Eurowizja Junior 2020: Susan Oseloff jedzie do Warszawy. Znamy pierwszą piosenkę konkursu i debiutancki utwór Niemiec

Chociaż nie wiemy jeszcze czy Eurowizja Junior 2020 zostanie zorganizowana, znamy już pierwszą uczestniczkę konkursu oraz pierwszy utwór. Telewizja KIKA ogłosiła, że z Niemiec 🇩🇪 do Warszawy pojedzie Susan Oseloff z utworem „Stronger with you” autorstwa Leventa Geigera. Jest to pierwszy w historii utwór Niemiec na JESC. Susan wygrała casting organizowany przez nadawcę KIKA i pokonała ponad 70 kandydatów. Do ścisłego finału w Offenbach Capitol zaproszono pięciu wykonawców i każdy z nich zaśpiewał po dwie piosenki – „Stronger with you” oraz „See you later”. Zwycięzcę wybierała czteroosobowa komisja, w skład której weszli Levent Geiger, Max Mutzke (ESC 2004), producent muzyczny Martin Haas oraz trenerka wokalno-sceniczna Michele Huesmann. Piosenka, którą (być może) usłyszymy w warszawskim studiu zaśpiewana będzie po niemiecku i angielsku. Aktualnie znamy jedynie wersję demo, zaprezentowaną w trakcie castingu. Nowa wersja będzie dostosowana do głosu Susan oraz zostanie wyprodukowana na nowo, tak by jak najlepiej wybrzmiała podczas konkursu.

Eurowizja Junior: Kim jest Susan z Niemiec?

Susan pochodzi z Berlina, a 13 lat. Brała udział w „The Voice Kids”, a wcześniej reprezentowała Niemcy podczas festiwalu „New Wave Junior”. Pojawiła się też w Polsce 🇵🇱 na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie 2018, gdzie spotkała Alicję Szemplińską, którą uważa za bardzo miłą i dojrzałą osobę. „Odkąd byłam mała zawsze marzyłam o wzięciu udziału w Eurowizji” – mówi Susan, dlatego na swoją trenerkę w „The Voice” wybrała Lenę Meyer-Landrut (ESC 2011). Wokalistka ma nadzieję, że Niemcy i mieszkańcy tego kraju będą z niej dumni.

Kiedy kolejni uczestnicy?

Niemcy to jeden z 13 krajów chętnych do udziału w Eurowizji Junior 2020. W tym miesiącu mamy poznać też reprezentantów Francji 🇫🇷 (wybór wewnętrzny) oraz Malty 🇲🇹 (preselekcje internetowe), Holandii 🇳🇱 (finał 26 września), Kazachstanu 🇰🇿 (także finał 26 września), Rosji 🇷🇺 (finał 25 września), Polski 🇵🇱 (finał 27 września) oraz Ukrainy 🇺🇦 (finał 12 września). Zapewne dowiemy się też więcej o planach Portugalii 🇵🇹, Serbii 🇷🇸, Hiszpanii 🇪🇸 czy Gruzji 🇬🇪 (preselekcje „Ranina”). Nie wiemy jeszcze czy do tego grona dołączą kolejne kraje – mówi się, że Albania 🇦🇱 i Włochy 🇮🇹 mają z konkursu zrezygnować, a plany Białorusi 🇧🇾 i Armenii 🇦🇲 co do udziału na razie nie są pewne. Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców na ten moment nie potwierdzają, że organizacja JESC na pewno dojdzie w tym roku do skutku, ale przygotowania po stronie polskiej trwają – do 15 września chętni mogą zgłaszać się do wolontariatu przed konkursem, a TVP sprzedaje już czas reklamowy przed i po transmisji Eurowizji Junior. Konkurs ma się odbyć 26 listopada o 16:00 pod hasłem „Move the world”.

Głosuj w HOLFESTIVALEN 13 i wybierz razem z nami najlepszą polską piosenkę sierpnia! 15 utworów oraz formularz do głosowania znajdziecie TUTAJ.

Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2021? Wybierz „Wymarzonego Reprezentanta Polski”! Weź udział w typowaniu TUTAJ lub na Instagramie.

Źródło: Kika, ESC Kompakt, Wikipedia, TVP, fot.: @susan_oseloff_official

%d blogerów lubi to: