Najlepsi z najlepszych! Kasia Moś szóstą ulubioną wokalistką Eurowizji 2017

Znamy wyniki plebiscytu popularnej rozgłośni internetowej ESCradio, która poprosiła swoich słuchaczy o wybór najlepszych wykonawców Eurowizji 2017. W kategorii kobiet wygrała Alma z Francji, która zdobyła 18,5% poparcia. Drugie miejsce miała Blanche z Belgii (14,6%), a trzecie Lucie Jones z Wielkiej Brytanii (13,9%). Kasia Moś zajęła 6. miejsce, pomiędzy reprezentantkami Azerbejdżanu i Armenii. Na Polkę głosowało 5,19% słuchaczy. Ostatnie, szesnaste miejsce, przypadło reprezentantce Malty – Claudii Faniello, która uzbierała jedynie 1,76% głosów.

Salvador Sobral zwyciężył wśród mężczyzn – Portugalczyk miał 17,5% poparcia. Drugi był Kristian Kostov z Bułgarii (15%), a trzeci Francesco Gabbani z Włoch (14%). W top5 znaleźli się również Austriak i Węgier. Na dnie Hiszpan Manel, na którego głosowało jedynie 0,57% słuchaczy ESCradio. Najlepszą grupą okazało się mołdawskie trio SunStroke Project, które nie miało zbyt dużej konkurencji, bo zebrało aż 24,7% głosów. Na drugim miejscu jest JOWST z Norwegii (15,2%), a na trzecim O’G3NE z Holandii (13,7%). Na najniższym miejscu (bez niespodzianki) Fusedmarc z Litwy (0,47%).

Głosujący mieli też okazję wybrać najlepszy utwór tej Eurowizji. 16,6% zdobyła zwycięska ballada z Portugalii, drugie miejsce miało „Beautiful Mess” z Bułgarii (11,8%), a trzecie „Occidentali’s Karma” z Włoch (9,52%). W top5 znalazły się też piosenki z Belgii i Mołdawii. Siódme miejsce przypadło piosence „Verona”, która nawet nie awansowała do finału. „Flashlight” Kasi Moś zajęło 26. miejsce pomiędzy piosenkami z Czarnogóry i Islandii – polska propozycja otrzymała 0,79% poparcia. Pięć najmniej lubianych w tym plebiscycie piosenek to Serbia, Malta, San Marino, Ukraina i Litwa. Pełne wyniki plebiscytu dostępne są TUTAJ.

Dodatkowe akcje dla czytelników Dziennika Eurowizyjnego

  • Typuj swoich faworytów w plebiscycie „Wymarzony Reprezentant Polski 2018″. Szczegóły TUTAJ.
  • Weź udział w głosowaniu w drugim i trzecim ćwierćfinale internetowego plebiscytu „Eurovision Internet Song Contest” i poznaj nowe utwory z całej Europy i nie tylko! Szczegóły TUTAJ

fot. oikotimes

%d blogerów lubi to: