Poznaliśmy kolejną uczestniczkę Eurowizji Junior 2017! Australię reprezentować będzie Isabella Clarke, którą telewizja publiczna wybrała już miesiąc temu, ale do tej pory trzymała to w tajemnicy. Premiera jej piosenki zapowiedziana została na 8 października. Isabella zaczęła śpiewać dopiero cztery lata temu, nie startowała też w żadnym programie typu talent-show. Występowała już jednak przez szeroką publicznością, a na jej profilu YouTube znaleźć możemy kilka coverów w jej wykonaniu. Isabella to trzecia reprezentantka Australii w konkursie i trzecia dziewczyna. Na razie nie wiemy kto stworzył jej utwór na Eurowizję Junior.

Nadal trwają przygotowania do wyboru reprezentantów JESC w kolejnych krajach. Telewizja holenderska zakończyła już półfinały preselekcji i znamy pełen skład finałowy. W walce o tytuł reprezentanta Holandii pozostali już tylko Sezina, zespół Fource oraz Manouk, która dostała dziką kartę. W finale kandydaci zaśpiewają nowe covery – utwór na JESC przygotowany zostanie później. Telewizja albańska RTSH podała już listę 16 uczestników preselekcji, które odbędą się 26 września w Tiranie. Chociaż imiona i nazwiska dzieci nic nam nie mówią, to jednak część kompozytorów jest nam dobrze znana. Piosenki na preselekcje napisali m.in. Kristi Popa, Jorgo Papingji, Adrian Hila, Florent Boshnjaku, Yll Limani, Bojken Lako czy Sokol Marsi – są to autorzy, których piosenki bardzo często pojawiają się podczas Festivali i Kenges. Pełna lista kandydatów dostępna TUTAJ. Dość szybko postępuje selekcja utworu w Serbii. Parę dni temu ogłoszono, że do konkursu zgłosiło się 18 kandydatów, a po wstępnym przesłuchaniu zostały już tylko cztery propozycje. Wykonawcy, którzy przeszli do tego wąskiego grona, zostali zaproszeni do wizyty w siedzibie RTS by na żywo zaśpiewać swój utwór przed komisją, która do 5 października zdecyduje, kto będzie ostatecznie reprezentował Serbię w Tbilisi.

A w Polsce? Zgłoszenia do preselekcji wysyłać można już tylko do jutra, a w Internecie pojawiło się sporo utworów-propozycji, które zapewne do TVP zostały już wysłane. Jednym z utworów jest „Yin Yang” wykonawcy Nevedona, kolejnym „To jest mój czasOli Tracz, dla której piosenkę napisali Agnieszka Wiechnik i Łukasz Stępniewicz – duet przygotował również utwór „Nie jesteś samNatalii Wawrzyńczyk. Estera Naczk napisała  natomiast utwór „Jak Cię odnaleźć” dla Klaudii Łackiej. Jest też propozycja wokalistki Amelii Bakalarz pt. „Chcę, to mam” oraz Kingi SkoczylasKim jesteś„. Wstępną faworytką zdaje się być Monika Urbanowicz, która zgłosiła do TVP utwór „Płomień miłości„. O tym, kto dostanie się do finału preselekcji dowiemy się po 15 września.

Reklamy