Kayah reprezentantką Polski w OGAE Song Contest! Ukraina i Białoruś wybierają reprezentantów na JESC

28 klubów OGAE weźmie udział w OGAE Song Contest 2017. Organizatorzy, klub z Hiszpanii, opublikowali już pełną listę startujących piosenek. Polskę reprezentować będzie utwór „Po co” wykonany przez Kayah (ft. Idan Raichel). Konkurencją dla tego hitu będą m.in. Nevena Bozovic z Serbii, Tiziano Ferro z Włoch, Clean Bandit z Wielkiej Brytanii, Sergey Lazarev z Rosji, Dami Im z Australii, Broods z Nowej Zelandii, Ira Losco z Malty, Sirusho z Armenii, Marta Jandova z Czech, Urban Trad z Belgii czy Magnus Carlsson ze Szwecji. Pełna lista dostępna jest TUTAJ. O wynikach decydować będą fani zrzeszeni w poszczególnych klubach OGAE.

Konkurs organizowany jest od 1986 roku, a do tej pory najczęściej wygrywały Hiszpania i Francja. Rok temu hiszpański klub OGAE reprezentowany był przez Alvaro Solera i hit „Sofia”, który zdobył najwięcej punktów. Francja ostatni raz wygrała w 2015 roku za sprawą Kendji’ego Giraca. Polska triumfowała raz – w 1998 roku dzięki „Im więcej Ciebie tym mniej” Natalii Kukulskiej.

Dziś poznamy dwóch nowych uczestników Eurowizji dla Dzieci 2017. Swoich reprezentantów wybierają Ukraińcy i Białorusini. Preselekcje ukraińskie rozpoczęły się po 16:30, a o wyjazd do Tbilisi walczy 10 uczestników. Zwycięzcę wskazują widzowie i jury. Finał narodowy Białorusi rozpocznie się po 21:00, tutaj także o bilet do Gruzji walczy 10 kandydatów. Konkurs poprowadzą Teo i Olga Ryzhikova, a zwycięzcę wskażą widzowie i jurorzy. Gościem specjalnym będzie ubiegłoroczny reprezentant kraju – Alexander Minyonok. Transmisja internetowa dostępna będzie TUTAJ. Kolejne preselekcje zapowiedziane są na wrzesień – 16.09 poznamy przedstawicieli Holandii, a 23.09 Albanii. Polski finał narodowy odbędzie się 1 października. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 września. Na ten moment nie wiadomo, jaki będzie terminarz preselekcji w Irlandii i Serbii oraz w jaki sposób reprezentantów wybiorą Cypr, Włochy, Macedonia czy Portugalia.

%d blogerów lubi to: