Co zrobi Conchita?

Portal Eurovision.tv przeprowadził ostatnio wywiad z Conchitą Wurst. Wokalistka opowiadała o swoim życiu po ESC, popularności i wielu wydarzeniach ze świata mody, kultury i muzyki, w których bierze teraz udział. Conchita cieszy się, że to właśnie Wiedeń będzie organizował konkurs. Twierdzi, że w mieście żyje się jak w bajce, a wszyscy goście będą zachwyceni pięknem architektury i zabytków. Dla wszystkich tych, którzy wątpia, że Conchita zrobi jakąkolwiek karierę muzyczną, wokalistka równiez ma coś do przekazania. Dzieki zwycięstwu w Eurowizji powiększyła się ekipa osób, które przygotowują dla niej piosenki, bo jak sama twierdzi, nie jest najlepszą kompozytorką. Aktualnie trwa proces selekcji utworów, ale Conchita z niczym nie chce się spieszyć, bo nie zależy jej na wydaniu albumu, który nastawiony będzie jedynie na zysk. Przypomina, że po Eurowizji ma zbyt wielu ludzi, których mogłaby zawieść, dlatego chce przygotować wszystko jak należy.

W trakcie wywiadu padło również pytanie o Eurowizję 2015. Conchita przyznała, że odnalazłaby się w roli gospodarza green roomu podczas konkursu. WiwiBloggs przeprowadził więc ankietę, w której spytał fanów o zdanie. 32,5% uważa, że Conchita powinna podjąć się tej funkcji, 26,6% chciałoby, aby wokalistka prowadziła zarówno green room jak i całe show,, 23,6% jest zdania, że powinna skupić się tylko na prowadzeniu konkursu, a 17,1% w ogóle nie widzi jej w takiej roli. W jednej z ankiet przygotowanej dla dziennika austriackiego Conchita ma ok. 8% poparcia w walce o funkcję prowadzącej show. Niektórzy miłośnicy Eurowizji zastanawiają się jednak, czy wokalistka w roli prowadzącej nie będzie zbyt „kontrowersyjnym rozwiązaniem” dla krajów takich jak Rosja, Białoruś czy Armenia.

KONKURS KARAOKE DE – Miejsca 5-7.

Wczoraj poznaliśmy laureatów miejsc 8-10. konkursu karaoke Dziennika Eurowizyjnego. Dziś dowiemy się, kto zajął miejsca 5-7. Przypominam, że o wynikach zadecydowały głosy 57 czytelników bloga, a o nagrodę główną – singiel Conchity Wurst – walczyło 10 uczestników.

7. HoSanna „Dancing in the rain” – 241 punktów

6. Samotny Wilk „Vukovi umiru sami” – 248 punktów

5. Dilara from Baku „Start a fire” – 396 punktów

HoSanna otrzymała jedną dwunastkę, Samotny Wilk zajął 6. miejsce bez żadnej najwyższej noty, a Dilara from Baku uzyskała maksymalne punkty od pięciu głosujących. Wykonanie „Dancing with the rain” otrzymało 7,29% wszystkich punktów, Samotny Wilk uzyskał wynik 7,5%, a Dilara from Baku już znacznie więcej, bo 12% głosów. Już jutro poznamy laureatów trzeciego i czwartego miejsca! Dotychczasowym laureatom serdecznie gratuluję!

Z Archiwum JESC: Rosja

Telewizja rosyjska dołączyła do JESC w 2005 roku i od razu wywołała kontrowersje, ponieważ…otrzymała od EBU specjalne pozwolenie, by reprezentanta wybrać wewnętrznie, chociaż wszystkie inne kraje musiały organizować finały narodowe. Pierwszym dziecięcym wokalistą z Rosji był Vlad Krutskih, który wykonał utwór „Doroga k solntsu” – zdobył 66 punktów i 9. miejsce, co jest nadal najgorszym rezultatem tego kraju w historii JESC.

Organizacja selekcji narodowych w 2006 zdecydowanie wyszła Rosjanom na dobre. Tolmachevy Sisters wykonały w Bukareszcie utwór „Vesenniy jazz” i wygrały konkurs, otrzymując 154 punkty! Rok później próbowano powtórzyć sukces sióstr, wysyłając Alexandrę Golovchenko z dość podobną stylistycznie piosenką „Otlichnitsa„. Wokalistka zajęła jednak tylko 6. miejsce.

Słabo wypadł też Mikhail Puntov z balladą „Spit Angel” w 2008 roku. Otrzymał 73 punkty i 7. miejsce. Do formy Rosja wróciła jednak już w 2009 roku. Reprezentantką kraju została Katya Ryabova z piosenką „Malenkiy prints„. Otarła się o zwycięstwo, ostatecznie zajmując 2. miejsce i 116 punktów (tyle samo co Armenia). O ile w 2009 roku Rosja i Armenia zremisowały, o tyle w 2010 walczyły o pierwsze miejsce. Ostatecznie duet Sasha & Liza dał się pokonać reprezentantowi Armenii, a utwór „Boy and Girl” zajął 2. miejsce, zdobywając 119 punktów.

Lata 2011-2012 znów były pełne kontrowersji. Preselekcje narodowe wygrała Katya Ryabova, chociaż wcześniej w regulaminie JESC podane było, że uczestnik JESC nie ma prawa powrócić do konkursu. Europejska Unia Nadawców znów przymknęła oko, zwłaszcza, że państw chętnych do udziału w zabawie było coraz mniej. Katya zaśpiewała tym razem „Kak Romeo i Julietta” i chociaż była faworytką, zdobyła tylko 99 punktów i 4. miejsce. Podobna sytuacja miała miejsce w 2012 roku. Tym razem Rosja wystawiła Lerikę i „Sensation„, która rok wcześniej reprezentowała…Mołdawię. Znów nikt nie widział problemu, a wokalistka stała się pierwszą uczestniczką JESC, która reprezentowała dwa różne państwa. Podobnie jak rok wcześniej Rosja uważana była za faworyta, ale zajęła identyczne miejsce – 4., tym razem z dorobkiem 88 punktów.

W 2013 roku do Kijowa pojechała Dayana Kirillova z piosenką „Mechtay„. Punktów było tym razem aż 106, ale znów 4. miejsce. Reprezentant 2014 będzie dziesątym uczestnikiem JESC w barwach Rosji. Kraj do tej pory wysłał 7 utworów po rosyjski i 2 po rosyjsku z elementami angielskiego. Niemal zawsze Rosjanie wybierali reprezentanta 1 czerwca, jednak tym razem preselekcji nie było i nie do końca wiadomo, kiedy ogłoszone będzie nazwisko nowego uczestnika JESC. Rosja w finałach radziła sobie do tej pory bardzo dobrze, głównie ze względu na spore wsparcie polityczne. W historii JESC najwięcej punktów dawały jej Białorus, Armenia i Ukraina, z kolei Rosjanie najwyżej oceniali Białoruś, Ukrainę i Armenię (w tej kolejności). Czy teraz również Rosja będzie mogła liczyć na punkty od sąsiadów?

Reklamy

2 komentarze

  1. LemOn pasowałby na Eurowizję z podobną piosenką do „Ake” ale krótszą. Do tej pory w historii Eurowizji tylko dwa występy zdobyły ponad 300 punktów, ale to mógłby być trzeci.

    Polubienie

  2. Conchita w roli prowadzącej konkurs lub green room ? Nie, nie i jeszcze raz nie 😦 Niech ona lepiej się zajmie nagrywaniem albumu, bo robi nie to, co trzeba. Jeździ tylko po jakichś paradach równości, raptem wielka gwiazda się z niej zrobiła, a nią nie jest !!!

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.