Kasia Moś szaleje w Izraelu! Prezydent Ukrainy o udziale Yulii w Eurowizji! Kiedy kolejne bilety trafią do sprzedaży? Eurovision Fans Cup TVP – głosuj na swoich faworytów!

Od wczoraj część wykonawców eurowizyjnych przebywa w słonecznym Izraelu, gdzie w środę odbędzie się koncert „Israel Calling”. W poniedziałkowy wieczór odbyła się uroczysta kolacja przygotowana dla wszystkich gości – reprezentanci spotkali się m.in. z redaktorami popularnych portali eurowizyjnych takich jak Wiwibloggs, ESCkaz czy Oikotimes. Wspólnie degustowali izraelskie specjały oraz doskonale się bawili, wrzucając przy tym mnóstwo zdjęć i filmików na swoje profile mediów społecznościowych. Oczywiście nie zabrakło tam Kasi Moś, która doskonale bawi się wraz z innymi, co widać na wielu zdjęciach. Często przebywa w towarzystwie Almy z Francji, którą ma okazję widzieć już trzeci raz – wcześniej panie spotkały się w Kijowie i Londynie. Dziś reprezentanci zwiedzają Tel-Aviv i Jerozolimę oraz wspólnie spędzają czas. W planach parodniowego eventu są m.in. spotkanie z ambasadorami, konferencja prasowa w hotelu Dan Panorama czy sadzenie drzew w eurowizyjnym lesie w ramach 115. rocznicy powstania Żydowskiego Funduszu Narodowego. Środowy koncert rozpocznie się o 21:00 w Theater Club w Jaffie. Poza uczestnikami ESC 2017 wystąpi też m.in. Dana International, a bilety były rozdawane mieszkańcom Tel-Avivu wczoraj. Pozostałe wejściówki przekazane będą fanom Eurowizji. Warto podkreślić, że podróż do Izraela i pobyt w Tel-Avivie jest sponsorowany przez organizatorów, a wraz z Kasią Moś do tego kraju pojechał też szef polskiej delegacji – Mateusz Grzesiński.

W Izraelu radość i zabawa, a na granicy ukraińsko-rosyjskiej kolejne przepychanki o Eurowizję. Telewizja UA:PBC odpowiedziała na list EBU ws. udziału Yulii Samoylovej. Przypomniano, że Europejska Unia Nadawców ma obowiązek respektować prawo kraju, który organizuje konkurs. Zarząd nadawcy telewizyjnego jest zaskoczony, że EBU i część nadawców europejskich oskarża Ukrainę o polityzację Eurowizji, skoro to Rosja dopuściła się prowokacji. Zażądano też wycofania się z gróźb wykluczenia Ukrainy z udziału w Eurowizji w przyszłości. Z UA:PBC zgadza się prezydent kraju – Petro Poroshenko, który po raz pierwszy wypowiedział się publicznie w tej sprawie. Przypomniał, że wjazd na teren Krymu poprzez region inny niż chersoński jest złamaniem prawa i Yulia Samoylova w związku z tym otrzymała zakaz pobytu na Ukraine przez trzy lata i tej decyzji nikt już nie planuje zmienić. Rosjanie póki co nic nie komentują, Yulia Samoylova nagrała jednak eurowizyjną pocztówkę. Organizatorzy Moscow Eurovision Party zatrzymali sprzedaż biletów na imprezę i potwierdzili, że wydarzenie może się nie odbyć, gdyż część szefów delegacji uznało, że ich reprezentanci przyjadą do Rosji tylko wtedy, gdy ten kraj będzie startować w Eurowizji. Na ten moment nic nie jest pewne. Pierwotnie do Moskwy jechać mieli reprezentanci Armenii, Azerbejdżanu, Bułgarii, Grecji, Izraela, Włoch, Mołdawii i Szwajcarii. Miała być to jedyna impreza eurowizyjna na której wystąpić chciała Yulia Samoylova.

10 kwietnia rusza sprzedaż kolejnych biletów na wszystkie części Eurowizji 2017. Będą one dostępne za pośrednictwem Concert.ua. Oczywiście wiadomo, że największym zainteresowaniem cieszyć się będą wejściówki na finał i dwa półfinały. Organizatorzy radzą też zwrócić uwagę na bilety na próby generalne, które będzie można zdobyć w całkiem prosty sposób. Sezon rozpocznie się na Ukrainie już 29 kwietnia, wtedy też ruszą pierwsze próby techniczne. Wbrew wcześniejszym informacjom, 1 maja nie będzie dniem wolnym od pracy dla wszystkich zaangażowanych w konkurs. Tego dnia swoją pierwszą próbę techniczną będzie miała Kasia Moś. Druga próba techniczna Polki odbędzie się najprawdopodobniej 5 maja. Później nasza reprezentantka wystąpi w trzech próbach generalnych półfinału oraz w samym półfinale, który będzie transmitowany 9 maja o 21:00 (22:00 czasu ukraińskiego) w TVP1.

Eurowizyjny fanpage TVP rozpoczął głosowanie w „Eurovision Fans Cup”. W pierwszej grupie internauci mogą głosować na dwa najlepsze utwory spośród siedmiu proponowanych. O awans do kolejnej rundy walczą Niemcy, Irlandia, Szwecja, Rosja, Czechy, Australia i Macedonia. Faworytami są Szwecja i Macedonia – głosowanie trwa do czwartku do końca dnia. Aby zagłosować, wystarczy odwiedzić fanpage i skomentować, wpisując odpowiednie numery. Wczoraj rozpoczęła się też publikacja wyników plebiscytów Miss i Mistera Eurowizji 2017 organizowanych przez Dziennik Eurowizyjny. W swoich kategoriach walczyło 14 pań i 14 panów. Wiadomo, że odpadły już Claudia Faniello i Blanche, które zdobyły po 3% poparcia. W walce o Mistera nie ma już Joci’ego Papai’a oraz Lasse z fińskiego duetu Norma John – panowie uzbierali jedynie 5% poparcia. Kolejne wyniki prezentowane będą stopniowo do 10 kwietnia.

fot. Oikotimes

%d blogerów lubi to: