
Serbska niespodzianka
Wczorajsze przesłuchania zorganizowane w ramach programu „Nedeljno popodne” wygrał dwie wokalistki, chociaż planowano wybrać tylko jedną. Poziom, według jurorów, był jednak na tyle wysoki, że postanowiono wyróżnić zarówno wokalistkę specjalizującą się w muzyce etno – Danicę Krstić, jak i…wokalistkę i modelkę oraz gwiazdę jednej z okładek pisma „Maxim” – Gogę Stanić (foto). To one dostaną prawo do udziału w finale selekcji serbskich, jednak jeszcze nie ustalono, czy zaśpiewają w duecie. Istnieje nawet możliwość wspólnego występu jednej z wczorajszych zwyciężczyń z gwiazdą, która zostanie zaproszona do udziału w konkursie. Widać, że Vladimir Graić traktuje konkurs jako swój autorski projekt i gotów jest na odważne kombinacje. We wczorajszym programie wystąpiło łącznie 13 wykonawców, z czego sześciu połączono w duety. Wykonywali oni zarówno lokalne jak i zagraniczne hity. Gośćmi specjalnymi były Nevena Bozovic i Mirna Radulović. Pierwsza wykonała „Molitvę”, drugiej dość słabo poszło z „Rise Like a Phoenix”. Telewizja RTS jeszcze tego nie potwierdziła, ale raczej pewne jest, że finał preselekcji odbędzie się 14 lutego.

Mamy już dziewięciu uczestników „EuroChallenge”
W drugim odcinku selekcji cypryjskich awans otrzymało aż 5 kandydatów. Najlepiej poradzili sobie Christina Tselepou (foto), Valence, Pieros Kezou i Mariana & Christiana. Zdobyli oni komplet pozytywnych głosów od jury. Do rundy „EuroChallenge” dostała się też Ioana Protopapa, chociaż jeden z jurorów powiedział jej „NIE”. Po raz drugi przed jurorami stanął wczoraj Iosif Charalambos, który w pierwszym odcinku zdobył awans z piosenką „I wanna dance (I say tempo)” w stylu latino. Tym razem poszło mu znacznie gorzej i nie przyznano mu ani jednego pozytywnego głosu. Porażkę poniosła też Lady Ava. Łącznie w „EuroChallenge” znajduje się już 9 kandydatów, co oznacza, że wolnych miejsc pozostało jedynie 11. Odcinków castingowych będzie jeszcze bodajże pięć. Trzeci już w niedzielę!
TELEGRAM TELEGRAM
Bilety na finał Eurowizji 2015 wyprzedane był w mniej niż pół godziny od uruchomienia sprzedaży na Oeticket.com. Jednocześnie jednak fani narzekali na słabe działanie portalu, brak kolejkowania użytkowników, chaos panujący na stronie i ogromne problemy z zakupem biletów. Do tego doszedł ogólny zawód spowodowany dość wysokimi cenami za poszczególne wejściówki. Najprawdopodobniej kolejna pula biletów trafi do sprzedaży w styczniu.
Telewizja RAI opublikowała wczoraj listę uczestników Sanremo 2015. Przypominam, że zgodnie z ustaleniami, zwycięzca będzie miał prawo reprezentowania Włoch na Eurowizji 2015. Wśród kandydatów są m.in. Nina Zilli (ESC 2012), Lara Fabian (ESC 1988), Raf (ESC 1987), gwiazdy X-Factora – Chiara i Lorenzo Fragola oraz byli zwycięzcy festiwalu – Marco Masini, Anna Tatangelo czy Alex Britti.
Festivali i Kenges będzie miało w tym roku trzech prowadzących. Na scenie pojawią się bowiem Liberta Spahiu, Turjan Hyska (foto) i Floriana Garo. Liberta znana jest z programu „Prive”, który relacjonuje wszystko co związane z albańskim i kosowskim show biznesem. Turjan to producent i wokalista oraz bohater show komediowego „Apartamenti 2XL”. Floriana jako jedyna prowadziła już wcześniej FiK. Preselekcje ruszają 26 grudnia.
Temat zaproszenia Margaret do udziału w Eurowizji zainteresował polskie media, a artykuły na ten temat przygotowały m.in. Onet czy Interia. „Przypomnijmy jednak, że kiedy w 2013 roku do mediów wyciekła informacja o propozycji dla Donatana i Cleo, artyści również sugerowali, że jej nie przyjmą.” – sugeruje ten drugi portal. „Wokalistka swoją decyzję argumentowała tez tym, że nie wpisałby się w stylistyczne ramy Eurowizji.” – dodaje Onet. Eska.pl dodaje, że Margaret ma teraz inne priorytety. Fałszywy alarm był jednak okazją do kolejnej już dyskusji fanów na temat przyszłorocznego reprezentanta Polski, a newsy na ten temat trafił też na zagraniczne portale dotyczące konkursu. Ważne, że o nas mówią!
Zapraszam do głosowania w drugim notowaniu eurowizyjnej listy przebojów tworzonej przez czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Formularz do głosowania dostępny jest TUTAJ.

Poziom piosenek na Eurowizję 2015 póki co jest tragiczny. Malta, Macedonia i Holandia są żenujące. Białoruś najprawdopodobniej wybierze Milki – Accent i to też jest żenada. Polska w tej sytuacji nie powinna się skompromitować.
PolubieniePolubienie