BREAKING NEWS: Ell i Nikki wystąpią podczas koncertu "Hity na czasie" w Inowrocławiu – podaje Inowroclaw.info.pl


WYWIAD DZIENNIKA

 • "Azerbejdżan wprawił nas w doskonały nastrój"
Tym razem wywiad z Beranem, fanem Eurowizji z Turcji. 

Jesteś z Turcji. Czujecie się jak zwycięzcy Eurowizji 2011, po tym gdy Grand Prix trafiło do Azerów? Jakie były reakcje Turków na zwycięstwo Azerbejdżanu?
Tak, jestem z Turcji :)) No cóż, wyglądało to tak, jakbyśmy wygrali konkurs. Wszyscy mieszkańcy Turcji byli szczęśliwi z tego powodu :)) W końcu daliśmy 12 punktów Azerbejdżanowi :)) Zwłaszcza ten moment z turecką flagą na scenie był czymś niezwykle miłym. Azerbejdżan wprawił w nas w doskonały nastrój, chociaż już myśleliśmy, że ten rok będzie fatalny, bo pierwszy raz w historii nie dostaliśmy się do finału.

Co z zespołem Yuksek Sadakat? Jak oni zareagowali na porażkę? Co na to TRT?
No cóż, TRT nie powiedziało nic… Pierwsze reakcje były 1 stycznia, gdy dowiedzieliśmy się, kto nas będzie reprezentował.. Było to do przewidzenia.. drugi rok z rzędu reprezentował nas zespół rockowy :// A po porażce telewizje tureckie popierały Yuksek Sadakat, dziękując im za wspaniałe reprezentowanie Turcji, chociaż nie było w tym nic wspaniałego. W 2011 roku Turcja osiągneła swój najgorszy rezultat od czasu debiutu w 1975 roku.


Myślisz, że Turcja bedzie miała w przyszłym roku preselekcje otwarte, w których decydować będą widzowie?
Nie. Lepiej jest robić to tak jak dotychczas. To profesjonalny konkurs, więc wokaliści muszą być profesjonalistami. Gdybyśmy mieli finał narodowy pojawiłoby się zbyt wielu amatorów, a oni nie mogą reprezentować tak wielkiego państwa, jakim jest Turcja.

Ale Eldar i Nigar są debiutantami. Tak jak i Lena Meyer-Landrut. Może Turcja dobrze by na takiej zmianie wyszła?
Może… Ale ja wciąż będę popierał profesjonalistów. Dla Turcji w Eurowizji nie chodzi tylko o wygraną. To też zabawa i godne reprezentowanie kraju. Tak my rozumiemy ten konkurs.

Myślisz, że Azebejdżan zorganizuje najlepszą Eurowizję w historii? Lepszą od tureckiej?
Byliśmy organizatorami w 2004 roku. Teraz to będzie rok 2012. Muszą to lepiej zrobić, to oczywiste.. Zorganizowaliśmy konkurs najlepiej od 1956 roku ale potem Ukraina, Grecja, Finlandia zrobiły to jeszcze lepiej. Każdego roku Eurowizja musi być lepsza od poprzedniej 🙂


Pojedziesz na Eurowizję do Baku?
Nie, bo wyjeżdzam w tym roku do USA i zostanę tam przez cały rok. Niestety, nie będę w stanie pojechać do Baku.

Ale będziesz śledzić Eurowizję w USA?
Oczywiście, że tak! Mam nadzieję, że wygramy w Azerbejdżanie. TRT bardzo chce wygrać w bratnim kraju.

I na koniec jeszcze jedno pytanie: Dlaczego Turcja nie lubi Polski na Eurowizji?
Bo Polska nie lubi Turcji 🙂
Reklamy

8 komentarzy

 1. Turcja zorganizowała najlepszą Eurowizję? Hahahahah! Śmiech an sali, to było najgorzej zorganizowane ESC jakie w życiu oglądałem… Nawet jeśli chodziło mu o wcześniejsze edycje, to o wiele lepsza była Łotwa i Szwecja.

  Polubienie

 2. Wiecie może dlaczego na tym filmiku z promującym hity na czasie jest ligo TVP1?
  Ten Turek jest jakiś dziwny 😛

  Polubienie

 3. Wbrew pozorom jest to bardzo ciekawy wywiad, bardzo spontaniczny, a po takich najczęściej można ujrzeć całą prawdę dot. postawionego tematu. Mnie zaintrygowało pytanie o otwarte preselekcje, ten Turek ma bardzo dużo racji – takie proste „amatorzy nie mogą reprezentować tak wielkiego państwa, jakim jest Turcja” wręcz idealnie pasuje pod naszą polską „preselekcyjną” sytuację 😉

  Polubienie

 4. Zgadzam się… ten Turek jest trochę dziwny :/ Za bardzo pewny możliwości Turcji. I nie wie chyba na czym polega idea Konkursu Eurowizji… Eurowizja jest po to by poznawać NOWYCH i DEBIUTUJĄCYCH wykonawców, a nie wszystkim znanych gwiazdorów!
  hehe wychodzi na to że Turcja jest bardzo politycznym krajem na ESC… nie lubimy Polski, bo ona nie lubi Nas.. :/

  Polubienie

 5. Polska nie lubi Turcji? Pierwsze słyszę.
  Nie zgodzę się, że Eurowizja służy promowaniu nieznanych, debiutujących wykonawców. Służy przede wszystkim do promowania kultury i muzyki danego kraju! Kim jest wykonawca ma już drugorzędne znaczenie…

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.