Eurowizja Junior 2019: Rusza rekrutacja na wolontariat! Sprawdź, co trzeba zrobić by pomóc w organizacji imprezy!

Stowarzyszenie Centrum Promocji Sportu ACTIVE z Rybnika, która współpracuje z przedstawicielami Telewizji Polskiej, rozpoczyna rekrutację na wolontariat przy Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach. Do udziału w rekrutacji zaproszeni są wszyscy, którzy najpóźniej do 24 października 2019 ukończą 18 lat i chcą być częścią konkursu, jakiego w naszym kraju jeszcze nie było! To nie tylko możliwość  zobaczenia Eurowizji od kulis ale też bycia bliżej organizatorów i sprawdzenia jak przygotowuje się tak wielkie wydarzenia oraz poznania wielu nowych ludzi z Polski i nie tylko. To także świetna okazja do sprawdzenia się w nowych i nietuzinkowych zadaniach! „Zadaniem wolontariuszy jest wsparcie organizatorów w wielu obszarach; począwszy od informacji na obiekcie, a skończywszy na centrum prasowym. Jest wiele możliwości wykazania się, zdobycia doświadczenia, ale również zaprezentowania dotychczasowych umiejętności” – czytamy na stronie eurowizja.tvp.pl. Osoby, które podejmą wyzwanie przydzielone zostaną do różnych sekcji i będą mieć różne zadania:

 • Obsługa widza w Arenie Gliwice
 • Media (Centrum Prasowe)
 • Centrum Akredytacji
 • JESC Bubble (garderoby, strefa odpoczynku – dostępne dla delegacji)
 • VIP & Hospitality (goście specjalni)
 • Centrum Wolontariatu
 • Lotniska (Katowice i Kraków)
 • Hotele
 • Opiekun delegacji
 • ACE (zadania specjalne)
 • Transport i Logistyka

Kim jest Wolontariusz?

Według ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz innych osób czy organizacji. W tym przypadku za organizację wolontariatu odpowiada stowarzyszenie Centrum Promocji Sportu ACTIVE

O tym, czym zajmować się będą poszczególni praktykanci w danych sekcjach informuje TVP na stronie internetowej dotyczącej rekrutacji. Poza odpowiednim wiekiem od kandydatów oczekuje się też dyspozycyjności w listopadzie (ze względu na szkolenia), zwłaszcza od 17 do 25 listopada, czyli w trakcie eurowizyjnego tygodnia. Potrzebny jest też komunikatywny poziom znajomości języka angielskiego, a wszelkie inne języki (zwłaszcza te, którymi mówią reprezentanci) będą mile widziane. Aby aplikować należy dokładnie zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy.  Aplikacje przyjmowane będą do 15 września.

Po poprawnej weryfikacji zgłoszenia, kandydat zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w języku polskim i angielskim na terenie Gliwic, Katowic lub Warszawy. Telewizja Polska będzie następnie dokładnie informować kandydató o tym, czy i do której sekcji zostali przydzieleni oraz jakie dokładnie zadania będą ich tam czekać. Wolontariuszom zapewniona zostanie seria odpowiednich szkoleń, instrukcje i specjalistyczne ubrania z logiem Eurowizji. We własnym zakresie będą musieli zapewnić sobie transport i nocleg w Gliwicach czy innych miastach Aglomeracji Śląskiej.

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

https://www.youtube.com/watch?v=zgFSCt3OrKw

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się 24 listopada na terenie Areny Gliwice na Śląsku. Udział weźmie w nim 19 państw, w tym oczywiście Polska, która po raz pierwszy będzie gospodarzem konkursu piosenki Europejskiej Unii Nadawców. Wszystko oczywiście za sprawą Roksany Węgiel i „Anyone I want to be”. Wokalistka wygrała Eurowizję junior 2018 w Mińsku.

Źródło: Telewizja Polska, fot. Instagram @arena.gliwice

%d blogerów lubi to: