Kasia Moś zaśpiewała w Izraelu! Zobacz nagrania! Już w sobotę koncert w Amsterdamie! Walia po raz pierwszy samodzielnie startuje w Eurowizji!

Wczoraj ok. 21:00 ruszył koncert „Israel Calling” w którym udział wzięło 28 uczestników Eurowizji 2017, w tym Kasia Moś. Polska wokalistka wystąpiła jako czwarta, a jej wyjście na scenę poprzedziły pewne problemy techniczne organizatorów. To jednak nie przeszkodziło Kasi wykonać „Flashlight” najlepiej, jak potrafiła – fani zwrócili uwagę na nieco inny sposób śpiewania ostatniej części utworu. Polka występuje we wszystkich tegorocznych imprezach eurowizyjnych, więc każde zaśpiewanie utworu na żywo przed fanami to okazja do ćwiczeń i próbowania różnych metod, by w jak najciekawszy sposób zaprezentować „Flashlight” w Kijowie. Zobaczcie nagrania z wczorajszego koncertu:

W sobotę kolejna okazja do spotkania z reprezentantami, fanami i dziennikarzami, bowiem Kasia Moś weźmie udział w dziewiątej edycji „Eurovision in Concert” w Amsterdamie. Będzie to największa tegoroczna impreza – wystąpi w niej aż 34 uczestników Eurowizji 2017. Koncert poprowadzą Selma Bjornsdottir oraz Cornald Maas – bilety na widowisko wyprzedano w ciągu pół godziny. Około 200 dziennikarzy przyjedzie do Holandii by pracować podczas tego eventu – spodziewać się możemy wielu nowych wywiadów, relacji i oczywiście zdjęć, zarówno tych oficjalnych jak i „snapów” wrzucanych przez samych reprezentantów. Kto wystąpi? Po raz pierwszy w tego typu imprezie wystąpią tegoroczni reprezentanci Azerbejdżanu (Dihaj), Węgier (Joci Papai), Cypru (Hovig) i Albanii (Lindita). Będą też przedstawiciele Szwecji, Serbii, Norwegii, Belgii, Gruzji, Malty, San Marino, Litwy, Bułgarii, Finlandii, Danii, Czech, Słowenii, Ukrainy, Izraela, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Armenii, Francji, Włoch, Niemiec i Hiszpanii. Ponieważ impreza w Madrycie (15 kwietnia) nie ma w stawce żadnego artysty, który wcześniej nie pojawiłby się gdzieś indziej, to wiemy już, którzy tegoroczni reprezentanci odmówili udziału we wszystkich imprezach. Są to przedstawiciele Australii, Portugalii, Grecji, Islandii, Rosji, Chorwacji i Estonii. Ciekawe, czy kryje się za tym jakaś taktyka?

Konkurs Eurowizji „Chór Roku” rozrasta się! Pierwsza edycja odbędzie się 22 lipca na Łotwie, na terenie Areny Riga, a udział w niej weźmie aż dziewięć reprezentacji. O Grand Prix powalczą chóry z Austrii, Belgii, Danii, Estonii, Niemiec, Węgier, Słowenii, Łotwy oraz…Walii. Po raz pierwszy Walia weźmie udział w jakimkolwiek konkursie EBU samodzielnie, a swojego reprezentanta wybierze już 9 kwietnia podczas finału „Côr Cymru – Choir of Wales” w Aberystwyth. Za udział Walii w konkursie odpowiedzialny jest nadawca S4C. Do końca kwietnia znać będziemy wszystkie konkursowe chóry – 29 kwietnia swoich reprezentantów wybiorą Łotysze. Podczas wielkiego finału w Rydze zwycięzcę wskażą jurorzy, a w skład komisji wejdą Elina Garanca oraz John Rutter. Nazwisko trzeciego jurora na razie nie zostało ujawnione. Show poprowadzą Eric Whitacre i Eva Ikstena.

Eurowizyjny fanpage TVP nadal zbiera głosy internautów w Eurovision Fans Cup. Do dziś do końca dnia trwa głosowanie w I grupie, a wczoraj uruchomiono grupę drugą, w której o awans walczą Armenia, Włochy, Albania, Bułgaria, Portugalia, Holandia i Norwegia. To głosowanie potrwa do piątku. Aby zagłosować, wystarczy odwiedzić fanpage i skomentować, wpisując odpowiednie numery. Znamy też kolejne wyniki plebiscytu Dziennika Eurowizyjnego na Miss i Mistera Eurowizji 2017. Miejsce 11. u pań zajęła Laura z Estonii (8%), a u panów Omar ze Słowenii (6%).  Kolejne wyniki prezentowane będą stopniowo do 10 kwietnia.

Jedno z pytań ankiety w ramach plebiscytu „Nasz Faworyt” dotyczyło państw, które odpadły po etapie półfinałowym. Należało wskazać te, które odpadły niesłusznie. Sprawdźmy jak wyglądają wyniki, zaczynając oczywiście od państw, które zdobyły w tym pytaniu najmniejsze poparcie.

  • 1-9. ??
  • 10. Czechy 9% poparcia
  • 11. Gruzja 8% poparcia
  • 12. Opcja „Żaden” 7% poparcia
  • 13. Rosja 4% poparcia
  • 14. Słowenia 3% poparcia
  • 15. Malta 3% poparcia
  • 16. Chorwacja 2% poparcia
  • 17. Litwa 2% poparcia

Jutro poznamy wyniki dla kolejnych miejsc i dowiemy się jak oceniono Albanię, Austrię, Czarnogórę, Grecję, Holandię, Irlandię, Portugalię, Rumunię i San Marino. Wyniki głównej części plebiscytu „Nasz Faworyt” ogłoszone zostaną w niedzielę ok. 18:30 na Facebooku.

%d blogerów lubi to: