadnych problemów. Początkowo przecież wiele osób negatywnie odnosiło się do wprowadzenia televotingu na ESC, a mimo wszystko system ten w pewnym sensie spełnił swoją rolę.

  2. Kolejną ważną zmianą jest zwiększenie liczby jury z 5 do 10 osób. W ten sposób będziemy mieli okazję ograniczyć bądź wyeliminować ewentualną korupcję, bo jak wiemy trudniej, a przede wszystkim drożej jest przekupić 10 jurorów niż 5. Wtedy ”zakup” pkt. z rąk jednego państwa, byłby warty tyle z od dwóch krajów. Poza tym decyzja z ręki 10 osób powinna być pełniejsza, co pozwoliło by też uniknąć sytuacji remisowych.

  3. Zmiana sposobu rozstrzygania remisów pkt. w zestawieniu 50%/50%.

  Obecnie w pierwszej kolejności uwzględnia się noty od widzów.

  Sprawiedliwym systemem byłoby następujące rozwiązanie :

  1. Najpierw patrzymy na to, który kraj dostał pkt. od jury i widzów jednocześnie { więcej razy }, bowiem właśnie to państwo powinno otrzymać ostatecznie wyższą notę, nawet jeżeli zremisowało z laureatem ,,12” od widzów.

  2. Jeżeli pierwszy sposób okaże się bezskuteczny wówczas uwzględniamy liczbę ”12”,”10”, ”8” itd., aż do ustalenia pozycji.

  3. Jeżeli zarówno pierwszy, jak i drugi sposób nie pomoże wyjaśnić remisu wówczas dopiero patrzymy na to, kto otrzymał więcej pkt. od widzów.

  A oto przkł. :
  Głosowanie Holandii – ESC 2009 finał
  – autentyczne wyniki :

  Legenda :

  1-sza kolumna – noty jury
  2. kolumna – pkt. widzów

  12 pkt.- NORWEG. – 12 + 8 = 20
  10 pkt.- AZERB. – 7 + 6 = 13
  8 pkt. – TURCJA – 0 + 12 = 12
  7 pkt. – ISLANDIA – 8 + 4 = 12
  6 pkt. – FRANCJA – 10 + 2 = 12
  5 pkt. – ARMENIA – 0 + 10 = 10
  4 pkt. – BOŚNIA – 0 + 7 = 7
  3 pkt. – UK – 4 + 3 = 7
  2 pkt. – NIEMCY – 6 + 0 = 6
  1 pkt. – GRECJA – 0 + 5 = 5

  A tak wyglądały by wyniki po tej. proponowanej przeze mnie zmianie

  Legenda :

  1-sza kolumna – noty jury
  2. kolumna – pkt. widzów

  12 pkt.- NORWEG. – 12 + 8 = 20
  10 pkt.- AZERB. – 7 + 6 = 13
  8 pkt. – FRANCJA – 10 + 2 = 12
  7 pkt. – ISLANDIA – 8 + 4 = 12
  6 pkt. – TURCJA – 0 + 12 = 12
  5 pkt. – ARMENIA – 0 + 10 = 10
  4 pkt. – UK – 4 + 3 = 7
  3 pkt. – BOŚNIA – 0 + 7 = 7
  2 pkt. – NIEMCY – 6 + 0 = 6
  1 pkt. – GRECJA – 0 + 5 = 5

  *Francja zdobyła pkt. od widzów i jury, dlatego ma więcej pkt., niż Turcja, która otrzymała pkt. jedynie od samych widzów { diaspora }, Francja ma także więcej pkt. niż Islandia, bo w sytuacji, gdy obydwa kraje zdobyły pkt. zarówno od widzów, jak i jury w pierwszej kolejności patrzy się na liczbę najwyższych not tj. 12, 10, 8, ..itd., czyli, w tym wypadku Francja wygrywa z Islandią, bo ma więcej ,,10″.
  * Wielka Brytania wygrywa zaś ostatecznie z B.&H., bo zdobyła pkt. zarówno od widzów, jak i jury, a Bośnia tylko od widzów { diaspora }.

