Wielka Brytania z preselekcjami w styczniu, Michał Szpak z szansą na nagrodę od fanów

Wielka Brytania po raz kolejny wybierze reprezentanta poprzez preselekcje narodowe pod nazwą „You Decide”, ale tym razem finał ma być zorganizowany w większym obiekcie, będzie transmitowany przez BBC2 i odbędzie się wcześniej, bo już 27 stycznia. Udział w finale weźmie sześciu wykonawców, a ich utwory opublikowane zostaną 23 stycznia. O zwycięzcy zadecydują jedynie telewidzowie, a finał poprowadzi Mel Giedroyc, która fenomenalnie sprawdziła się w tej roli w tym roku. Nadawca zdecydował, że obniży ceny biletów na przyszłoroczny finał narodowy – w tym roku wejściówki kosztowały ok. 45 funtów, teraz miejsca siedzące będą o 8 funtów tańsze. Według niepotwierdzonych informacji, do preselekcji narodowych zgłosiła się Natasha Bedingfield, znana z hitu „Unwritten”.

Wróćmy jeszcze do Eurowizji 2016. Portal Oikotimes.com organizuje coroczne głosowanie „Eurostar”, w którym czytelnicy wyróżniają „bohatera” roku. Poznaliśmy już nominacje – o tytuł walczą Jamala, Dami Im, Sergey Lazarev jako top3 tegorocznego konkursu, ale też…top3 tegorocznych preselekcji Polski do Eurowizji! Redakcja zdecydowała się nominować zarówno Michała Szpaka (za ogromny skok w tabeli wyników i dobre miejsce, pomimo słabych notowań w zakładach) jak i Margaret (za to, że dzięki niej Polska była na pierwszym miejscu w notowaniu bukmacherów) oraz Edytę Górniak (za odwagę i start w selekcjach narodowych). Nominowani są też Amir z Francji, Helena Paparizou, Demy i Ovidiu Anton. O tym, kto z tej dziesiątki wygra „Eurostar” dowiemy się pod koniec roku – głosować można TUTAJ.

Na tę chwilę Michał Szpak zdecydowanie prowadzi – ma aktualnie 76% poparcia. Drugie miejsce ma Dami Im, a trzecie Sergey Lazarev. Margaret zajmuje miejsce ósme, a Edyta Górniak dziewiąte.

Dodatkowe akcje dla czytelników Dziennika Eurowizyjnego!

 • Nabór do komisji jurorskich oceniających piosenki z sezonu preselekcyjnego 2016/2017 (w tym Litwy, Rumunii i Niemiec) – Szczegóły TUTAJ.

źródło: Wiwibloggs, Oikotimes, fot.: Radio ZET

10 komentarzy

 1. Pan piszacy widac celowo pominal w artykule, ze MICHAL SzPAK zostal nominowany po pierwsze ZA DOSKONALY WOKAL,/superb vocal performance/, a takze za to, ze wywrocil do gory nogami wszelkie przewidywania i reprezentowal swoj kraj na Eurowizji, gdzie otrzymal dziwne glosowanie jury oraz zdobyl wspaniale glosowanie od publicznosci, otrzymujac 8 miejsce w finale…
  Moze by tak troche rzetelnosci w przekazywaniu informacji. A jesli ma pan problem z jez. angielskim, to wypada zatrudnic tlumacza.

  Polubienie

 2. Michal Szpak zostal nominowany za doskonala wydajnosc wokalna, a takze za to, ze wywrocil wszystkie kursy do gory nogami i udalo mu sie reprezentyowac nasz kraj na Eurowizji gdzie dotarl dziwnym glosowaniem jury i doskonalym glosowaniem jawnym na 8 miejsce w wielkim finale.

  Polubienie

 3. Michał Szpak został nominowany za doskonały wokal,oraz za to że pomieszał szyki wszystkim ,którzy uważali że preselekcje to tylko formalność i na Eurowizje pojedzie Margaret.Brawo Michał jesteś najlepszy.

  Polubienie

 4. Michal Szpak-super glos,super piosenki i super jako czlowiek.Najlepszy z najlepszych.

  Polubienie

 5. Natasha Bedingfield w brytyjskich preselekcjach? Gdyby ta informacja została potwierdzona, to brzmi ciekawie. Tylko obawiam się, że jeśli rzeczywiście pojedzie na Eurowizję, to powtórzy wynik Bonnie Tyler czy Engelberta, którzy mimo dobrych piosenek zajęli niskie miejsca.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: