
NASZ FAWORYT (SF2): Oto wyniki!
Zakończyliśmy głosowania półfinałowe pleiscytu „Nasz Faworyt 2013”. W drugim półfinale zagłosowało aż 106 osób, czyli pobiliśmy nowy rekord! Walka była zacięta, niemalże do ostatniej chwili ważyły się losy ostatnich finalistów. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyło aż 842 punkty i, co ciekawe, podobnie jak w pierwszym półfinale, także tutaj różnica między zwycięzcą a drugim miejscem wyniosła równo 100 punktów. Różnica punktowa między 10. a 11. miejscem wyniosła 21 punktów. W przeciwieństwie do pierwszej rundy, tutaj aż 4 kraje nie przekroczyły progu 100 punktów, a jeden kraj nie zdołał uzbierać ich nawet 50. Prezentacja wyników w formie video dostępna jest poniżej:
WYNIKI DRUGIEGO PÓŁFINAŁU – KLIKNIJ
Podobnie jak w pierwszym półfinale, także tym razem poza oficjalnym głosowaniem przeprowadziłem sondaż, w którym mieliście wskazać „pewniaków do awansu. Najwięcej głosów uzyskał Azerbejdżan (18,2%), na drugim miejscu znalazła się Norwegia (17,8%), a na trzecim Gruzja (16,4%). Oto pełne wyniki:
1. Azerbejdżan 18,2%
2. Norwegia 17,8%
3. Gruzja 16,4%
4. Grecja 13,6%
5. Izrael 5,7%
5. Finlandia 5,7%
7. Rumunia 5%
8. San Marino 3,8%
9. Islandia 3,3%
10. Szwajcaria 2,9%
11. Armenia 2,3%
12. Malta 1,7%
13. Macedonia 1,2%
14. Bułgaria 1,1%
15. Albania 0,8%
16. Węgry 0,25%
16. Łotwa 0,25%
Pora na wielki finał! W tym roku nie będzie rundy superfinałowej, dlatego wyniki finału będą ostatecznym rezultatem i właśnie teraz wybieramy zwycięzcę, czyli „Naszego Faworyta”. Punktacje finałowe wysyłać należy na blazewicz.poczta@gmail.com do niedzieli, do godz. 12:00. Przypominam, że w finale znalazły się kraje Big5 (Niemcy, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania), organizator (Szwecja), kraje z pierwszego półfinału (Austria, Belgia, Białoruś, Czarnogóra, Dania, Holandia, Mołdawia, Rosja, Serbia, Ukraina) oraz top10 z drugiego półfinału (nie podaję listy, by nie psuć niespodzianki czytelnikom oglądającym video z prezentacją). DODATKOWO w mejlu prosiłbym też o wskazanie, który kraj z BIG5 zakończy eurowizyjną rywalizację na najsłabszej pozycji. Wyniki cząstkowe głosowania finałowego będą publikowane na Facebooku.

TELEGRAM TELEGRAM
Nowa, eurowizyjna wersja utworu Estonii jest już dostępna TUTAJ. Celem zmian miało być wzmocnienie charakteru utworu oraz podkreślenie dźwięków fortepianu i skrzypiec. Czy się udało?
Robin Stjernberg dziś promuje swój eurowizyjny utwór we Francji.
Wczoraj Farid Mammadov i Alyona Lanskaya wystąpili na eurowizyjnej imprezie w Atenach. Okazją do świętowania było 12-lecie istnienia portalu Oikotimes.com. Występy znaleźć można TUTAJ (Farid) i TUTAJ (Alyona).
Ulubionymi piosenkami Hannah Mancini są propozycje z Irlandii, Czarnogóry, Norwegii i Szwecji.
Reprezentantem Polski na Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2013 został Kristof Szabo. Wczorajsze preselekcje w TVP Kultura oglądało się ponoć przyjemniej, niż selekcje w których wybieraliśmy piosenki na Eurowizję – twierdzą fani.
