Saszan w „Szansie na Sukces – Eurowizja 2020”! Kto jeszcze się zakwalifikował i jak wyglądać będą półfinały? Nagrania ruszają już w niedzielę!

Kolejny dzień przynosi nowe, interesujące fakty odnośnie preselekcji „Szansa na Sukces – Eurowizja 2020” 🇵🇱. Portal Eska.pl podaje, że trzy pierwsze odcinki programu nie będą poświęcone recitalom zaproszonych gwiazd, tj. Cleo, Michała Szpaka i Gromeego. Troje byłych reprezentantów stworzy jury, które wspólnie oceni występy w trzech odcinkach półfinałowych, ale kandydaci zaśpiewają hity ABBY (odcinek I – 2 lutego), największe przeboje Eurowizji (odcinek II – 9 lutego) oraz najbardziej znane piosenki The Beatles (odcinek III – 16 lutego). W finale ponownie pojawią się covery oraz (premierowo) utwory specjalnie przygotowane na Eurowizję. W pierwszych trzech odcinkach o losach uczestników zadecydują tylko jurorzy, z kolei w finale do głosu dopuszczeni będą także widzowie. Odcinki półfinałowe nagrywane będą w niedzielę (tylko pierwszy odcinek) i w poniedziałek (dwa pozostałe odcinki) i wtedy zapewne pojawią się kolejne ciekawe doniesienia wprost ze studia TVP. Do tej pory jedynie znamy jedynie czterech uczestników „Szansy na Sukces” – będą to Saszan (Krajowe Eliminacje 2018) która ma już przygotowany utwór autorstwa Patryka Kumora i Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka, wokalistka formacji Daj To Głośniej, Adrian Makar oraz uczestniczka „The Voice” – Weronika Curyło. Wielu wykonawców, o których wcześniej mówiło się w kontekście udziału już teraz przekazuje informacje o braku udziału. O Eurowizję nie powalczą w tym roku m.in. Clodie czy Żelka. Wpisy na Instagramie Konrada Zemlikasugerują natomiast, że do „Szansy na Sukces” dostać się mogła Basia Gąsienica Giewont, wokalistka, która współprowadziła eurowizyjną imprezę w Bielsku-Białej „Save Hope”.

Aż 82% osób głosujących na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego twierdzi, że selekcje mogą być w jakiś sposób ustawione pod konkretnego wykonawcę, który został przez TVP czy Universal uznany za wymarzonego reprezentanta. Zapewne nie dojdzie do żadnych rażących manipulacji w wynikach głosowania, ale fani są świadomi faktu, że może wystąpić silne faworyzowanie konkretnego kandydata poprzez np. przyznanie mu lepszej eurowizyjnej piosenki czy zestawieniu go w finale z mniej popularnymi wykonawcami, jak to miało miejsce w przypadku preselekcji do Eurowizji Junior. Nie każdemu podoba się też fakt, że tradycyjna formuła „Szansy na Sukces” została mocno zmieniona na potrzeby preselekcji, m.in. poprzez zrezygnowanie ze śpiewania piosenek z recitalu zaproszonej gwiazdy. Nadal jednak pojawiają się komentarze, że format może okazać się sukcesem, powinien cieszyć się dużą oglądalnością, a co za tym idzie, o Eurowizji będzie się sporo mówiło, m.in. w polskich mediach. „Szansa na Sukces” nadawana będzie w niedzielę o 15:15 co oznacza, że nie będzie mieć żadnej konkurencji wśród innych europejskich preselekcji – zapewne pozytywnie wpłynie to na zainteresowanie konkursem ze strony zagranicznych fanów Eurowizji. Przypomnę, że program poprowadzi Artur Orzech, a reżyserem show jest Konrad Smuga.

Ines (ESC 2000) 🇪🇪 wystąpi podczas jednego z półfinałów Eesti Laul 2020. Gościem specjalnym selekcji w Estonii ma być też grupa raperów 5MINUS. Telewizja publiczna podała również kolejność startową w półfinałach. Pierwszą grupę otworzy jeden z faworytów – Rasmus Randvee, a zamknie Synne z Valiharf. W drugim półfinale na początek będzie zespół Viinerid, a zakończy go Mariliis Jogeva. W Australii 🇦🇺 podczas finału zaśpiewają dwie byłe reprezentantki kraju – Dami Im (2016) oraz Kate Miller-Heidke (ESC 2019). Coraz więcej piosenek ze stawki „Australia Decides” znaleźć już można w sieci, a fani podkreślają, że spore szanse na wygraną może mieć Vanessa Amorosi. Od 20 stycznia fani będą mogli zapoznać się z dziewięcioma piosenkami, które zakwalifikowano do tzw. półfinału radiowego preselekcji duńskich Dansk Melodi Grand Prix 🇩🇰. Utwory poddane zostaną głosowaniu internautów, a trzy najlepsze dołączą do wielkiego finału, który odbędzie się 7 marca.

Wiemy, co czeka nas w sobotnim odcinku preselekcji litewskich 🇱🇹. W jury II części konkursu znajdą się Aiste Smilgeviciute (ESC 1999), Viktoras Diawara (współtwórca formacji LT United – ESC 2006), Geruta Griniute, Jevaras Jaskinskis oraz Darius Uzkuraitis. Portal LRT.lt zapytał uczestników, którzy eurowizyjni wykonawcy zrobili na nich ostatnio największe wrażenie. Ruta Loop podała Loica Notteta, Solaris Ruslanę i Loreen, Kristina Jure Salvadora Sobrala, Alen Chicco Loreen i Loica, Indraya Nettę i Ievę, Germanas Skoris grupę Lordi i Mansa Zelmerlowa, Viktorija Miskunaite formację LT United i Loreen, Antturi Yohannę z Islandii, Abrokenleg Duncana Laurence, grupa Twosome Slavka Kalezicia z Czarnogóry, Monique Mahmooda, a Voldermars Petersons Jamalę. A co czeka nas na wizji podczas sobotniego odcinka? Ruta zaśpiewa w towarzystwie tancerzy, Solaris nieco skromniej – z jednym półnagim tancerzem, Alen Chicco jak zawsze postawi na kontrowersyjny i nieco podniosły wizerunek, Abrokenleg na ciekawy strój inspirowany kodem QR, a Twosome jak zwykle zrobią taneczne show. Wśród faworytów wymienia się Monique oraz Alena Chicco.

Źródło: Eska.pl, Instagram, Facebook, TVP, Eurovoix, LRT.lt, inf. własne, fot.: @saszan

 

1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: