UPDATE: Mp3 utworu „Echo (You and I)” dostępne w dziale po prawej stronie.

Jugosłowiańskie premiery

Po sensacyjnych wyborach w krajach b. Jugosławii, powoli przychodzi pora na oczekiwane premiery utworów. Wiemy już, że Rambo Amadeus z Czarnogóry wykona utwór „On top of the bottom – Euro neuro” po angielsku, Macedonka Kaliopi zaśpiewa w języku macedońskim utwór „Crno i belo”, a Nina Badrić na pewno zaśpiewa po angielsku i wykona utwór ze swojej nowej płyty „Nebo”. Zeljko Joksimović (na zdjęciu) raczej postawi na język serbski. Nie jestem w stanie określić w jakim języku wykona swój utwór Maya Sar, a Bośnia na pewno nas zaskoczy tak jak to było rok temu – mało kto spodziewał się Dino Merlina po angielsku. Na razie znamy tylko jeden konkretny termin premiery – Chorwacja swój utwór zaprezentuje 18 lutego. BH Eurosong 2012 odbędzie się na początku marca, a serbska premiera planowana jest na połowę marca. W lutym poznamy utwór czarnogórski i macedoński (premiera w Macedonii na pewno w drugiej połowie miesiąca).

PRESELEKCJE 2012

Dziś o 16:00 premiera utworu Francji na Eurowizję. Reprezentantką kraju została Anggun, a jej utwór to „Echo (You and I)”, który na razie znamy tylko w półtoraminutowym fragmencie dostępnym TUTAJ..

Czwartą uczestniczką selekcji irlandzkich prawdopodobnie będzie Maria McCool, której mentorką jest Edele Lynch. Fani chcieliby, by wokalistka wykonała celtycką balladę, wykorzystując w niej język irlandzki.

Wciąż brakuje jakichkolwiek informacji na temat reprezentanta Wielkiej Brytanii. Plotki głoszą, że decyzja BBC ma być podana 1 lutego w radiu BBC One.

W przyszłym tygodniu telewizja holenderska ma dokładnie wyjaśnić system głosowania w finale narodowym. Wiemy już, że będą pojedynki parowe i superfinał, a o wszystkim decydować będą wspólnie widzowie i jurorzy.

Plotkuje się też dużo o reprezentancie Słowacji. Zespół Peter Bich Project zdementował doniesienia, jakoby miał jechać do Baku z utworem „Hey Now”, ani z jakimkolwiek innym. Na Eurowizję na pewno nie pojedzie też Thomas Puskailer.

Reklamy

21 komentarzy

 1. heheh w Holandii pojedynki parowe… no tak u nich the voice of Holland się przyjął XD

  dziwne, że WB tak milczy… może wyjdzie im to na plus 🙂

  Polubienie

 2. Powiem szczerze,że ta połowa piosenki francuskiej nawet nawet.Te 30 sekund wcześniej to w ogóle mnie nie zachwyciło.Ale ogólnie po tym fragmencie mogę powiedzieć,że może być,ale wspaniałe i rewelacyjne to to nie jest.

  Polubienie

 3. Myślę, że Bałkany mogą w tym roku dużo zdziałać i te wybory wewnętrzne wyjdą im na dobre 🙂 Najbardziej czekam na Serbię i BiH 😉

  No i nie mogę doczkeać się Melodifestivalen 🙂

  Polubienie

 4. Też czekam na piosenki bałkańskie,zwłaszcza na Serbię,Bośnię.Macedonię,no i w sumie też na Chorwację.

  Polubienie

 5. Francja zamierza odwiedzić min. 15 państw.. na pewno Anggun wystąpi w pre BUŁGARII, UKRAINY, LITWY, MALTY i w innych państwach… co oznacza, że FRANCJA chce wygrać:P czekam na 16 🙂 bo fragment mi okropnie się podoba!:)

  Polubienie

 6. Francja ma spore szanse na wysoką lokatę w tym roku.Kawałek tego utworu jest całkiem fajny.Pamiętać trzeba iż Anggun potrafi śpiewać na żywo.Jest też popularna w wielu krajach europejskich.Na chwilę obecną daję ogromny kredyt zaufania dla tej piosenki.

  Po drugie liczę że ESC wygra kraj zachodni.

  Polubienie

 7. Wysłuchałem całej tej piosenki francuskiej.Uważam,że jeśli piosenka jest dobra,powinna w miarę już na początku wpaść w ucho,a tak się nie stało w tym przypadku.Jest tu różne połączenie dźwięków.Chwilami jest to fajne,ale w dużej części niestety nie.Piosenka nie jest zła,ale dobra czy bardzo dobra też nie jest.Nie widzę tej piosenki jako zwycięzcy ESC 2012.Może być dla Francji albo wysokie miejsce albo kolejna klapa.Ogólnie ta piosenka jest udziwniona.Mimo wszystko,jej plusem jest język francuski.W tym momencie Francja lepsza id Danii.Na razie w moim rankingu na 1 miejscu mam Cypr.Czekam na dobrą piosenkę z Serbii.

  Polubienie

 8. Jka dla mnie francja ma kaszankę w tym roku. chcą wygrać , ale nie odrobili lekcji i nie posluchali top3 z poprzednich lat z eurowizji- tamte piosenki wpadaja w ucho jak wyzej napisal kolega- a ta nie.zupelnie Jak ktos kiedys podsumowal ” jestem ” chyba na esc daily – bardzo fajnie ale nikt na to nie zaglosuje

  Polubienie

 9. Piosenka francuska razem z piosenką cypryjską i duńską na dnie.
  Totalne i wtórne badziewia jak dla mnie.

  Polubienie

 10. Francuska piosenka jest oryginalna, wpadła mi w ucho, mimo, że początek tego nie zapowiadał… Za słabo jednak, żebyśmy mieli Paris 2013.

  Polubienie

 11. Po tych wszystkich zapowiedziach, że francuska pisoenka ma być hitem na miarę przebojów Britney Spears, to jestem rozczarowany… Nic specjalnego w tej piosence nie ma…. Mieszanka wszystkiego, nie słucha się tego dobrze… Jestem trochę zawiedziony Francją..

  Polubienie

 12. Przychylam się do wypowiedzi bodajże Kevina. Jak dla mnie początek utworu dobry wraz z refrenem piosenka traci na wartości, jeżeli miał to być przebój to chyba jak kolega niżej pisał coś im chyba nie wyszło i nie odrobili lekcji.
  Jeżeli o mnie chodzi to w tym roku kibicuje Islandii 3 utwory są które powinny być w tym jeden, który mam nadzieje wygra czyli duecik. Piosenka od początku wpadła mi w ucho i ma szansę na powalczenie o wysokie lokaty.
  Czekam jeszcze na Węgry bo widzę, że dobrze się dzieje i w Mołdawii w tym roku może być ciekawie.

  Polubienie

 13. bursztyn3,a ja się przychylam do twojego zdania,jeśli chodzi o Islandię i Mołdawię.Słuchałem potem jeszcze kilka razy tej piosenki Anggun – powiem tak „z dużej chmury mały deszcz”.Mimo,że lubię piosenki Anggun,to ta jest jedną z jej najgorszych.Utwór udziwnniony i przedobrzony w złą stronę.Nie jest to zła piosenka,ale wieje tu nudą,nic się nie dzieje.Ale ogólnie,Francja mnie zawiodła.

  Sądzę,że Zeljko tego błędu nie popełni.

  Polubienie

 14. No ja Islandią jestem zauroczony w tym roku i to jest mój faworyt jeżeli pojedzie to co myślę.
  Oczywiście reszta piosenek mnie też ciekawi i czekam na Bałkany jak najbardziej po za tymi co wymieniłem czyli Islandią, Węgrami i Mołdawią.
  Co do Francji to tutaj jedynie popularność w stosunku do Amaurego może pomóc Anggun ale czas pokaże.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.