Garść informacji z Malmo

Telewizja SVT przejęła już Malmo Arena, aktualnie trwa zwożenie sprzętu i niedługo ruszy montaż sceny eurowizyjnej. Eurowizja zbliża się wielkimi krokami, także przez reprezentantami ostatnia okazja, by się promować i doszlifować swoje występy. Już w najbliższy weekend odbędzie się w Amsterdamie „Eurovision in Concert” z udziałem 26 reprezentacji, z kolei 21 kwietnia w Londynie zorganizowane zostanie „London Eurovision Party”, które aktualnie ma ośmiu gości (w tym reprezentantkę Danii), ale lista ponoć nie jest jeszcze zamknięta. Wiele ekip portali internetowych i fanów Eurowizji pojawi się w Malmo już przed startem pierwszych prób, bo chociaż nie będą one otwarte dla prasy, śledzić je będzie można w Euroclubie, który ostatecznie przygotowany zostanie w Slagthuset – uważanym za największy klub w Skandynawii. Moriska Paviljongen (pierwotny Euroclub, foto) pełnić będzie funkcję Eurocafe. Impreza otwarcia, która odbędzie się 12 maja, trafi do budynku Opery. Obiekt pomieści 1,2 tys. gości. Dodatkowo planowana jest duża impreza w Folkets Park, a nawet w Kopenhadze. Zgodnie z założeniami organizatorów, całe miasto ma żyć Eurowizją, dlatego w samym centrum Malmo, na placu Gustawa Adolfa powstanie „eurowizyjna wioska” z m.in. sklepem z gadżetami. Imprezy eurowizyjne przygotowuje też największy klub gejowski w mieście „Wonk„. Gośćmi będą m.in. Loreen, Charlotte Perrelli i Martin Rolinski.

TELEGRAM TELEGRAM

 Zobacz występ Aliony Moon (foto) do dwujęzycznej wersji jej utworu eurowizyjnego – TUTAJ.

 Gina Dirawi poprowadzi specjalny program eurowizyjny na żywo z centrum prasowej Eurowizji 2013.

 Zobacz akustyczny występ Kristy do „Marry me” – TUTAJ.

 Bonnie Tyler nie słyszała jeszcze wszystkich tegorocznych piosenek, ale bardzo lubi propozycje z Holandii, Rosji, Niemiec i Norwegii.

 Despina Olympiou wystąpi na scenie zupełnie sama. Jej aktualnymi faworytami są Austria, Rosja, Ukraina i Norwegia.

 12 kwietnia odbędzie się premiera angielskiej wersji utworu San Marino pt. „Chrysalis (You’ll be flying)”. Fragment dostępny TUTAJ.

 Telewizja hiszpańska zapowiedziała, że pomimo próśb i petycji fanów transmitować będzie tylko obowiązkowy półfinał.

TRWA GŁOSOWANIE W FINALE PLEBISCYTU „Nasz Faworyt”. Przypominam kraje, na które można głosować: Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Dania, Finlandia, Gruzja, Islandia, Izrael, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Rosja, San Marino, Serbia, Szwajcaria, Ukraina, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Szwecja, Niemcy i Włochy. Szczegóły głosowania TUTAJ.

Reklamy

6 komentarzy

 1. Witajcie,
  kiedyś poruszany był temat chorwackiej piosenki, reprezentuje ona gatunek „klapy” i jest ona wpisana na jakąś międzynarodową listę. Mam do zrobienia pracę na geografie na dowolny temat i pomyślałem, że zrobię o muzyce, która jest dziedzictwem międzynarodowym i nie wiem na jakiej liście szukać takich gatunków muzycznych.

  Pozdrawiam,
  adasiek

  Polubienie

 2. Do notki wkradł się mały błąd kanału BBC HD już nie ma w UK został zastąpiony przez BBC TWO HD 🙂

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.