  W tym głosowaniu doskonale widać, jak zmniejszył się wpływ diaspory. Przede wszystkim ma tu na myśli Turcję,
  która utraciła dokładnie 50 % swoich pkt. – to właśnie na tym powinno polegać 50/50. Choć z pozoru to może się
  wydawać niewiele to warto pamiętać, że Turcja ostatecznie znalazłaby się poza podium, co jednak jest bardzo
  ważne. W ten sposób diaspora traci na wartości, i co najważniejsze bez rewolucyjnej zmiany systemu.
  Dopiero wtedy taż możemy powiedzieć, że stosujemy system 50%/50%. bo głosy widzów i jury mają tą samą wartość i nie jest tak, że jedno głosownie ma większy wpływ niż drugie.

  Zapraszam do komentowania !!!

  Polubienie

 16. Nie łatwiej było by wprowadzić 15 osobowe jury bylo by szybciej i mniej by kosztowalo po za tym jeśli wezmieny wszystkie panstwa i bedziemy im odejmowac pkt od disapor to wyjdzie na to ze wszystkie panstwa zostana z dorbkiem pkt nie przekraczajacej 100 pewnie bylo by wiecej remisow po za tym opierajac sie o disapory to podejmujmy Polsce pkt od owych disapor zobaczymy ile zostanie pkt jesli jakies zostana wprowadzenie takiego glosowania musialo objac wszystkie panstwa a nie tylko te ktore maja swoich wszedzie.

  Polubienie

 17. przejrzyjcie ranking OGAE z 2010r i porownajcie go z wynikami eurowizji 2010

  CIEKAWOSTKI:
  Turcja. 2 miejsce na eurowizji, 13. w rankingu OGAE
  Izrael. 14 miejsce na eurowizji, 2. w rankingu OGAE
  Chorwacja brak awansu do finału, 6 miejsce w rankingu OGAE
  Szwecja, brak awansu do finału 12 w rankingu OGAE
  Rumunia- 3. miejsce na eurowizji, 18 w rankingu OGAE

  i w koncu- Niemcy wygrana ESC, ranking OGAE miejsce 3. A ranking OGAE wygrala Dania, ktora ostatecznie byla 5…

  nie ma sie co nimi przejmowac. owszem, troche trafiaja, ale troche nie. dlatego ze oni sluchaja wersji mp3 po kilkaset razy a nie wystepu na zywo.

  linki:
  http://eurowizja.org/v10_ogae.php?num=208, http://pl.wikipedia.org/wiki/Konkurs_Piosenki_Eurowizji_2010

  Polubienie

 18. Akurat z „RubikOne” podobają mi się 3 piosenki (jeśli dobrze kojarzę): „Mer garune”, „Osobność” i „Too far from here”. Ale już „Nie wstydź się mówić, że kochasz” jest okropnie tandetne. A takich właśnie utworów Rubik tworzy ostatnimi czasy coraz więcej.
  Wracając do Eurowizji, obejrzę chyba 2. półfinał na SLO1 albo HRT1, bo Chorwaci mają w sumie lepszej jakości stację. Kurczę, strasznie się dłuży ten czas pozostały do ESC.

  Polubienie

 19. Dania na ESC 2010 nie była 5 tylko 4., a moim najnowszym systemie nie ma nic o okrajaniu pkt. – to było we wcześniejszym pomyśle.

  Proszę o komentarze mojego systemu !!!

  Polubienie

 20. Eurovisionfanie, a jak by wyglądała opłata za głosowanie w necie? To jest mimo wszystko istotne, bo jeśli esem to bez sensu, bo wtedy to jest to samo co wysłanie normalnego esa tak jak to jest dzisiaj, jeśli przelewem lub kartą to ludziom kojarzy się ze zbyt długim wypełnianiem.

  Polubienie

 21. Faktycznie – sposób głosowania internetowego nie został przeze mnie dostatecznie sprecyzowany, choć myślę, że na dłuższą metę nie ma to znaczenia. W tej koncepcji zależy mi przede wszystkim na tym, żeby połączyć Internautów i telewidzów.

