Opole 2021: Kto wystąpi podczas festiwalu? • Carpathia Festival: Posłuchaj utworów! • Co nowego w Albanii?

Organizatorzy Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki 2021 w Opolu 🇵🇱 podali już dokładną listę wszystkich wykonawców, którzy wystąpią na scenie w dniach od 3 do 6 września. Na początek (3 września) koncert „Od Opola do Opola: Największe gwiazdy! Legendarne przeboje!” z udziałem m.in. Justyny Steczkowskiej (ESC 1995), Roksany Węgiel (JESC 2018), Cleo (ESC 2014) czy Piotra Cugowskiego (KE 2003) i Sylwii Grzeszczak. Na wymienione panie można głosować w półfinale plebiscytu „Wymarzony Reprezentant Polski na ESC 2022” TUTAJ. Tego samego dnia odbędzie się też konkurs „Debiutów”, gdzie o wygraną walczy m.in. Amelia Andryszczyk (uczestniczka selekcji Polski do ESC i JESC). Gośćmi konkursu będą Alicja Szemplińska (ESC 2020), Krystian Ochman i Roksana Węgiel, na których też można głosować w „Wymarzonym Reprezentancie„. 4 września koncert „Wielkie Przeboje Małego Ekranu” z udziałem takich gwiazd jak Janusz Radek (KE 2004), IRA (KE 2003 i PdE 2009) i Varius Manx (KE 2003). Dwie godziny później zaplanowano koncert „Premier”, w którym w tym roku uczestniczą Kasia Moś (ESC 2017), Roksana Węgiel, Krystian Ochman (ta trójka startuje w „Wymarzonym Reprezentancie” i można na nich głosować), a także Paulla (KE 2017) i Bartek Królik (KE 2004). Gościnnie wystąpią Lanberry (też w „Wymarzonym Reprezentancie„) oraz Alicja Szemplińska i Sławek Uniatkowski (PdE 2006).

Roksana Węgiel startuje w „Premierach” z piosenką „Korona”

🇵🇱 Opole 2021: Kto wystąpi, gdzie kupić bilety?

5 września koncert „Krzysztof Krawczyk: Ostatni raz zatańczysz ze mną”, a piosenki legendarnego wokalisty zaprezentują m.in. Kasia Cerekwicka (PdE 2006) czy formacja ENEJ i Kamil Bednarek. Drugi koncert tego samego dnia to „Koncert Piosenki Literackiej” z udziałem m.in. Janusza Radka i Łukasza Zagrobelnego (KE 2004). 6 września TVP Kultura pokaże dwa koncerty – „Alternatywny Rock” i „Muzyka z innej planety”, a wystąpią m.in. Bownik, Vito Bambino czy Rosalie. Sprzedaż biletów na festiwal rozpoczęła się już dziś i prowadzona jest tylko w formie online. Co ciekawe, bilety rozeszły się bardzo szybko i na pierwsze trzy dni (cena to 100 zł za dzień) znaleźć można już tylko pojedyncze wejściówki. Wciąż dostępne są bilety na koncerty alternatywne w cenie 30 złotych. Bilety do kupienia TUTAJ. Trzy pierwsze dni festiwalowe transmitowane będą za pośrednictwem TVP1, a ostatni na TVP Kultura. Przypominam, że dziś i jutro TVP1 pokazywać będzie transmisję z festiwalu „Jasna Strona Mocy”, a więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

🇦🇱 Albańczycy szykują się do jubileuszu

Z racji jubileuszu i 60. edycji Festivali i Kenges telewizja albańska mocno zabiega o udział największych gwiazd muzyki lokalnej. Z doniesień wynika, że mocno zainteresowana powrotem na FiK i eurowizyjną scenę jest Elhaida Dani, wokalistka, która wygrała „The Voice of Italy” 🇮🇹 i z tego powodu marzy jej się reprezentowanie Albanii właśnie we Włoszech. RTSH ma ponoć namawiać też do udziału Ronelę Hajati, którą wielu lokalnych fanów chętnie zobaczyłoby na Eurowizji. Ronela do tej pory uczestniczyła głównie w „Kenga Magjike”, więc jeśli nadawca zdoła przekonać ją do startu w Festivali i Kenges, będzie to jej debiut na scenie w Pałacu Kongresu. Zgłoszenia do festiwalu, pełniącego równocześnie rolę preselekcji narodowych przyjmowane będą do 30 września poprzez adres e-mail festival@rtsh.al. Na razie nie znamy dokładnego formatu jubileuszowej edycji, ale mówi się, że konkurs może się odbyć w dniach 24-26 grudnia, czyli w samym środku świąt Bożego Narodzenia. Na ten moment nie ma informacji, czy telewizja albańska powróci w tym roku do Eurowizji Junior. Może się okazać, że późny termin finału we Francji (19 grudnia) będzie dla Albańczyków problemem, bo wolą skupić się na swoim festiwalu.

🇵🇱 Carpathia Festival: Posłuchaj utworów!

Już w przyszły weekend rusza Carpathia Festival 2021, a miasto Rzeszów przystraja się w elementy związane z festiwalem – impreza promowana jest na plakatach, w komunikacji miejskiej czy w prasie – 17 sierpnia gazeta „Nowiny” wyda specjalną wkładkę poświęconą festiwalowi i koncertom, jakie odbędą się w dniach 21-22 sierpnia w Filharmonii Podkarpackiej. W sobotę rano (21 sierpnia) odbędą się próby piętnastu uczestników konkursu – przypomnę, że w tym roku o Grand Prix walczy dziewięciu wykonawców z Polski (w tym m.in. Anna Cyzon, Szymon Grzybacz czy Angelika Wdowczyk LIKA), dwóch z Ukrainy 🇺🇦 (Serhii Lazanovskyi i Diana Leshynska), dwóch z Łotwy 🇱🇻 (Alekss Silvers znany z selekcji „Supernova” i Julia Mayer) oraz Portugalczyk Diogo Almeida 🇵🇹. O tym, kto wygra, zadecydują jurorzy, a w skład komisji wchodzi m.in. Kasia Moś (ESC 2017). 22 sierpnia koncer laureatów i wręczenie nagród oraz widowisko muzyczne „Czas nas uczy pogody” z udziałem solistów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, a także Kasi Moś, Jacka Cygana czy Ralpha Kamińskiego (na Ralpha można głosować w plebiscycie „Wymarzony Reprezentant” TUTAJ). Transmisja pierwszego dnia festiwalowego dostępna będzie na YouTube TUTAJ, a drugiego TUTAJ. Większość utworów konkursowych znajdziecie na playliście poniżej:

Trwa głosowanie w HOLFESTIVALEN 23! Głosuj i wybieraj najlepszą piosenkę lipca! Głosowanie TUTAJ!

Źródło: NPO, TVP, Instagram, RTSH, Carpathia Festival, fot.: @kasiamos_official

%d blogerów lubi to: