Kasia Moś w Madrycie, a już 20 kwietnia w Czechach! Komentarze po wykluczeniu Rosji z konkursu

Dziś ostatnia z eurowizyjnych imprez! Wielu reprezentantów, w tym niezmordowana Kasia Moś już od wczoraj przebywa w hiszpańskiej stolicy – Madrycie! Wczoraj zorganizowano tam ESPREPARTY w Joy Eslava, gdzie fani mieli okazję spotkać się z tegorocznymi uczestnikami Eurowizji, porobić wspólne zdjęcia, przekazać im swoje poparcie i po prostu dobrze się bawić. Wczoraj na scenie wystąpił m.in. Slavko Kalezić, a większość reprezentantów po prostu pozwoliła swoje utwory zaśpiewać fanom. Zrobiła tak też Kasia Moś, która przy okazji wczoraj transmitowała wydarzenie na żywo za pośrednictwem swojego Instagrama. Wielu reprezentantów przyszło przywitać się z polskimi (i nie tylko) fanami (m.in. Lindita, Tijana, Alma, Slavko czy Jimmie Wilson), a Kasia zbierała od komentujących gratulacje i życzenia oraz odpowiadała na niektóre pytania. Poinformowała również, że dziś ok. 11:00 organizatorzy imprezy przygotowali konferencję prasową z uczestnikami. Wieczorem (ale dopiero ok. północy!) rozpocznie się właściwy koncert, podczas którego wystąpią reprezentanci Hiszpanii, Czarnogóry, Francji, Polski, Gruzji, Czech, Austrii, Rumunii, Mołdawii, Izraela, Albanii, Cypru, Litwy, Łotwy, Bułgarii, San Marino, Serbii, Belgii, Szwecji i Szwajcarii, a gośćmi specjalnymi będą Barei i Ruth Lorenzo. Tradycyjnie już nagrania wywiadów i występów znaleźć będzie można na YouTube m.in. na kanałach ESCkaz i Wiwibloggs.

Kasia Moś w ramach swojej intensywnej trasy promocyjnej dwukrotnie odwiedziła Ukrainę, była też na Łotwie, w Wielkiej Brytanii, Izraelu, Holandii i Hiszpanii. To jednak nie koniec, bo już 20 kwietnia wokalistka odwiedzi Pragę w Czechach, gdzie wystąpi jako gość specjalny koncertu Martiny Barty „Eurovision Meets Jazz”. Koncert rozpocznie się o 21:00, a bilety dostępne są w sprzedaży na stronie JazzDock.cz. Martina Barta będzie miała okazję spotkać się ze swoimi fanami przed wyjazdem do Kijowa. Po raz pierwszy w historii reprezentant Polski promować będzie swój utwór u naszych południowych sąsiadów. Z kolei wczoraj wyemitowano program „Halo Polonia” w którym gościem była Kasia Moś. Wokalistka zdradziła, że aktualnie trwają prace nad dopracowaniem detali stroju scenicznego i że kreacja jest prawie gotowa. Wczoraj podczas transmisji live na Instagramie powiedziała, że wizualizacje, które przygotowano nie są w 100% tym, co jej ekipa chciała osiągnąć, ale wierzy, że i tak cały występ zrobi na widzach odpowiednie wrażenie. Wokalistka ma ogromną nadzieję na sukces i wie, że będzie jej przykro, jeśli nie zdobędzie awansu, chociaż przyznaje, że konkurencja w grupie jest niezwykle silna.

Komentarze na temat wykluczenia Rosji z Eurowizji 2017 jeszcze nie ustały. Telewizja ukraińska w specjalnym oświadczeniu uznała, że to z winy Rosjan ich kraju zabraknie w tegorocznej Eurowizji, gdyż Channel One odrzucił ofertę zmiany reprezentanta na takiego, który nie łamie prawa. Zarząd UA:PBC twierdzi, że działania rosyjskie pokazały iż nie zależało im na uczestnictwie, ale na stworzeniu negatywnej atmosfery wokół konkursu. Szef rosyjskiej delegacji podkreśla, że zarówno „zdalny” występ jak i wymiana reprezentanta nigdy nie wchodziły w grę, bo wybierając Yulię Samoylovą telewizja rosyjska nie popełniła żadnego błędu i nie złamała zasad Eurowizji. Przewiduje, że brak Rosji w tegorocznej stawce źle wpłynie na reputację konkursu oraz pogorszy wyniki oglądalności. Spadnie też zainteresowanie tym show w samej Rosji. Dyrektor telewizji rosyjskiej – Konstantin Ernst – jest pewien, że brak transmisji konkursu w Rosji przyczyni się do spadku oglądalności w całej Europie. Rok temu Eurowizję śledziło w tym kraju łącznie ponad 12 mln widzów. Thomas Schreiber z niemieckiej stacji ARD ma nadzieję, że taka sytuacja miała miejsce w historii Eurowizji po raz ostatni i że już nigdy żaden kraj nie będzie wykluczony z konkursu przez organizatora widowiska. Twierdzi, że Ukraińcy wpadli w PR-ową pułapkę Rosjan. Przekazał też, że niemiecka telewizja Deutsche Welle będzie po raz pierwszy transmitować wszystkie trzy części konkursu.

%d blogerów lubi to: