Eurowizja 2012
BAKU 2012

 • Armenia zdecydowała?
 • System of a Down pojedzie do Baku?
Eurowizja 2012 odbędzie się w dniach 22, 24 i 26 maja, czyli w tym terminie, o którym mówiono już wcześniej. Oznacza to poważny problem dla Izraela, który bardzo chciałby wziąć udział w konkursie, ale prawo tego kraju nie pozwala na udział w jakichkolwiek wydarzeniach międzynarodowych w święto religijne, a takowe przypada w dzień finału ESC. Ambasador Izraela w Baku udzielił wywiadu dla mediów lokalnych, w którym stwierdził, że nie ma powodów, by kraj wycofał się z ESC 2012 ze względu na obawy przed atakami na delegację i fanów ze strony Irańczyków, którzy mogą swobodnie przekraczać granicę z Azerbejdżanem. Ambasador informuje, że przedstawiciele Izraela często brali udział w różnego rodzaju wydarzeniach na terenie Azerbejdżanu i nigdy nie doszło do jakichkolwiek incydentów. 

Oikotimes.com analizując informacje przekazane przez Eurovision.tv doszedł do wniosku, że tak naprawdę Grupa Referencyjna nie powiedziała wprost, iż Eurowizja 2012 odbędzie się w Baku. Z drugiej strony, nie ma chyba innej możliwości, bo żadne inne miasto nie byłoby w stanie zorganizować konkursu. W sierpniu mamy poznać obiekt, na którym rozegrana zostanie Eurowizja. Warianty są trzy: Stadion (do modernizacji), Hala (do modernizacji) albo nowy obiekt (który musiałby być zbudowany do kwietnia 2012). 

EBU i Ictimai zapoznały się z pracami rządu dot. wprowadzania ułatwień przy wydawaniu wiz wjazdowych do Azerbejdżanu. Strona azerska zapewniła również, że wszystkim delegacjom, gościom i fanom zapewni bezpieczeństwo. Rzecznik Ministra Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu dodatkowo zapewniał, że delegacja Armenii będzie miała takie same prawa jak każda inna ekipa. Ponoć decyzja ze strony ARMTV już jest i jest pozytywna. Armenia weźmie udział w Eurowizji 2012, a nadawca zaczął już poszukiwania reprezentanta. Nie są to jednak infomacje oficjalne, a jedynie doniesienia prasowe (źródło: "Haykakan Zhamanak"). Prawdopodobnie ARMTV rozpoczęła negocjacje z formacją System of a Down
src: news.az, today.az, 1news.az
KTO Z POLSKI? 
 • Kandydat nr 3 : Ada Szulc
Ada Szulc ma 21 lat, studiuje farmację. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Od czterech lat jest wokalistką rockowej formacji "Chilitoy". Wokalistka dała się poznać podczas pierwszej edycji "X-Factora", w którym zajęła 3. miejsce. W odcinkach na żywo wykonała m.in. "Don’t stop the music" Rihanny, "Love is all aound", "Fields of gold", "Pod papugami" czy "Ironic". Często chwalono ją za nastrojowość i świetną barwę głosu, ale kytykowano za brak wyrazistości i porównywano do Alicji Janosz. Ada Szulc ma wkrótce rozpocząć nagrywanie debiutanckiego albumu, który utrzymany będzie w spokojnym i nostalgicznym klimacie. 
GŁOSOWANIE: Czy Ada Szulc jest wymarzonym reprezentantem Polski na ESC 2012? Zagłosuj – szczegóły TUTAJ

8 komentarzy

 1. Bardzo dobre zmiany w głosowaniu ESC 2012.To jeszcze raz pokazuje,jak Svante Stockselius namącił w Eurowizji.

  Polubienie

 2. Jak dla mnie czas trwania konkursu Eurowizji jest odpowiedni.EBU nie powinno skracac jego trwania.
  Zwłaszcza ,że 3.5 godzinne show odbywa się tylko raz do roku i jest wydarzeniem na skale europejską.

  40 minutowe glosowanie wcale mnie nie przeszkadza ,wręcz przeciwnie wnosi dużo emocji.
  Final 2011 pokazał że praktycznie całe glosowanie było emocjonujące.

  Mam nadzieję ,że to akurat nie ulegnie zmianie.

  Programy rozrywkowe nadawane w USA ,często trwają znacznie dłużej i przerywane są reklamami.Nie widzę powodu ,aby skracać muzyczne święto Europy!!!!!!!!

  Polubienie

 3. Dla mnie wazne sa 2 zmiany, ktore powinny miec miejsce
  1. Muzyka na zywo
  2 Dł utworu 4 min a nawet max. 4.30

  Polubienie

 4. 4 i pół minuty to trochę jednak za długo:). Ile by trwała Eurowizja wtedy? Teraz, po powrocie Włoch, w finale będziemy mieć aż 26 państw! Można by wydłużyć nieco piosenki, ale ja bym proponował tak maksimum 3 i pół minuty.

  Muzyka na żywo? Można by o tym pomyśleć, ale tak w sumie, czy to jest aż takie ważne? Moim zdaniem – nie. Zresztą w przypadku niektórych gatunków muzycznych wykonywanie muzyki na żywo mijałoby się z celem (choćby np. muzyka dance). Moim zdaniem, warto by było odejść od dosyć surowej obecnie reguły, nakazującej WYŁĄCZNIE muzykę nie na żywo. Można by zrobić w tej kwestii po prostu dowolność. Czyli, jeśli ktoś chciałby np. zagrać na żywo na gitarze na scenie na ESC, to należałoby mu na to pozwolić. No ba, wręcz zawsze wydaje mi się to śmieszne, gdy ktoś udaje, że gra na gitarze czy pianinie, a tak naprawdę wcale tego nie robi:). No cóż, dla przeciętnego widza ESC, interesującego się ESC raz w roku, może to nie ma jednak znaczenia:).

  Polubienie

 5. Czy pomyśleliście o tym, że gitarę trzeba by było nastroić przed występem? Nie ma na to czasu podczas programu na żywo. Zrozumcie, że Eurowizja nie może trwać dłużej niż już trwa. Dla nas to święto, ale przede wszystkim liczy się widz, który musi wytrzymać 3 godziny słuchania nieznanych sobie piosenek i głosowania.

  Polubienie

 6. Przeciętny widz raz do roku wytrzymuje blisko 4.5 godzine rozdanie Oscarów.Co ciekawe transmisje z tej gali ogląda znacznie więcej widzów{którzy często nie rozumieją amerykańskiego dowcipu,a także nie znają nominowanych filmów lub debiutujących aktorów itp}I WYTRZYMUJĄ.

  Nie widzę powodu ,aby te raptem 3.5 godziny nie wysiedział przed ekranem tv.Zresztą od lat liczba widzów ESC nie zmniejsza się,mimo że czas programu jest w granicach minimum 3 godzin.

  Przepraszam zmniejsza się ,ale w Polsce.To już odrębny temat.

  Polubienie

 7. Dwie różne wróżki zapowiedziały mi jednakową datę mojej śmierci.
  Przestraszyłam się, spróbowałam przejść test na przepowiedzenie życia
  na http://poznajdate.com
  i otrzymałam znów tę datę! ((
  Co mam robić? Wierzyć albo nie? Dlaczego wszędzie jest ten sam wynik?

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: