Eurowizja 2011, Magdalena TulKIDS VISION SONG CONTEST 2011
  • Polka trzecia
23 kwietnia w Dusseldorfie zorganizowano Kids Vision Song Contest, czyli konkurs muzyczny dla dzieci reprezentujących mniejszości narodowe zamieszkujące Niemcy. W imprezie wzięło udział 12 uczestników, wszyscy śpiewali w swoich językach narodowych. Grand Prix zdobyła 11-letnia Masha Volmerhausen, reprezentująca Białoruś. Drugie miejsce przypadło Turczynce Melissie Kuroglu. Trzecia była Lilianne Wolf, reprezentująca niemiecką Polonię. Warto dodać, że wcześniej Lilianne pomyślnie przeszła półfinał, w którym udział wzięło aż 21 reprezentantów. "Jest to ogromny sukces dla Lilianne. Mimo swoich dopiero trzynastu lat, z wielkim zapałem i konsekwencją pracuje ona nad swoim talentem." – ocenia polonijny portal terazpolonia.de
Poza Białorusią, Turcją i Polską w finale zaśpiewali reprezentanci Niemiec, Grecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Izraela, Rosji, Senegalu, RPA i Ukrainy. 

OGAE GŁOSUJE
  • Niemcy
Jeden z dwóch eurowizyjnych klubów niemieckich – OGAE Germany przekazał swoją punktację. 12 punktów trafiło na Węgry, 10 punktów zdobyła Szwecja, a 8 Francja. Pozostałe noty: 7- Azerbejdżan, 6- Estonia, 5- Wielka Brytania, 4- Austria, 3- Bośnia i Hercegowina, 2- Norwegia i 1- Rumunia. 
Przy okazji poinformuję, że ESCkaz ocenił już utwory eurowizyjne. Ranking powstał na podstawie ocen ekspertów z portalu i wyników głosowania internautów. Pierwsze miejsce zajęła Rosja, druga była Armenia, a trzecia Szwecja. Polska zajęła 9. miejsce, pomiędzy Francją a Niemcami. W ocenie ekspertów Magdalena uznana została za jedną z najlepszych wokalistek tegorocznej Eurowizji. Pozytywnie oceniono też fakt, że Magdalena wykona utwór po polsku. Jeden z oceniających porównał ją do Anastasi Prihodko. 

  • DE 2011 Nasz Faworyt
Przypominam o głosowaniu w IV rundzie naszego plebiscytu eurowizyjnego. Głosować można na kraje wymienione TUTAJ. Punktacje wysyłajcie do piątku na adres blazewicz.poczta@gmail.com
MROZINKOWY KĄCIK – Odc. 25
MACEDONIA
Dajcie spokój. Święta to miał być czas wyjątkowy, nie tylko ze względu na to, że spędzamy go z rodziną, ale też na potrawy, które "próbujemy". Żeby nie nazwać tego po imieniu, bo trochę wstyd się przyznać, że prowadzimy typowe świąteczne obżarstwo. Chorwacko-portugalskie wypieki nie udały się kompletnie. To tak jakby na Wielkanoc zrobić sernik bez sera. Fu! Mrozinkowy kącik zawitał w ten świąteczny czas do Macedonii. Dwudziesty piąty raz otwieram usta, by doznać jakiegoś olśnienia. I co?
 
Utwór "Rusinka" wykonywany przez Vlatko Ilievskiego, to piosenka o rosyjskiej rusałce wodnej o wdzięcznym imieniu Inka. Ciekawe, czy przekona ta Ruś-Inka do siebie Europę? Coś Macedonia nie ma ostatnio szczęścia i nie króluje w finałach. Obym po tych ostatnich dwóch sucharach chorwacko-portugalskich nie musiał w święta przechodzić na dietę. Boję się, bo już sam tytuł kojarzy mi się trochę z piosenką o piękności z bagien, ale co tam… RAZ Ruś-Ince ŚMIERĆ.
 


Zaczyna się od powiewu macedońskiego wiatru, zamienia się w tureckie disco, aż nagle. Śpiew. No i mamy disco polowe zacięcie wokalisty. Szaleństwo. Teraz trochę bouncu, ależ on szaleje. Można śmiało powiedzieć, że to istny Rocky Martin macedońskiej sceny muzycznej. Istnieją buty Rebok, czy Adidos, to dlaczego nie może być Rocky Martin?! O. Nagle rosyjski taniec kozacki. Pomieszanie z poplątaniem. To babka z taaaaaaaakim zakalcem, że cukiernik ze wstydu powinien dopłacać! Koszmar wielkanocny trwa. A gdzie jajka z czekolady, eurowizyjny zajączku?! A NIECH CIĘ PIORUN JASNY STRZELI ZA TAKIE PREZENTY!Vlatko Ilievski urodził się 2 maja 1985 roku. W wieku 12 lat zaczął śpiewać i grać na gitarze. W 2000 roku pojawił się podczas rockowego festiwalu "Made in Macedonia" i właśnie wtedy dał się poznać szerszej publiczności. Przed tym, jak został solistą, był wokalnym liderem formacji Moral, z którą wystąpił jako support Deep Purple. W 2007 roku rozpoczął karierę solową. Do 2010 roku miał już wydany drugi album solowy. Ma na swoim koncie wiele ciekawych duetów (m.in. z Tamarą Todevską), udział w licznych festiwalach. Zanim wygrał preselekcje z "Rusinką", dwukrotnie startował w "Skopje Fest". 

53 komentarze

  1. Aktualne wyniki głosowania OGAE Polska mogą zobaczyć jedynie członkowie Stowarzyszenia. Plebiscyt kończy się 8 maja.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: