Eurowizja 2015, Eurowizja dla Dzieci 2014, Turkowizja 2014, Polska na Eurowizji 2015

Doda i Margaret zdecydowanymi faworytkami internautów

Pora na kolejną ankietę polskich mediów dotyczącą polskiego reprezentanta na Eurowizję 2015. Przypomnę, że faworytem czytelników Dziennika Eurowizyjnego została Doda, zaraz przed Sylwią Grzeszczak i Margaret. Ta ostatnia zdecydowanie wygrywa w sondzie Eska.pl, ale zapewne dlatego, że nie uwzględniono w głosowaniu Doroty Rabczewskiej. Obie ścierają się jednak w ankiecie Afterparty.pl – zarówno Doda jak i Margaret mają tam po 17% poparcia. Zaraz za nimi są Sylwia Grzeszczak (14%) i Izabela Kisio-Skorupa z 12% poparcia. Do tej pory oddano ponad 4,2 tys. głosów.

W głosowaniu na SE.pl prowadzi Doda, która uzbierała już ponad 22 tys. kliknięć „Za”. Druga jest Margaret z wynikiem 20,5 tys., trzecia formacja Enej, której do Margaret brakuje…prawie 18 tys. głosów! Kolejni w rankingu popularności są Sylwia Grzeszczak (2300), Halinka Mlynkova (1000), Afromental, Ewa Farna, Marcin Meller, Dawid Podsiadło, Zakopower, Kamil Bednarek i Ania Wyszkoni. W głosowaniu nie uwzględniono Brodki, którą fani często wymieniają jako potencjalną kandydatkę na ESC.

TELEGRAM TELEGRAM

 Telewizja SMRTV potwierdziła udział w Eurowizji 2015, z kolei Valentina Monetta poinformowała, że nie będzie reprezentować swojego kraju w Wiedniu. Sposób wyboru reprezentanta nie jest jeszcze znany, ale zapewne będzie to selekcja wewnętrzna. Ponoć największe szanse mają Michele Perniola i Antonello Carozza (foto) w duecie z wokalistką z Europy Wschodniej.

 26 października odbędzie się finał narodowy w Kirgistanie, podczas którego wybrany zostanie reprezentant kraju na Turkowizję 2014. Zwycięzcę, spośród 12 uczestników, wybierze profesjonalne jury.

 W finale preselekcji Cypru Północnego do Turkowizji 2014 wystąpi czterech kandydatów wybranych poprzez castingi. Finał zaplanowano na 19 października.

 Niektórzy fani sugerują, że informacja o wycofaniu się Bułgarii z ESC 2015 może być nieprawdziwa. Spekuluje się, że prywatny nadawca BTV chce najpierw sprawdzić, jak podczas JESC poradzi sobie jego reprezentantka Krisia Todorova i dopiero wtedy zdecyduje o dalszej współpracy z publiczną telewizją BNT. Nie wiadomo jednak, czy uda się to przed ESC 2015, gdyż termin podjęcia decyzji o udziale już minął. Jeśli jednak BTV zdecydował się na współpracę przy Eurowizji, to zapewne reprezentantką zostałaby Cvetalina Grahić, która popularność zdobyła tak jak Krisia, dzięki show „Slavi TV”.

 Bojana Stamenov cieszy się, że media podają jej nazwisko w kontekście udziału w selekcjach serbskich do ESC 2015. Twierdzi jednak, że ciężko byłoby jej konkurować z Mariją Serifović. Sama na razie nie potwierdza ani nie zaprzecza pogłoskom o jej udziale w konkursie.

1 komentarz

  1. LemOn jako jedyny w Polsce prezentuje przynajmniej średni poziom, dlatego byłby niezłą opcją. Ewentualnie można postawić na kogoś innego, ale z piosenką dużo lepszą od tych co normalnie tworzy i wykonuje.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: