DE ESC Top 10 – Notowanie 10.

Oto najnowsza lista przebojów, którą co tydzień tworzą czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego! Co prawda „nowości” nadal jak na lekarstwo, ale w czołówce sporo zmian!

  • 10. Daniel Kajmakoski „Lisja esenski” (spadek z 7.) (10. raz na liście) 104 punkty
  • 09. Elhaida Dani „Diell” (spadek z 8.) (6. raz na liście) 111 punktów
  • 08,. Krisia Todorova „Planet of the Children” (awans z 9.) (10.) 114 punktów
  • 07. Nina Sublatti „Warrior” (awans z 10.) (3.) 129 punktów
  • 06. Amber „Warrior” (spadek z 4.) (10.) 135 punktów
  • 05. Uzari i Maimuna „Time” (bez zmian) 138 punktów
  • 04. Lisa Angell „N’oubliez pas” (spadek z 2.) (2.) 169 punktów
  • 03. Trijntje Oosterhuis „Walk along” (spadek z 1.) (9.) 183 punkty
  • 02. Elina Born & Stig Rasta „Goodbye to yesterday” (awans z 3.) 184 punkty
  • 01. Melanie Rene „Time to shine” (NOWOŚĆ) (1.) 224 punkty

Jak widać, jedyna nowość na liście to utwór eurowizyjny ze Szwajcarii, który zadebiutował od razu na pierwszej pozycji i zrzucił ze stanowiska lidera Holandię. Świetnie radzi sobie również utwór z Estonii, który jest faworytem do zwycięstwa w preselekcjach. Z top10 wypadła Kati Wolf, chociaż zdobyła awans do półfinału podczas sobotniego show na Węgrzech. Może jeszcze wróci do naszego notowania. Wokalistka zajęła 11. miejsce z 100 punktami. Utwór z Cypru to jedyna kompozycja eurowizyjna (do tej pory), która nie została wpuszczona do top10. Giannis zajął słabe, 17. miejsce.

Pora rozpocząć kolejne głosowanie! Aby ocenić piosenki do 11. notowania, wystarczy kliknąć TUTAJ. Poza piosenkami z top10 znajdziecie tam 13 propozycji – dwie piosenki z Eurowizji 2015 (Dania i, ponownie, Cypr) oraz utwory z selekcji w Estonii, na Węgrzech, Islandii, Łotwie, w Niemczech, Danii, Szwecji (te wyeliminowane) i Finlandii. Zapraszam do zabawy!

TELEGRAM TELEGRAM

W finale programu „Rising Star”, którego zwycięzca będzie reprezentował Izrael na Eurowizji, znaleźli się Avia Shoshani, Iky Levy & The Rasta Hebrew Men, Nadav Guedj i Sarai Nachmias. Finał odbędzie się 17 lutego, ale poznamy wtedy tylko nazwisko reprezentanta. Utwór konkursowy przygotowany będzie później i na razie termin jego premiery nie jest znany.

Alex Saint, Kat Mahon, Erika Selin, Nikki Kavanagh i Molly Sterling to finaliści preselekcji irlandzkich. Finał odbędzie się 27 lutego w ramach programu „Late Late Show”, a radiowa premiera piosenek zaplanowana jest na dzisiaj. Reprezentanta kraju wybiorą widzowie i regionalne jury. Co ciekawe, Erika Selin nagrała demo utworu „Kom”, który podczas Melodifestivalen w Szwecji wykonała formacja Timoteij.

Do półfinału preselekcji łotewskich awansowali Aminata (foto) i Markus Riva (zwycięzcy głosowania publiczności) i Rihards Berzins oraz Euphony (zwycięzcy głosowania jury). W półfinale znajduje się już komplet ośmiu uczestników, walczyl będą oni o cztery miejsca w finale. Faworytką fanów jest Aminata, która faktycznie wypadła wczoraj najlepiej.

Prawie 100 utworów zgłoszono do preselekcji narodowych w Rumunii. Wśród potencjalnych kandydatów znajdują się m.in. Keky, Naomy, Ramona Nerra, Voltaj czy Nicole Stroine, a o finał walczy również wielu wykonawców m.in. ze Szwecji, Norwegii czy nawet Australii. Jury w ciągu trzech dni podejmie decyzję, które zgłoszenia trafią do finału. Listę uczestników poznamy 12 lutego.

Christer Bjorkman poinformował, że problemy z aplikacją do głosowania podczas MF 2015 nie wpłynęły na wyniki, chociaż prasa donosi, że aplikacja była zablokowana na początku rundy, a dziwnym trafem to właśnie trzy pierwsze piosenki zostały wyeliminowane po półfinale. Największe zaskoczenie to brak awansu Molly z „I’ll be fine”. Jej utwór został już opublikowany i świetnie radzi sobie na iTunes.

Tylko trzy utwory dostały się do finału selekcji litewskich. Telewizja LRT ogłosiła, że w sobotę trzech uczestników konkursu śpiewać będzie różne wersje „Dangerous”, „This time” i „The Right Way”. Wszystkie pozostałe utwory zostały odrzucone, w tym także „Not perfect”, które w głosowaniu zajęło miejsce zaraz pod kreską.

Reklamy