Songvakeppnin 2015, UMK, Supernova, Eurowizja 2015, Eurowizja dla Dzieci 2015, Polska na ESC

Regina Ósk powraca

Reprezentantka Islandii 2008, Regina Ósk, ponownie pojawi się w preselekcjach narodowych. Wokalistka znalazła się w półfinałowej stawce „Songvakeppnin 2015” i o finał powalczy z utworem „Aldrei of seint” autorstwa Marii Bjork Sverrisdottir, która napisała m.in. „Nott” dla Yohanny. Połowa eurowizyjnego duetu Eurobandid ostatni raz startowała w selekcjach 2012 z „Hjartad brennur” zajmując jednak miejsce poza czołową dwójką finału. Jak poradzi sobie tym razem? Wśród jej konkurentów znaleźli się m.in. Fridrik Dór Jónnson (popularny wokalista pop/r’n’b i kompozytor), Erna Hron Olafsdottir (próbowała swoich sił w selekcjach w 2009 czy 2013 roku), Haukur Heidar Hauksson (lider indie grupy Dikta) czy Bjarni Larus Hall. Zgodnie z zasadami selekcji, wszystkie utwory wykonane będą po islandzku. 12 utworów podzielonych będzie na dwa półfinały, które odbędą się w dniach 31.01 i 7.02. Finał zapowiedziano na Walentynki. Preselekcje poprowadzą Ragnhildur Steinunn Jonsdottir (była Miss Islandii), Gudrun Dis Emilsdottir i Salka Sol Eyfeld. Pełny spis utworów, wykonawców oraz kompozytorów znaleźć możecie TUTAJ.

TVP ma już plan?

Wirtualne Media podają, że Telewizja Polska transmitować będzie wszystkie części Eurowizji 2015. Nie ma się co dziwić, gdyż konkurs cieszył się rok temu bardzo wysokimi wynikami oglądalności. Konkurs pokazywany będzie na TVP1 i TV Polonia, a komentatorem ma być Artur Orzech, chociaż po ostatniej jego kłótni z fanami Eurowizji, małe jest prawdopodobieństwo, że miłośnicy konkursu zaakceptują go w tej roli. Według informacji jakie zdobył portal, TVP wytypowała już artystę, któremu złożyła ofertę reprezentowania kraju w Wiedniu. Został już też ponoć wskazany utwór konkursowy – aktualnie trwają negocjacje co do szczegółów projektu, a oficjalną decyzję  nadawca przekazać ma na początku marca. Osoba z TVP, na którą powołują się Wirtualne Media, twierdzi, że Margaret nie była brana w tym roku pod uwagę, chociaż sama wokalistka niedawno mówiła, że taką ofertę jej przedstawiono.

Tymczasem portal Wiwibloggs przygotował artykuł w którym prezentuje zalety udziału Ewy Farny w Eurowizji 2015. Wokalistka nie jest zbyt często brana pod uwagę jako kandydatka do reprezentowania Polski, ale w Czechach jest o niej w tej kwestii głośno. Redaktorzy portalu uważają, że Ewa ma ogromny potencjał i szansę na międzynarodową karierę. Dodatkowo mogłaby też sporo zamieszać w corocznym głosowaniu na najpiękniejszą uczestniczkę Eurowizji (plebiscyt organizowany jest przez WiwiBloggs). Niektórzy polscy fani twierdzą jednak, że udział Ewy w ESC pod flagą czeską mógłby popsuć nieco jej polską karierę.

TELEGRAM TELEGRAM

Nieoficjalnie mówi się, że Bułgaria jest aktualnie najpoważniejszym kandydatem do organizowania Eurowizji dla Dzieci w 2015 roku. Telewizja RAI od samego początku zdawała się unikać tego tematu, więc na JESC do Rzymu raczej w tym roku nikt nie pojedzie. Media bułgarskie twierdzą, że EBU namawia telewizję BNT do podjęcia wyzwania, trwają ponoć negocjacje w tej sprawie. Warto przypomnieć, że Bułgaria nie bierze udziału w Eurowizji 2015 z powodu problemów finansowych, ale powróciła na JESC 2014 w listopadzie zajmując świetne 2. miejsce oraz wygrywając głosowanie publiczności.

Telewizja fińska może zdyskwalifikować zwyciężczynię „The Voice” – Siru – ponieważ jej utwór preselekcyjny był wczoraj dostępny w Internecie. Wyciekła co prawda pełna lista uczestników i tytuły piosenek, ale jedynie kompozycja Siru była dostępna do odsłuchu. Niektórzy twierdzą, że mogło to być celowe (choć niezwykle ryzykowne) działanie wytwórni muzycznej opiekującej się wokalistką. Telewizja YLE prowadzi dochodzenie w tej sprawie, póki co żadna decyzja nie została jeszcze podjęta.

Parę dni temu zorganizowano casting na uczestników preselekcji łotewskich „Supernova”. Relację fotograficzną przygotował portal Apollo. W jury znalazł się m.in. wokalista Dons (foto) znany z „Eirodziesma 2014”. Co ciekawe,  niektórzy kandydaci występowali na scenie w przebraniach lub maskach. Fani donoszą, że na zdjęciach rozpoznali m.in. Markusa Rivę, Samantę Tinę, Rutę Dudumę czy Katrinę Bindere. Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.

Zapraszam do głosowania w szóstym notowaniu eurowizyjnej listy przebojów tworzonej przez czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Formularz do głosowania dostępny jest TUTAJ.  

2 komentarze

  1. Niech reprezentuje Czechy ❤ Polska się nie pogniewa, bez przesady XD a od nas Doda ^^

    Polubienie

  2. Jestem już praktycznie przekonany, że Polskę na Eurowizji będzie reprezentował zespół LemOn z utworem „Jutro”. Refreny w tej piosence pasują idealnie na Eurowizję, a zwrotki się skróci, tak jak w „My Słowianie”. Dla mnie sprawa jest przesądzona. Teraz trzeba pomyśleć o konstrukcji występu. Myślę że tło podczas pierwszej i drugiej zwrotki powinno być ciemne, podczas pierwszego i drugiego refrenu jaśniejsze a podczas ostatniego refrenu najjaśniejsze (można też odpalić fajerwerki).

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: