Eurowizja 2015: Mołdawia, Polska, Azerbejdżan, Francja, Wielka Brytania, Albania

Dziś rusza Mołdawia

Od 18:45 trwa pierwszy półfinał preselekcji mołdawskich do Eurowizji 2015. Transmisja internetowa dostępna jest TUTAJ. Spośród dwunastu kandydatów tylko siedmiu dostanie się do sobotniego finału. O wynikach zdecydują widzowie i jurorzy (50/50). Co ciekawe, show będzie miało dziś także ósmego zwycięzcę. Po ogłoszeniu wyników rozpocznie się druga tura głosowania widzów na pięć piosenek, które nie otrzymały awansu. Zwycięzca głosowania również trafi do finału, a jego nazwisko poznamy podczas specjalnego show po transmisji półfinału. Dziś o finał walczą m.in. Eduard Romanyuta (Ukraina), Marcel Rosca, Kitty Brucknell (UK), Glam Girls, Diana Brescan, Serj Kuzenkoff (fot.), Domenico Protino (Włochy) czy SunStroke Project ft. Michael Ra (Eurowizja 2010).

TELEGRAM TELEGRAM

Elhaida Dani nie będzie mogła zaśpiewać „Diell” w Wiedniu, gdyż kompozytor tego utworu wycofał się z udziału w projekcie. Nowa piosenka Albanii to „I’m alive” autorstwa kosowskiedo duetu Zzap & Chariss. Tekst napisał Sokol Marsi. Trwają ostatnie prace nad teledyskiem do utworu, a premiera piosenki ma nastąpić już wkrótce. Elhaida zapowiada, że zrobi wszystko, by zająć dla Albanii jak najwyższe miejsce podczas Eurowizji 2015. Więcej na ten temat w artykule na Eurowizja.org TUTAJ.

Lisa Angell po raz pierwszy wykona na żywo utwór „N’oubliez pas” podczas programu „Chipco & Les Gypsies. Le Grand Show” na France2. Zwiastun programu dostępny jest TUTAJ. Emisja zaplanowana jest na sobotę o 20:50. Przypomnę, że utwór został wybrany wewnętrznie, a ma być przesłaniem pokoju, zwłaszcza po ostatnim tragicznym zamachu we Francji.

Już 7 marca poznamy reprezentanta Wielkiej Brytanii na ESC 2015. Zgodnie z planem telewizja BBC wewnętrznie wybrała wokalistę, który pojedzie do Wiednia. Szukano nowego talentu, a w tym celu zachęcano nawet do przesyłania amatorskich nagrań muzycznych. Co z tego wyszło i jak wyglądał proces selekcji? Nie wiadomo. Przy okazji warto wspomnieć, że reprezentanci Szwajcarii i Cypru wezmą udział w „London Eurovision Party 2015” – lista zaproszonych gości na pewno będzie się szybko rozwijać.

Telewizja azerska usunęła ze swojej strony informację, że dementuje pogłoski o wysłaniu Elnura Huseynowa na Eurowizję w Wiedniu. Czy jest to tylko szukanie sensacji, czy może zmieniono zdanie i to jednak zwycięzca tureckiego „The Voice” reprezentować będzie Azerbejdżan? Przypomnę, że wokalista śpiewał już na ESC w 2008 roku jako anioł z projektu „Day after day”.

Edyta Górniak powinna jechać na Eurowizję 2015 z Polski – twierdzi większość czytelników Dziennika Eurowizyjnego, którzy głosowali w specjalnych ankietach dotyczących najbardziej nadającego się na konkurs wokalisty w Polsce. Drugie miejsce zajęła Sylwia Grzeszczak, a w ostatniej rundzie przed finałem wyeliminowane zostały Doda i Margaret. Ogłoszenie reprezentanta Polski już 9 marca podczas konferencji prasowej w TVP oraz w trakcie programu „Świat się kręci”.

1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: