Eurowizja 2015, Eurovision Song Project 2015, Polska na Eurowizji

Serbia i Cypr eliminują i wybierają

Dziś o 17:00 telewizja serbska przeprowadzi mini-selekcje jednego z finalistów selekcji narodowych. W ramach programu „Nedeljno popodne” wystąpi 10 raczej nieznanych wokalistów, którzy walczyć będą o jedno miejsce w finale preselekcji. O tym, kto awansuje zdecydują jurorzy, w tym Vladimir Graić i Leontina. Dziś kandydaci zaśpiewają covery, zapewne sporo bedzie piosenek eurowizyjnych, a być może poznamy dodatkowe szczegóły finału narodowego. Transmisja programu dostępna będzie TUTAJ od 17:00. 

Wieczorem obejrzeć będzie można drugi odcinek cypryjskiego „Eurovision Song Project”. Dziś kolejna dziewiątka kandydatów zaprezentuje się przed jurorami. Usłyszymy fragmenty ich piosenek selekcyjnych, ale wykonawcy zaśpiewają też swoje ulubione piosenki eurowizyjne. Jury przyznawać będzie głosy na TAK lub na NIE i jeśli dany uczestnik otrzyma minimum trzy pozytywne głosy, otrzyma awans do rundy „Euro Challenge”. W ostatnim odcinku udało się to czterem z dziewięciu wokalistów. Transmisja programu dziś od 20:30 TUTAJ

TELEGRAM TELEGRAM

Margaret nie jest pewna, czy chciałaby reprezentować Polskę na Eurowizji 2015. Wokalistka twierdzi, że muzyka nie jest na tym konkursie aż tak ważna, dlatego waha się, czy przyjąć ofertę, którą otrzymała od Telewizji Polskiej. Cały wywiad z Margaret obejrzeć będzie można na kanale YouTube show 20m2. Wiadomo, że Margaret to nie jedyna wokalistka, z którą TVP kontaktowała się w sprawie Eurowizji.

Serwis Oeticket, który jutro od 9 rano sprzedawać będzie bilety na ESC 2015, opublikował plan areny i podał ceny za poszczególne sektory. W sprzedaży znajdą się miejsca w sektorach po prawej i lewej stronie sceny oraz miejsca stojące przed sceną. Miejsca stojące na półfinały kosztować będą 99 euro, a siedzące od 28 do 150 euro. Niestety bilety na finał są znacznie droższe – miejsce stojące za 220 euro, a siedzące od 42 do 390 euro, w zależności od sektora. Znacznie taniej kupić będzie można bilety na Family-Show półfinałów (stojące za 29 euro, siedzące od 14 do 69 euro). Jury-show półfinałów i Family-Show finału to koszt 49 euro za miejsce stojące i od 18 do 99 za siedzące. Jury Show finału Eurowizji 2015 kosztuje 79 euro (miejsce stojące) i 18-120 euro (miejsce siedzące).

Zapraszam do głosowania w drugim notowaniu eurowizyjnej listy przebojów tworzonej przez czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Formularz do głosowania dostępny jest TUTAJ.  UWAGA! Pozostało już mało miejsc!

%d blogerów lubi to: