Już 29 kwietnia poznamy skład komisji jurorskich z wszystkich 43 państw, a 2 maja ruszą próby w Sztokholmie. Teraz trwa promocja wykonawców, a single z ich eurowizyjnym utworami powoli trafiają do sprzedaży i na listy przebojów. Pojawiają się też wersje alternatywne i remiksy. Sprawdźmy, co już jest dostępne!

Singiel z piosenką brytyjską „You’re not alone” Joe i Jake’a został wydany 11 marca. Powstał też remix Cahill, który dostępny jest w dwóch wersjach TUTAJ. Przebój z Francji czyli „J’ai Cherché” Amira pojawił się na singlu jeszcze zanim utwór został oficjalnie ogłoszony propozycją na Eurowizję. Piosenka zostanie włączona w skład albumu „Au Cœur De Moi”, którego premiera zapowiedziana jest na 29 kwietnia. TUTAJ można pobrać angielską wersję pt. „Looking for you”.

„Sound of silence” trafiło do singlowej sprzedaży w Australii 1 kwietnia. Utwór dostępny jest w dwóch wersjach (jedna z nich jest krótsza). Dodatkowo wkrótce odbędzie się premiera 7th Heaven Remix piosenki Dami Im. „I’ve been waiting for this night” znalazło się na nowym albumie Donny’ego Montella „#BLCK”, który można już kupić na Litwie. Poza oryginalną wersją dostępne są tam dwa remixy – Trap i Club (poniżej).

Propozycja z Austrii – „Loin d’ici” została wydana w ramach albumu „Debut”, który pojawił się w sprzedaży już w październiku 2015, na długo przed finałem selekcji narodowych. Singiel z eurowizyjną piosenką wydano 5 lutego. Zoe ma jednak dla fanów niespodziankę – reedycja płyty pt. „Debut Deluxe” pojawi się 29 kwietnia i zawierać będzie eurowizyjną wersję „Loin d’ici” oraz kilka remixów. W sieci znaleźć już można wersję karaoke. Wiadomo, że nie powstaną żadne inne wersje językowe tej piosenki.

Rykka wydała „The Last of our kind” na singlu 8 stycznia. Wokalistka wkrótce planuje wydać nowy album i na pewno jedną z piosenek będzie jej propozycja na Eurowizję. Pojawił się też remix, którego posłuchać możecie poniżej. Na SoundCloud dostępna jest wersja unplugged – TUTAJ.

Serhat też nie próżnuje. Reprezentujący San Marino Turek najpierw zaprezentował „I didn’t know” w oryginalej, balladowej wersji, jednak późniejsza premiera remixów wywołała szał wśród fanów, którzy zachęcili wokalistę do zmiany i zaśpiewania podczas Eurowizji wersji disco. Tak też się stało. Poza wersją disco w Internecie znaleźć można także kilka remixów (w tym jeden klubowy), wersję karaoke oraz „Comment Savoir” (po francusku) i „Non Ero Io” (po włosku).

„No degree of separation” to eurowizyjna wersja tytułu piosenki Francesci, którą wokalistka wykonuje w większości po włosku. Pełna włoska wersja (w oryginalnej długości) została wydana na płycie „di20are”, a później też na reedycji „di20” oraz na składance Sanremo 2016. Bułgarka Poli Genova umożliwiła swoim fanom bezpłatne pobranie studyjnej wersji „If love was a crime” oraz wersji karaoke – TUTAJ. Podobnie w przypadku utworu Serbii – wersja angielska (eurowizyjna) i serbska są dostępne pobrania (za zgodą RTS) ze strony OGAE Serbia – TUTAJ.

Czeskie „I stand” premierę singlową miało 12 marca. Wydanie zawiera wersję studyjną i instrumentalną, której wysłuchać możecie poniżej:

Niemieckie „Ghost” doczekało się dwóch wydań. Pojawiło się na płytach „The Voice Of Germany – Die Single Collection Staffel 5” i „Bravo Hits 92”, natomiast 9 marca wydano singiel zawierający remix i wersję akustyczną. W Internecie znaleźć można już „karaoke” wersję utworu „You are the only one” Sergeya Lazareva z Rosji. Wkrótce powstanie klubowa wersja piosenki „The Real Thing” grupy Highway z Czarnogóry.

Do tej pory nie wydano studyjnej wersji utworu „Hear Them Calling” w wersji eurowizyjnej. Islandzka wersja „Raddimar” znalazła się na składance „Söngvakeppnin 2016”, z kolei pierwsza wersja angielska na „Söngvakeppnin 2016 Úrslitalögin”. Eurowizyjna wersja funkcjonuje na YouTube, jednak są tam nagrane oklaski publiczności preselekcji. Zapewne studyjna wersja dostępna będzie dopiero na składance eurowizyjnej.

„Sunglight” Nicky’ego Byrne pojawiło się w Irlandii 12 lutego. Poza wersją radiową znaleźć na singlu można także pełną wersję oraz karaoke.

Polska propozycja „Color of your life” znalazła się na płycie Michała Szpaka „Byle być sobą”.

Źródło: http://stockholmeurovision2016.blogspot.nl/

Reklamy

One comment

  1. Islandzka piosenka w wersji eurowizyjnej jest dostępna na iTunes już od około tygodnia (chociaż podana jest tam data 8.03).

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.