  Polubienie

 22. Cutafongu, dlaczego klasyfikujesz „Nie wstydź się mówić, że kochasz” jako tandetne ?

  Polubienie

 23. Osobiście uważam, że gdyby pan Piotr Rubik „reprezentowałby” Polskę na ESC to spaliłbym się ze wstydu… Wyobrażacie sobie kolesia machającego łapą jako reprezentanta ?

  Polubienie

 24. Azet – to by nie wyszło, bo Rubik do machania potrzebuje chóru 😛 Raczej Rubik mógłby się pojawić na ESC jako kompozytor i tylko i wyłącznie w takiej wersji. I myślę, ze to głupi pomysł nie byłby.

  Polubienie

 25. Ja piosenek Rubika nie lubiłem i nigdy nie polubię. Nie wiadomo jak dobry/a wokalista/ka by to śpiewał/a to i tak uważam, ze jego piosenki są strasznie wsiowe i delikatnie mówiąc w sam raz na msze niedzielną. Takie moje zdanie

  Polubienie

 26. Mike, tak uważam, bo ten utwór ma miałki, banalny tekst i oklepaną, rzewną melodyjkę. Wykonawców piosenki doceniam, ale to za mało bym polubił ten song, który jest zwyczajnie tani. Rubik się stacza muzycznie – co tu dużo ukrywać.

  Polubienie

 27. Cutafong, ok, rozumiem, oczywiście, ten utwór to nie są wyżyny, ale nie jest on myślę taki zły. Jest wiele wiele gorszych, a ten jest przynajmniej melodyjny i ma dobrą, choć chyba trochę oklepaną aranżację.

  Polubienie

 28. Aktualne wyniki głosowania OGAE 2011 po 20. państwach :

  01. Hungary 167
  02. France 159
  03. Sweden 147
  04. United Kingdom 144
  05. Estonia 111
  06. Azerbaijan 80
  07. Bosnia and Herzegovina 72
  08. Denmark 31
  09. Russia 28
  10. Germany 27
  11. Norway 25
  12. Austria 22
  13. Romania 21
  14. Poland 21
  15. Israel 16
  16. Italy 14
  17. Greece 11
  18. Switzerland 9
  19. Ireland 9
  20. Croatia 8
  21. Slovenia 7
  22. Cyprus 4
  23. Bulgaria 4
  23. Spain 4
  23. Turkey 4
  23. Ukraine 4
  27. Serbia 3
  28. Iceland 2
  28. Latvia 2
  28. Netherlands 2
  31. Georgia 1
  31. San Marino 1

  Pozostałe państwa bez pkt.

  Polubienie

 29. Co to jest blog muyzcynz cyz burdel, takie coś strasznie mnie odpycha od tego bloga. Najpierw ten cały nic nie warty mroziński a teraz to zdjęcie Magdy jak by z domu publicznego. Co to jest?

  Polubienie

 30. Ł= a nam się to zdjęcie podoba,skoro Magda je zrobiła i jest w sieci nie ma zapewne nic przeciwko,nie podoba ci sie ? Nie patrz,problem rozwiązany

  Polubienie

 31. Dokładnie. Rozumiem, gdyby nie miała co pokazać, ale Magda jest piękną kobietą. Moim zdaniem, i tak pokazała za mało. Hehehe.
  Kiedy są pierwsze próby w Duesseldorfie, bo nie pamiętam?

  Polubienie

 32. 1 maja ważny dzień 😀

  Próba Magdy 🙂

  + Beatyfikacja 😀

  I to i to od 10:00 się zaczyna 😀

  Polubienie

 33. Dzięki za informację. 😉
  A ja sobie właśnie ściągam najnowszy album Christine Guldbrandsen i aż się boję, co ta dziewczyna mogła zmajstrować tym razem. Lubię muzykę Skandynawii, bo ma w sobie coś lekkiego i tajemniczego zarazem. Marzy mi się występ Sissel na ESC (z Norwegii) i Ólafura Arnaldsa (z Islandii).

  Polubienie

 34. Taaaak! Sissel i Olafur < 3. obawiam się jednak, że to tylko marzenia ściętej głowy : ].

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: