O co chodzi w Mołdawii?

Telewizja TRM opublikowała już listę 24 półfinalistów preselekcji narodowych oraz otworzyła dla nich bazę 60 utworów (wybranych spośród 126 zgłoszeń). Teraz każdy z uczestników musi wybrać dla siebie utwór, przy czym kombinacje są dość dowolne – można np. wskazać swoją własną kompozycję, lub zupełnie inną i nie trzeba przejmować się tym, że inny finalista dany utwór wybrał już wcześniej. Uczestnicy mają tylko 2 dni na wybór piosenki i dodatkowe 2 dni na negocjacje z kompozytorami. Ich wybory będą publikowane na stronie nadawcy – TUTAJ. Niektórzy półfinaliści mają w bazie utwory, które sami stworzyli, więc prawdopodobnie to właśnie te piosenki wykonają w trakcie selekcji. Niektóre niepotwierdzone wybory znaleźć można TUTAJ. Najnowsze informacje z TRM to też fakt, że zorganizowane zostaną dwa półfinały w dniach 26 i 28 lutego. Z każdej grupy do finału wejdzie najlepsza szóstka. Wielki finał odbędzie się 2 marca.

TELEGRAM TELEGRAM EXTRA

Wczoraj widzowie i jurorzy zdecydowali, że bezpośrednio do finału selekcji fińskich awansują Mikael Saari (foto) i Diandra. Ten pierwszy wygrał głosowanie jurorów, ale ta druga od dawna uważana jest za faworytkę fanów. Zdobywcy miejsc 3-5 trafią do dogrywki, a z dalszą rywalizacją pożegnał się Ilari Hamalainen. Spis utworów znaleźć można TUTAJ.

21 stycznia kończy się przyjmowanie zgłoszeń do selekcji serbskich, a dwa dni później RTS ma podać pełną listę zgłoszonych kandydatów oraz nowe szczegóły show. Listę półfinalistów ma natomiast opublikować w lutym. Więcej na temat preselekcji serbskich jeszcze dziś na Eurowizja.org

Kolejność startowa w półfinałach Eurowizji 2013 zostanie podana w kwietniu. Po raz pierwszy to producenci będą decydować o pozycjach startowych. Ślepy los ustalił tylko to, w której połowie półfinału dany kraj się pojawi.

Telewizja francuska wybrała ok. 15 utworów, które będą brane pod uwagę przy wyborze nowej reprezentacji Francji. Wiadomo, że w tym gronie nie ma piosenki przygotowanej przez Anne Marie David.

Plotki dotyczące udziału Alexandra Rybaka (foto) w selekcjach norweskich rosną w siłę. Mówi się, że zwycięzca ESC 2009 napisał utwór dla Annsofi Pettersen z „X-Factora”. TUTAJ znaleźć można paczkę mp3 z utworami z pierwszego półfinału selekcji.

Niemal wszystkie utwory z selekcji niemieckich są już dostępne TUTAJ.

Dostępne są nowe utwory z preselekcji węgierskich i estońskich. Zaktualizowaną bazę linków znajdziecie TUTAJ.

Niewielu rosyjskich wykonawców potwierdziło swoje zgłoszenie do preselekcji narodowych. Wiadomo, że o reprezentowanie Rosji powalczy Alina Grosu z utworem „Let go”, której nie powiodło się na Ukrainie. Mimo uruchomienia platformy do zgłoszania utworów selekcyjnych, wciąż otwarta pozostaje opcja wyboru reprezentanta Rosji wewnętrznie. Wtedy do Malmo pojedzie Dina Garipova, zwyciężczyni „The Voice”.

Dziś poznamy czwartego szczęściarza, który pomyślnie przeszedł rundę selekcji azerskich. O wejście do grona półfinalistów walczyli w tym tygodniu m.in. Elgun Huseynov, Leyla Alieva czy Xana Hesenova. Już w weekend na Eurowizja.org wywiad z Fereh Hadievą, zwyciężczynią sprzed tygodnia.

Reklamy

One comment

Możliwość komentowania jest wyłączona.