Eurowizja 2011, Magdalena TulEUROWIZJA W TVP

  • Brak drugiego półfinału
W oficjalnej ramówce TVP dla prasy podano już rozkład programowy w tygodniu eurowizyjnym i ostatecznie potwierdzono, że drugi półfinał nie będzie przez polską telewizję transmitowany na żywo. W zamian za to w piątek, 13 maja TVP1 pokaże występy krajów zakwalifikowanych z drugiego półfinału do finału. Skrót (z polskim komentarzem) obejrzeć będzie można o 15:15 i potrwa on 35 minut. Poza blokami teledyskowymi o których pisałem w przedostatniej notce, klipy obejrzeć będzie można także w poniedziałek 9 maja i we wtorek 10 maja o 14:35 (25 minut). Półfinał wystartuje 10 maja o 21:00 i transmisja trwać będzie do 23:10. Blok teledyskowy będzie pokazany również we środę 11 maja i czwartek 12 maja o 14:35 (25 minut). W dzień finału bloków teledyskowych nie będzie, a sam finał rozpocznie się o 21:00 i potrwa do 00:20. Polacy mieszkający poza granicami kraju będą mogli oglądać półfinał i finał na TV Polonia.
PRZY OKAZJI: Najprawdopodobniej Emmy (Armenia) będąc w Polsce brała udział w nagraniach eurowizyjnego odcinka show "Jaka to melodia". Na razie nie wiadomo, kiedy odcinek zostanie pokazany w TVP1.

EUROWIZJA 2011
  • Nowe teledyski
W internecie znaleźć już można teledysk do "Popular" Erica Saade. Co ciekawe, klip opisany jest jako wersja ocenzurowana, więc ciekawscy fani oczekują już na wersję "bez cenzury", która zapewne zawierać będzie więcej scen przemocy. Nowy teledysk do "I can" zaprezentowała grupa Blue. Tym razem zabrakło widoków Londynu, ale jest za to grupa tancerek i "sztuczny deszcz". 
Wkrótce premierę będą miały kolejne teledyski: do norweskiego "Haba Haba", duńskiego "New tomorrow" i izraelskiego "Ding Dong". Nowe wersje klipów przygotują też reprezentanci Irlandii i Rep. Mołdowa. Ekipy z Austrii, Bośni, Estonii, Grecji i Litwy nie planują przygotowania teledysków, natomiast klip do rosyjskiego "Get you" pochodzi tak naprawdę z innej piosenki z repertuaru Alexeja (podmienione jest tylko audio). 

POLSKA 2011
  • Magdalena o Amsterdamie
Na swoim oficjalnym profilu Facebook Magdalena Tul podzieliła się wrażeniami dotyczącymi udziału w "Eurovision in Concert". "Bardzo miło było zobaczyć Amsterdam, chociaż nocą. Piękne miasto , ludzie bardzo mili.Tyle o Amsterdamie a w klubie…Atmosfera bardzo gorąca, publiczność reagowała bardzo żywiołowo i spontanicznie. Wszystkich przyjęła bardzo ciepło." Wokalistka przyznaje, że do Holandii jej ekipa przyleciała bardzo późno (godzinę przed próbą), dlatego nie było jej podczas oficjalnego przywitania gości. Magdalena miała bardzo mało czasu, więc nie udało jej się zapoznać z większością uczestników ESC. "Poznałam m.in.Alexey’a Vorobyov’a, wszyscy wydawali sie być bardzo sympatyczni, ale myślę, że na prawdziwe przyjaźnie przyjdzie czas w maju. Przyjechaliśmy o jeden dzień później niż inni reprezentanci i nie było zbyt wiele czasu na spotkania towarzyskie."
Już w sobotę Magdalena będzie gościem Łódź Eurovision Party w klubie Ganimedes. TUTAJ można usłyszeć bilingualną wersję utworu "Jestem".

X FACTOR 
  • Dziewczyny awansowały
Laureatki ostatniego miejsca podczas finału preselekcji polskich 2010 – Dziewczyny – zakwalifikowały się do finału programu "X Factor". Ich opiekunką będzie Maja Sablewska. Ciekawe, jak formacja zaprezentuje się podczas odcinków na żywo i czy zdobędzie więcej głosów, niż podczas preselekcji za utwór "Cash box". 
Przedstawicielem uczestników różnych edycji "X Factor" na Eurowizji jest tegoroczny reprezentant Grecji – Loukas, który wygrał pierwszą grecką edycję programu. W trzeciej edycji trzecie miejsce zajęła Nikki Ponte. Podczas ESC 2011 wystąpi również uczestniczka węgierskiej edycji – Kati Wolf. Wokalistka odpadła po siedmiu tygodniach rywalizacji. 

DE 2011 NASZ FAWORYT
Punkty dot. drugiego półfinału ESC 2011 wysyłać można do piątku do godz. 15:00! 

3 komentarze

  1. Nie wiem co to za „ksywa” pode mna pisze.. Jesli to celowe podszywanie się pode mnie to jestes pajacem, a jesli nie to wybacz, ale pierwszy zarezerwowałem sobie ten nick 😉 jest przecież tysiace innych… 😀

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: