Eurowizja 2012

Kto będzie nową Leną?

Niemieckie show „Unser Star fur Baku”, które wybierze reprezentanta na Eurowizję 2012 wchodzi w fazę największej rywalizacji. Finał już za parę tygodni. Kto ma szansę zdobyć pierwsze miejsce, bilet do Baku i (być może) równie dużą popularność jak Lena Meyer-Landrut, zwyciężczyni pierwszej edycji show, a później i Eurowizji 2010. Kandydatami są Yana Gercke (20 lat), Sebastien Day (32 lata), Umut Anil (21-letni wokalista pochodzenia tureckiego), Ornella de Santis (27 lat), Shelly Phillips (20 lat), Roman Lob (21 lat), Celine Huber (21 lat) i Katja Petri (24 lata). Aktualnie liderem w głosowaniu internautów na oficjalnej stronie programu jest Roman Lob (na zdj.), ale wysoko oceniane są też Ornella i Celine.

W dzisiejszym odcinku programu wyeliminowanych zostanie dwóch najsłabszych uczestników. W poniedziałek odpadnie kolejny kandydat, a pozostała piątka wejdzie do ćwierćfinału. Na etap ćwierćfinałowy show przeniesie się z ProSieben do stacji Das Erste. Półfinał znów pokazany zostanie przez ProSieben a spośród czterech kandydatów wybrana zostanie finałowa dwójka. Finał 16 lutego na kanale Das Erste.

PRESELEKCJE 2012

Na oficjalnej stronie Melodifestivalen (TUTAJ) dostępne są już fragmenty prób do występów półfinalistów z pierwszej grupy. Opinie są różne, często jednak przeważają te negatywne, świadczące o tym, że poziom zawiódł. W pierwszym półfinale wystąpią m.in. Loreen i Marie Serneholt (na zdj.) oraz Afro-Dite (ESC 2002).

Ruszyło głosowanie w internetowym etapie selekcji mołdawskich. Głosować można poprzez portale społecznościowe (np. Facebook). W plebiscycie biorą udział 33 utwory takich wykonawców jak grupa Akord, El Radu, Sasha Bognibov czy Live Beat. Aby oddać swój głos należy wejść TUTAJ.

Finał selekcji rumuńskich odbędzie się 10 marca (tego samego dnia co finał w Szwecji, Portugalii i Mołdawii). Zgłoszenia przyjmowane będą do 23 lutego, a w finale wystąpi max. 17 uczestników. Do konkursu planuje zgłosić się Mihai Traistariu (ESC 2006).

Podczas półfinału selekcji azerskich jeden z uczestników zmasakrował utwór Patricii Kaas „Et s’il fallait le faire” – jego występ zobaczyć można TUTAJ.

3 komentarze

 1. —————–

  DANIA: Po raz pierwszy od 12 lat duńska piosenka eurowizyjna znalazła się na szczycie zestawienia singli!

  W drugim tygodniu na liście Soluna Samay z „Should’ve Known Better” awansowała 2-1.

  Oto lista duńskich piosenek eurowizyjnych, które pojawiły się na liście singli od roku 2000 i najwyższe pozycje jakie osiągnęły. Spośród 12 piosenek, które Dania wysłała od tego czasu do ESC, na liście znalazło się 8 utworów w wykonaniu:

  00 – Olsen Brothers – 1 – 5 tyg.
  12 – Soluna Samay – 1 – 1
  09 – Brinck – 1 – 1
  11 – A Friend In London – 2
  10 – Chanee & n’evergreen – 2
  01 – Rollo & King – 3
  02 – Malene – 9
  08 – Simon Mathew – 12

  —————–

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: