Drugi półfinał – jak będzie wyglądać show?

Pierwsza próba generalna półfinału za nami i wiemy już jak przebiegać będzie całe czwartkowe show. Na rozpoczęcie ponownie widzimy videoclip z tradycyjnymi strojami ukraińskimi i utworem „Oy viyidu ya na vulicu”, a później pojawiają się prowadzący. Volodymir i Aleksander odsyłają Timura do Green Roomu, a sami zaczynają grać na flecie i akordeonie – słyszymy utwory eurowizyjne w tradycyjnych aranżacjach. Będzie „Rise like a Phoenix”, „My Number One”, „Euphoria” i „Fairytale” wykonane przez zespół ludowy (muzyczno-taneczny) oraz chór. Świetne otwarcie – znacznie lepsze od tego w pierwszym półfinale.

Także występy w drugim półfinale są zdecydowanie ciekawsze niż w pierwszym. Pełno będzie rekwizytów takich jak półksiężyc, balon, armaty czy podest ze schodkami. Poziom jest też bardziej wyrównany i może nas czekać wiele niespodzianek. Świetnie na scenie wypadli Austriak, Białorusini, Chorwat, Estończycy, Węgier, Maltanka, Rumuni czy Holenderki. Niestety dzisiejsze próby Serbii, Macedonii, Szwajcarii czy Izraela nieco zawiodły, ale zobaczymy jak będzie podczas próby jurorskiej.

W Interval Act pojawi się zespół taneczny i zobaczymy nowoczesną choreografię. Będzie też kolejna część filmu z Verką Serduchką w roli głównej (niestety, nie jest zbyt śmieszny) oraz prezentacja trzech finalistów – Niemiec, Ukrainy i Francji. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w drugim półfinale nie będzie występować Ruslana. Niestety teksty prowadzących nadal są dość siermiężne i nie do końca śmieszne, a Timur w Green Roomie nadal wypada słabo. Co istotne, w filmiku z Verką pojawia się błąd – występ wokalistki w Helsinkach jest podpisany jako „2008” a nie „2007”.

Próba jurorska II półfinału rozpocznie się o 21:00. Aby śledzić jej przebieg zapraszam na Instagram profil mikimico. To właśnie na podstawie tej próby wszystkie piosenki będą oceniać jurorzy, a ich głosy stanowią 50% wyników półfinału. Drugą połowę stanowią głosy telewidzów.

Aktualne notowania bukmacherów wskazują, że Bułgaria wygra drugi półfinał. Wysoko notowane są też Rumunia, Holandia i Estonia. Na dnie Malta, Litwa i San Marino.

%d blogerów lubi to: