Pierwszy półfinał za nami

Telewizja litewska pokazała wczoraj pierwszy półfinał preselekcji litewskich. Znamy już wyniki głosowania telewidzów i przyznać trzeba, że publika zaskoczyła. Pierwsze miejsce przypadło bowiem Gerai Gerai & Miss Sheep i piosence „War in the wardrobe”, czyli kompozycji, która odpadła już na poziomie ćwierćfinału, ale otrzymała od jury „dziką kartę”. Drugie miejse uzyskała Elvina Milkauskaite, a trzecie Neringa Siaudikyte. Gabrielius Vagelis zdecydowanie lepiej poradził sobie śpiewając w duecie z Ievą, niż solo wykonując lubiane przez fanów Eurowizji „Sacrifice”. Wraz z Ievą zakończył rywalizację na 4. miejscu i ma nadal szanse na awans do finału. „Sacrifice” zdobyło przedostatnie miejsce i prawdopodobnie nawet 12 punktów od jury nie pomoże w prześlizgnięciu się do finału. Jedyna szansa dla Gabrieliusa to „dzika karta”, którą być może otrzyma. Okazało się, że propozycje, które miały śmieszyć, śmieszyły tylko jeden raz – grupy Timohi i Saules Broliai, które doskonale poradziły sobie w ćwierćfinałach, teraz zajęły niskie miejsca w wynikach televotingu. W czwartek opublikowane zostaną wyniki głosowania jury i wtedy poznamy pierwszych finalistów konkursu.

TELEGRAM TELEGRAM

Ruszyła odświeżona strona internetowa preselekcji albańskich, a raczej Festivali i Kenges. Dostępna jest pod TYM adresem.

Koncert Loreen w klubie „The Qube” obejrzeć można TUTAJ. Występ odbył się 2 grudnia, a wokalistka wykonała 5 utworów z płyty „Heal”.


Reklamy

6 komentarzy

 1. Bardzo się cieszę z pierwszego (póki co) miejsca dla zespołu Gerai Gerai & Miss Sheep. To bardzo fajny utwór i chciałbym zobaczyć go na Eurowizji.

  Polubienie

 2. BREAKING NEWS: Grecja w ciągu kilku godzin ogłosi ostateczną decyzję czy wystąpi w Malmo czy rezygnuje!

  Polubienie

 3. Wspaniały artykuł Klemza na eurowizja.org w związku z uczestnictwem Białorusi w ESC 2013.To dobrze,że akurat ta zmiana zaczyna się od Alyony.Niech ta oszustka sama wszystko opłaci.Cały czas będę ją nazywał oszustką,gdyż nie wierzę w to,że w przeciągu kilku minut oddano na nią ponad 10.000 głosów.

  Polubienie

  1. Większość nazywa ją oszustką, ale nie wierzę ,że telewizja białoruska i osoby trzecie nie miały z tym nic wspólnego, a obrywa się tylko Alyonie.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.