„Superhero” wygrywa polskie preselekcje do Eurowizji Junior 2019! Kto napisał utwór i jak wyglądała atmosfera w Studiu 5?

Viki Gabor wygrała „Szansę na Sukces – Eurowizja Junior 2019” zdobywając maksymalne noty od widzów i jurorów. Jej utwór to „Superhero”, który dziś usłyszeliśmy w aranżacji zespołu muzycznego Grzegorza Urbana, a niebawem poznamy go też w oficjalnej, studyjnej wersji. Viki Gabor nie chciała zdradzać szczegółów z planowanych przygotowań, ale wiemy, że już od jutra zaczną się prace nad występem eurowizyjnym, nad którymi czuwać będzie m.in. dyrektor artystyczny JESC 2019 – Konrad Smuga. Piosenkę „Superhero” przygotowali m.in. Lanberry i Patryk Kumór, którzy weszli wcześniej w skład ekipy podpisującej się pod „Anyone I want to be” Roksany Węgiel. Ta sama ekipa przygotowała też dwa pozostałe utwory preselekcyjne – „On my way” Gabrieli Katzer oraz „Bubbles in my head” Nikoli Fiedor. Za wszystkimi trzema propozycjami muzycznymi stoi wytwórnia Universal Music.

Finał „Szansy na Sukces” odbył się w Studiu 5 budynku TVP w Warszawie. W trakcie wstępu Artur Orzech poinformował, że jurorami w preselekcjach będą pracownicy TVP, a nie goście specjalni, jak wcześniej podawano. W skład komisji weszli m.in. Konrad Smuga i Grzegorz Urban. Ich ranking całkowicie pokrył się z wynikiem televotingu. Pierwsze miejsce zdobyła Viki Gabor, druga była Nikola Fiedor, a trzecia Gabriela Katzer, której wynik na tablicy został pokazany błędnie (1+1=1). Panowała niezwykle miła i radosna atmosfera, widownia złożona m.in. z rodzin i przyjaciół finalistek świetnie się bawiła podczas wszystkich występów, a goście specjalni ucinali sobie pogawędki np. o paznokciach. Artur Orzech wielokrotnie przypominał o Eurowizji Junior i o tym, że jesteśmy jej gospodarzami, pytał również finalistki o opinie względem konkursu. Viki Gabor w ramach nagrody otrzymała symboliczny bilet na Eurowizję, który wręczył jej prezes TVP Jacek Kurski. Potwierdził też, że w przypadku ponownej wygranej, Polska chętnie znów zorganizuje imprezę.

Po zakończeniu transmisji do Viki ustawiła się kolejka dziennikarzy, by przygotować wywiady m.in. dla TVP VOD, Pytania na Śniadanie, mediów społecznościowych czy TVP Info. Viki nie kryła swojego wzruszenia i radości z powodu wygranej, ale wielokrotnie przypominała, że każdy finalista zasłużył na sukces, a jej konkurentki miały niezwykle mocne utwory. Gratulacje otrzymała od wszystkich gości specjalnych, zwłaszcza od Blue Cafe, którzy wspierali ją w walce o względy widzów. Życzenia samych sukcesów złożyli też m.in. Konrad Smuga i Mateusz Szymkowiak. Wspaniałym momentem finału było spontaniczne wsparcie, jakiego Dominika Gawęda udzieliła wzruszonej Viki Gabor, gdy ta nie mogła wyśpiewać „Superhero” w ostatnim występie po ogłoszeniu wyników. Szybko na scenę dołączyli też pozostali goście, a Viki podbiegła, by zaprosić też Gabrielę i Nikolę. Wspaniała atmosfera, mnóstwo emocji i wielka radość – tak najprościej jest opisać dzisiejsze show.

Na Instagramie i Facebooku Dziennika Eurowizyjnego oraz na profilach Szansy na Sukces znajdziecie zdjęcia i materiały zakulisowe. Wkrótce też szerszy video-reportaż oraz wywiad z Viki Gabor dla Dziennika Eurowizyjnego!

Źródło: TVP, inf. własne, fot.: M. Błażewicz 2019

%d blogerów lubi to: