OGAE 2nd Chance Song Contest 2017 – Kto wygra?

Większość klubów OGAE rozpoczęła już głosowanie w OGAE 2nd Chance Song Contest 2017, które w tym roku organizowane jest przez polski oddział. Wszystko dzięki zwycięstwu „Cool me down” Margaret rok temu. W tym roku o Grand Prix walczy 22 wykonawców reprezentujących poszczególne kluby. Przypominam, że zaraz po sezonie preselekcyjnym Dziennik Eurowizyjny przeprowadził plebiscyt „Rejected Song Contest”, w którym także wybierano najlepszą piosenkę preselekcyjną. Zwyciężył utwór „A Million Years” Mariette, która jest reprezentantką OGAE Szwecja w „Second Chance”. Czy okaże się zwyciężczynią?

Nie tylko Szwecja ma taki sam utwór w „OGAE 2nd Chance” i „Rejected Song Contest”. Wybory członków krajowych oddziałów OGAE pokryły się z gustem polskich czytelników także w przypadku Grecji (18. miejsce), Węgier (5. miejsce), Białorusi (9. miejsce), Estonii (4. miejsce), Słowenii (3. miejsce) i Wielkiej Brytanii (15. miejsce). Ku zaskoczeniu wielu, OGAE Hiszpania nie zdecydowało się wystawić utworu „Contigo” Mireli – zamiast tego, w plebiscycie weźmie udział „Ouch” LeKlein. Z powodu fatalnego występu scenicznego zabrakło w stawce Emmy z Finlandii. Pełna lista uczestników OGAE Second Chance dostępna jest TUTAJ, a przypomnienie wyników Rejected Song Contest TUTAJ.

Szwecja to niekwestionowany rekordzista jeśli chodzi o zwycięstwa w OGAE 2nd Chance – wygrała już 14 razy, a ostatni raz w 2014 roku. Trzykrotnie triumfowały Hiszpania z Norwegią. Dziewięć razy wygrały utwory po szwedzku, osiem razy po angielsku, cztery razy po hiszpańsku. Polskę reprezentuje w tym roku utwór „Faces” Carmell – wokalistka zajęła 3. miejsce w finale polskich preselekcji, wygrywając jednak televoting.

%d blogerów lubi to: