Wczoraj TVP podała listę finalistów Koncertu Krajowych Eliminacji Eurowizji Junior 2017! Część kandydatów jest nam już znajoma – Dominika Ptak oraz zespoły ASMki i WAMWAY to uczestnicy ubiegłorocznego finału. Dominika była zresztą jedną z głównych faworytek do zwycięstwa, a jej utwór Jak kropla zajął ponoć 2. miejsce w preselekcjach (pełne wyniki nigdy nie zostały opublikowane). Wokalistka pojawiła się też podczas tegorocznych Debiutów w ramach Festiwalu w Opolu. Nową propozycję na Eurowizję Junior pt. „Anioły” napisał dla niej Dominik Doniu Grabowski, a istnieje spora szansa, że premiera piosenki odbędzie się już w ten weekend.

Zespoły ASMki i WAMWAY zaprezentowały rok temu utwory zdecydowanie weselsze niż „Jak kropla” Dominiki Ptak, a dodatkowo dały się zapamiętać kolorowymi i ciekawymi występami scenicznymi. W skład ASMki wchodzą Amelia Zduńczyk, Anna Kugel, Sonja Sadowska i Alicja Armata. Z kolei członkami WAMWAY są Amelia Wróblewska, Jagoda Król, Igor Borecki i Aleksander Papakiriacu. Tegoroczne utwory zespołów – ASMki „Pod prąd” i WAMWAY „Jesteś mym marzeniem” nie zostały jeszcze opublikowane.

O Tomku Bao Dziennik Eurowizyjny informował już wczoraj. Ten sympatyczny 10-latek ma na swoim koncie dotarcie do czołowej ósemki wietnamskiego „Idola”, gdzie zaskoczył jurorów mówiąc po polsku. Wokalista aktualnie ćwiczy swój utwór „Pochodnie”, który napisali kompozytorzy nominowani do najważniejszych nagród filmowych czy muzycznych. Chociaż piosenka nie została jeszcze opublikowana, wiadomo, że jest to dynamiczny i nowoczesny utwór z wyróżniającym się refrenem, który bardzo szybko wpada w ucho.

Ula Kowalska swój konkursowy utwór opublikowała dwa dni temu i do tej pory został już odsłuchany pod 3 tys. razy. Jak wokalistka opisuje utwór „Jestem jaka jestem” napisany przez Juliusza Kamila? „To bardzo osobista piosenka o moich marzeniach, frustracjach, miłościach, celach. Mam nadzieję, ze trafi też do waszego serca 😉 I że będziecie się przy niej dobrze bawić! Dziewczyny rządzą, to w nas jest siła, żeby zmieniać świat!”.  Ula ma 12 lat i jest podopieczną Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, a cała „słodka rodzinka” (więcej TUTAJ) będzie jej mocno kibicować.

Stanisław Kukulski (fot.) będzie jednym z najmłodszych uczestników preselekcji, ale doświadczeniem na pewno może niektórych pokonać. Wokalista jest laureatem Grand Prix w Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces 2017” w Tarnobrzegu – to jego trzeci udział w tym konkursie. W 2014 roku triumfował podczas konkursu „Rozśpiewany Wawer”, startował również w festiwalu FUMA 2016. Staś reprezentuje Fundację Młodzi Artyści i to właśnie na stronie organizacji znaleźć można utwór „To co żyje w nas” autorstwa Dariusza Jarosa, Anny Ozner i Tadeusza Szarwaryna. TUTAJ piosenka jest dostępna w wykonaniu Pauliny Król, ale na scenie w TVP1 wykona ją Staś Kukulski.

Rok temu preselekcje wygrała Olivia Wieczorek, która startowała w „Małych Gigantach”. W tegorocznej stawce ten program reprezentowany jest przez 14-letnią Alicję Rega z Łysej Góry pod Tarnowem. Ma na swoim koncie udziały w wielu koncertach i spektaklach wokalno-tanecznych oraz festiwalach, także tych zagranicznych (np. na Malcie, w Estonii czy Czechach). Na razie nie wiadomo, kiedy opublikowany zostanie jej utwór „Mój dom”. „Liczę na Wasze wsparcie i obecność przed telewizorami lub w studio TVP 1” – czytamy na fanpage wokalistki.

Z „Małych Gigantów” pochodzi także Monika Urbanowicz, której „Płomień miłości” jest dla wielu faworytem do wygrania preselekcji. Polską wersję odtworzono na YouTube już ponad 11 tys. razy, a angielską „Flame of Love” ponad 6 tys. razy. „Utwór to jeden z najnowszych singli Moniki, która sama już komponuje muzykę, a także pisze słowa” – czytamy na portalu echodnia.eu. Monika już nie może doczekać się 1 października i udziału w finale – ma nadzieję, że razem z innymi uczestnikami konkursu przeżyje wspaniałe emocje i będzie się świetnie bawić.

Natalia Wawrzyńczyk ma na swoim koncie udział w „Must be the Music 9”. Piosenkę „Nie jesteś sam” napisała dla niej wokalistka Agnieszka Wiechnik. Ponoć piosenka powstała…w 35 minut! „Piosenkę wymyślałam na szybko w 15 min, drugie 20 min tekst, a jednak się udało! A byłyśmy pewne ze nic z tego , jednak zadzwonili!” – napisała na swoim Facebooku.

W finale preselekcji wystąpią dwa zespoły, dwóch solistów, pięć solistek i jeden duet – Maya & Marcel. Niestety o nich póki co wiemy najmniej. Czy piosenkę „Tacy sami” usłyszymy jeszcze przed finałem preselekcji? Mamy nadzieję, że tak! Wielki finał już 1 października, w niedzielę, od 17:30 (nowa godzina transmisji!). Konkurs potrwa 2 godziny i będzie transmitowany również za pośrednictwem TV Polonia. Istnieje też możliwość śledzenia show na żywo w studiu TVP – wystarczy wziąć udział w facebookowych konkursach Dziennika Eurowizyjnego lub profilu Eurowizja TVP. Z mini-ankiety dla czytelników DE wynika, że ponad 66% głosujących planuje oglądać preselekcje narodowe. 20% na pewno tego nie zrobi, a 14% jeszcze nie zdecydowało o tym jak spędzi ten niedzielny wieczór.

fot.: Gość Sandomierski

Reklamy