Eurowizja 2011, Magdalena Tul


Maja Keuc prezentuje swoje chórzystki

D-DORF LIVE

 • 2 maja w Dusseldorfie
Dziś od godziny 10:00 na scenie w Esprit Arena swoje próby mają kolejni uczestnicy drugiego półfinału. Pierwszy na scenę wyszedł Glen Vella z Malty, a jako ostatni pojawi się na niej duet z Grecji. Relacje z prób (zdjęcia i nagrania video) oraz konferencji znaleźć można na portalach typu ESCtoday, Oikotimes czy ESCDaily oraz na blogach reporterskich. Oficjalne nagrania z prób publikuje portal Eurovision.tv

POLSKA 2011
 • Wywiad w ramach konferencji
Magdalena Tul udzieliła wywiadu portalowi ESCkaz. Wokalistka przyznała, że wszystko idzie zgodnie z planem, jest zadowolona z prób i ze swojego występu. Nie udało jej się jeszcze spotkać zbyt wielu reprezentantów z innych krajów, jak twierdzi – tylko mijała ich na schodach. Zna większość piosenek eurowizyjnych z tego roku, ale z uśmiechem zapewnia, że nie ma osobistego faworyta. Po raz kolejny też pytano Magdę o to, dlaczego ostatecznie zdecydowała się na polską wersję "Jestem". Odpowiedziała, że stało się tak za sprawą polskich i zagranicznych fanów Eurowizji. Polska reprezentantka tłumaczyła też, dlaczego nie promowała swojego utworu za granicą – powiedziała, że nie jest znaną gwiazdą w Polsce, nie ma menadżera, a wszystko działo się tak szybko, że nie było możliwości zorganizowania takiej promocji. Na koniec wywiadu wykonała fragment "Present" a-capella. Wywiad do obejrzenia TUTAJ
PRZY OKAZJI: Magdalena udzieliła też wywiadu dla bloga Schlagerboys. Poinformowała, że stroje dla niej i dla zespołu przygotował Kuba Bodecki. Wiemy też, że polska reprezentantka zebrała eurowizyjne rady od Marcina Mrozińskiego, Lidii Kopanii i Ani Świątczak. OGAE GŁOSUJE
 • Chorwacja
12 punktów od OGAE Chorwacja trafiło na Węgry. 10 punktów zdobyła Wielka Brytania, a 8 Francja. Pozostałe noty: 7- Bośnia i Hercegowina, 6- Szwecja, 5- Słowenia, 4- Izrael, 3- Estonia, 2- Niemcy i 1- Azerbejdżan. 
W głosowaniu ESCforum.net na zasadach Big Brothera najdłużej w stawce utrzymały się Węgry i to one są zwycięzcami plebiscytu. 
Do niedzieli trwa głosowanie w ostatniej rundzie naszego plebiscytu "DE 2011 Nasz Faworyt". Głosować można na kraje, które w poprzedniej rundzie zajęły czołowe noty i są to (kol. losowa): Białoruś, Bośnia, Szwecja, Słowenia, Polska, Węgry, Wielka Brytania, Niemcy, Francja i Estonia. Mejle należy wysyłać na blazewicz.poczta@gmail.com
UPDATE: Zagłosowali również Belgowie. 12 punktów dali Francji, 10 Szwecji, a 8 Azerbejdżanowi. Pozostałe noty: 7- Wielka Brytania, 6- Niemcy, 5- Węgry, 4- Estonia, 3- Dania, 2- Włochy, 1- Bośnia. 

EUROWIZJA W TVP
 • Dziś blok
Dziś o 14:45 pierwszy blok teledyskowy z piosenkami eurowizyjnymi w Telewizji Polskiej. Start o 14:45. Blok potrwa 15 minut. Kolejne bloki pokazane będą w środę i czwartek od 14:35. 

Dziś polskie portale przygotowały kilka artykułów o Eurowizji. Plotek.pl pisze o udanej polskiej próbie, jednak informuje też, że Magdalena zarówno wczoraj przyjechała do Dusseldorfu, jak i miała pierwszą próbę, co fizycznie raczej nie jest możliwe. Cytuje też Marię Makowską, która informuje, że wprowadzone będą kosmetyczne zmiany do występu, a wszystko jest analizowane na spokojnie w hotelowym zaciszu. Link do artykułu TUTAJ. Również Onet.pl informuje o próbie i braku tancerzy znanych z preselekcji (TUTAJ). Również reprezentująca Litwę Evelina może liczyć na zainteresowanie polskich redaktorów internetowych. Gazeta.pl podaje, że wokalistka wystąpi jako "Ewelina Saszenko", czyli użyje polskiej transkrypcji swojego imienia i nazwiska. Link do artykułu TUTAJ


MROZINKOWY KĄCIK – Odc. 34
BIAŁORUŚ
Mrozinkowy kącik w ten deszczowy weekend majowy dziś ponownie odwiedzi dwa kraje. Białoruś i Izrael. Zbliżamy się każdego dnia coraz bliżej finiszu. Już dokładnie za 8 dni pierwszy półfinał i będziemy wiedzieli, czy Magda wywalczy miejsce w finale. Już się nie mogę doczekać! Ale czas na naszych sąsiadów ze wschodu. W zeszłym roku zaskoczyli wszystkich odrobinę tandetnymi skrzydłami motyli, a tym razem będą promowali swój kraj utworem o tytule "Kocham Białoruś".
"I love Belarus", to utwór, który zastąpił inny początkowo wybrany – "Born in Belorussia"… Trzeba przyznać, że ta propaganda z nazwą kraju w piosence – początkowo nawet z Rosją w BiałoRusi jest dość niesmaczna. Już w zeszłym roku wszystkich zszokowało 12 politycznych punktów z Rosji dla Białorusi i z Białorusi dla Rosji. Choć w sumie i nie zdziwiło. Nie od dziś wiadomo, że Białoruś jest podległa Rosji i praktycznie to jedyny niezeuropeizowany kraj Europy. Od tego momentu nie będę miał pewnie wstępu na terytorium białoruskie i stanę się pierwszym ściganym listem gończym wrogiem publicznym, ale co mi tam… Skoro oni pozwalają sobie na głosowania polityczne, to dlaczego my nie możemy mówić o polityce?
Historia tegorocznego startu jest całkiem ciekawa, bo na początku zlecono napisanie hitu Željko Joksimović’owi. On wycofał się tłumacząc się brakiem profesjonalizmu ekipy białoruskiej. Wybrano więc utwór propagandowy "Born in Belorussia" został opublikowany prawdopodobnie już w marcu 2010 roku, co było niezgodne z regulaminem. Później napisano na ostatnią minutę utwór "I love Belarus" i tak oto powstała piosenka z całkiem chwytliwym refrenem, który kojarzy mi się trochę z siłą "Wild Dances" Ruslany. Choć cała reszta jest niestety koszmarna. To takie podstarzałe dropsy owocowe z szuflady babcinej. Ich smak trochę już przeszedł zawilgotniałą komodą. Żeby odłupać jeden drops, trzeba uderzać całym rulonem mocno o stół. A każdy drops głośno krzyczy "auuuu, już dobrze, dobrze, będziemy mówić, że Kochamy Białoruś! Tak, Kochamy Białoruś!"  
MROZINKOWY KĄCIK – Odc. 35
IZRAEL
Białoruska piosenka może się podobać, ale mnie nie przypadła do gustu. Za to teraz wielki powrót eurowizyjnej DIVY! Symbolu nowoczesnej Europy! Symbolu tolerancji i otwartości! Pierwszy raz Europa pokazała, że jest bardzo tolerancyjna i w ten oto sposób Dana International zdobyła trzecie zwycięstwo dla Izraela, ale pierwsze w historii jako osoba transseksualna. Mrozinkowy kącik dziś bardzo tolerancyjny będzie dla naszej artystki i mimo iż słyszał już jej tegoroczną propozycję, to przez szacunek do jej osoby i zwycięstwa nie do końca będzie w stanie wyrazić, co naprawdę myśli o tegorocznej propozycji.
Harel Skaat reprezentujący Izrael mimo niedyspozycji głosowych i stresu w zeszłym roku zgarnął 3 najważniejsze nagrody konkursu –  Artystyczną, Dziennikarzy i dla kompozytora (Tomer Adaddi). Ale należało się, bo utwór "Milim", to według mnie najpiękniejsza kompozycja roku 2010. Jestem bardzo ciekaw powrotu Dany i jej występu. Publiczność zgromadzona w hali będzie wiwatować na jej cześć, co w sumie nie dziwne, bo jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych obok ABBY zwyciężczyń Eurowizji. Każdy, kto nie jest zbyt zainteresowany tym konkursem zna Danę International. I oprócz słowa kicz, tandeta i wiocha, to właśnie Danę podają jako jedno z najpopularniejszych słów – skojarzeń z Eurowizją.
"Ding dong", to utwór, przy którym bawić się będą tłumy w Euroclubie. Myślę, że i w hali będzie masowy szał. Niestety nie jest to już utwór, który może powalczyć o zwycięstwo. Szkoda mi trochę Dany, bo chyba nie łatwo jest jechać jako zwycięzca i wiedzieć, że nie wygra się po raz drugi z gorszą piosenką. Historia ponownych startów po zwycięstwie jest niestety bezlitosna i pokazuje, że najczęściej spada się w dół dość boleśnie. Ale Dana ma chyba na rodzimym rynku na tyle solidne miejsce, że nie musi się tego obawiać. Utwór "Ding dong", to (będę tolerancyjny i łagodny) baton czekoladowy Danusia. Smak jest jaki jest, a sama nazwa nie wróży czegoś nieziemskiego… Posmak alkoholu świadczy o tym, że trzeba sobie wypić i wtedy będzie już wszystko jedno…

202 komentarze

 1. Bosniacy spiewaja solidnie- zasluzona rola faworyta. Ale ten pajac od trabki co tam skacze troche przeszkadza….
  Co myslicie o strojach niektorch panstw? Eveliny suknia jest przebojowa! Ale kreacja piosenkarki z Eldrine – moim zdaniem tragedia. Taka jakas kwadratowa i ta zielen z przodu.
  A jesli Magda ubierze do tego perlowego body wysokie biale kozaki- to az strach sie bac 😉
  Dla wszystkich znajacych niemiecki – http://duslog.tv
  Tego nie mozna przegapic 😀

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: