Eurowizja 2011, Magdalena TulOGAE GŁOSUJE

 • Turcja i Luksemburg
Znamy punktacje dwóch kolejnych klubów OGAE. 12 punktów od tureckich fanów ESC powędrowało do Francji, 10 punktów otrzymała Wielka Brytania, a 8 punktów zdobyła Bośnia i Hercegowina. Pozostałe noty: 7- Szwecja, 6- Niemcy, 5- Włochy, 4- Azerbejdżan, 3- Estonia, 2- Węgry i 1- Dania. Zdecydowanie ciekawsze dla nas są wyniki głosowania fanów z nieaktywnego eurowizyjnie Luksemburga. "Jestem" znalazło się w top10 głosowania, więc zdobyło 3 punkty! 12 punktów Luksemburczycy przekazali Wielkiej Brytanii, 10 punktów zdobyły Węgry, a 8 Szwecja. Kolejne noty 7- Francja, 6- Azerbejdżan, 5- Estonia, 4- Szwajcaria, 2- Niemcy i 1- Bośnia. 
Po głosowaniu 9 klubów liderem generalnym nadal jest Szwecja, drugie miejsce ma Wielka Brytania, a trzecia jest Francja, która zdobyła do tej pory aż 5 "dwunastek". Polska ma łącznie 8 punktów i zajmuje 14. miejsce. Przed nami są Włochy, za nami Norwegia. 20 państw wciąż jeszcze nie ma żadnych punktów (np. Słowenia). 

EUROWIZJA 2011
 • Podróżują
Eurowizyjni uczestnicy wykorzystują kwiecień na podróże promocyjne po Europie. Grupa Yuksek Sadakat odwiedziła ostatnio Maltę i miała teraz jechać na Białoruś, jednak ze względu na zamach terrorystyczny odwołała swój koncert w Mińsku, udając się w zamian do Budapesztu. Planuje też odwiedzić San Marino i Norwegię. Swój pobyt w Mińsku odwołała również Mika Newton. Ukraińska reprezentantka prawdopodobnie pojawi się podczas London Eurovision Party. Vlatko Ilievski nie zrezygnował z wizyty w Mińsku i chociaż nie weźmie udziału w planowanym koncercie, to jednak wystąpi w paru programach telewizyjnych. Wokalista chce też odwiedzić Chorwację, Słowenię, Bułgarię, Serbię i Niemcy. Nina Radojcic odwiedzi Słowenię i Chorwację w ten weekend, a Maja Keuc w piątek wystąpi podczas bośniackiego show "Nareszcie piątek". 
Również faworyci promują się przed Eurowizją. Amaury Vassili odwiedzi Szwajcarię i Słowenię. Dana International uda się do Irlandii, a Eric Saade do Rosji. Emmy z Armenii zamierza promować się w Grecji. Alexej Vorobjov jest aktualnie w Bułgarii. Ten kraj odwiedził też Dino Merlin
Co ciekawe, w dniach 13-14 kwietnia Polskę odwiedziła Emmy z Armenii. Jeśli traficie na jakikolwiek wywiad lub informację w polskich portalach, dajcie znać!

ŁÓDŹ EUROVISION PARTY 2011
 • Sobotnia zabawa
Już w sobotę w łódzkim klubie Ganimedes odbędzie się impreza eurowizyjna z udziałem Magdaleny Tul i Marcina Mrozińskiego. Organizatorzy zabawy podali więcej szczegółów imprezy – prowadzącym będzie członek OGAE Polska i prezenter TV Puls Mateusz Szymkowiak, a przed głównymi gośćmi wieczoru wystąpią utalentowani uczestnicy klubowego karaoke, którzy wykonają eurowizyjne hity. O imprezie informują różnego rodzaju portale imprezowo-kulturalne, a w piątkowym programie "Popołudnie z Telewizją Łódź" (TVP Łódź) o przygotowaniach do zabawy opowie Patryk Smolarek. Osobiście będę obecny na tej imprezie, więc po weekendzie na Dzienniku Eurowizyjnym znajdzie się relacja z zabawy.
Wywiad z Magdaleną Tul dla ESCradio znaleźć można TUTAJ

 • DE 2011 NASZ FAWORYT
Do piątku trwa głosowanie w II rundzie wyborów najlepszej piosenki Eurowizji 2011. Punktację dotyczącą drugiego półfinału wysyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com

11 komentarzy

 1. Nie widzę sensu wizyty Emmy w Polsce skoro nawet my, fani nie wiedzieliśmy o tym.

  Polubienie

 2. biedactwo, nikt jej nie powiedział że w polsce jakieś 90% populacji nie ma pojęcia że bierzemy udział w jakiejś eurowizji 😀

  Polubienie

 3. Po co się promuje jak nasza ormiańska diaspora i tak na nią zagłosuje 😛

  A gdzie Kącik MM ?

  Polubienie

 4. Obejrzyjcie sobie dziś powtórkę JtM 😀 Wczoraj w drugiej rundzie była taka śmieszna wpadka eurowizyjna 😀

  Polubienie

 5. Emmy wystąpiła w eurowizyjny odcinku jaka To Melodia 🙂 Wpadła tylko na nagranie programu, niestety jak to TVP nie potrafili tego zorganizować więc nie było żądnych wywiadów, itp… Wiem bo moja koleżanka pacuje w agencji bojar któa organizuje statystów na nagrania do różnych programów, m.in. Jaka To Meldoia.

  Polubienie

 6. Szkoda tylko, że na razie dostajemy punkty od państw, które na nas nie będą mogły zagłosować… Słowenii nie ma w naszym półfinale, a Luksemburg w ogóle nie bierze udziału. Oczywiście głosowanie OGAE nie należy brać na poważnie, to zbyt mała grupa ludzi aby wyniki te w większości się sprawdziły.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: