Eurowizja 2011, Magdalena TulOGAE GŁOSUJE

 • Kolejne kraje
UPDATE: Znamy też głosy OGAE Grecja. 12 punktów zdobyła Francja, 10 Szwecja, a 8 Wielka Brytania. 7- Estonia, 6- Węgry, 5- BiH, 4- Dania, 3- Włochy, 2- Cypr  i 1- Azerbejdżan. Polska znalazła się na 14. miejscu rankingu, dostała 5 głosów w ogólnym rankingu (Francja uzbierała 58 głosów, Azerbejdżan 9). 
Wyjaśnił się już problem z pięcioma punktami, które OGAE Słowenia miało przyznać własnej piosence. Doszło do pomyłki, bowiem 5 punktów od tego oddziału dostała…Polska! Tym samym mamy już pierwsze punkty na koncie, jednak nie jest to chyba to, czego się spodziewaliśmy. Znamy punktacje kolejnych oddziałów, niestety "Jestem" nie zostało przez nie docenione. OGAE Norwegia dało 12 punktów Francji, 10 Szwecji, a 8 Wielkiej Brytanii. Kolejne noty to: 7- Węgry, 6- Bośnia, 5- Irlandia, 4- Hiszpania, 3- Estonia, 2- Rumunia i 1- Azerbejdżan. OGAE Hiszpania najwyższą notę przyznało Francji, 10 dla Wielkiej Brytanii, a 8 dla Szwecji. Kolejne noty: 7- Węgry, 6- Estonia, 5- Bośnia, 4- Azerbejdżan, 3- Dania, 2- Rosja, 1- Norwegia. OGAE Francja najwyższej noty przyznać sobie nie mogło, więc 12 punktów trafiło na Węgry, 10 do Szwecji, a 8 do Estonii. 7- Rumunia, 6- Norwegia, 5- Izrael, 4- Wielka Brytania, 3- Azerbejdżan, 2- Dania, 1- Włochy. 
Po głosowaniu pięciu klubów liderem jest Szwecja, drugie miejsce mają Węgry, trzecia jest Wielka Brytania, a właścicielka trzech dwunastek – Francja – zajmuje dopiero 4. miejsce. Polska (tak samo jak Izrael i Irlandia) ma 5 punktów i zajmuje 11. miejsce. Sporo państw nadal jest bez punktów (w tym Albania, Armenia, Gruzja, Holandia, Serbia, Turcja czy Słowenia).
PRZY OKAZJI: Elena Risteska, która ocenia utwory eurowizyjne dla Oikotimes twierdzi, że utwór "Jestem" podobny jest do "Womenizer" Britney Spears. Wokalistka uważa też, że Magdalena ma bardzo dobry wokal, a męska część publiczności na pewno pokocha jej oczy. 

EUROWIZJA 2011
 • Przygotowania trwają
Organizatorzy zapowiedzieli, że Interval Act finału ESC 2011 będzie pełen eurowizyjnych gwiazd. Wystąpią bliźniaczki Kessler (Niemcy 1959), Dschingis Khan (Niemcy 1979), Julio Iglesias (Hiszpania 1970), Ricchi e Poveri (Włochy 1978), Nana Mouskuri (Luksemburg 1963) i Vicky Leandros (Luksemburg 1967 i 1972). W piątek mamy też dowiedzieć się jak będzie wyglądało głosowanie w finale konkursu. Wiadomo, że będą zmiany mające na celu doprowadzenie do skrócenia procesu podawania punktów. 
Wielu reprezentantów szlifuje swoje choreografie. Daria Kinzer planuje "zniknąć" podczas swojego występu, podczas którego towarzyszyć będzie jej rosyjski iluzjonista. ESCkaz poinformował o tym, kto znajdzie się w ekipie Alexeja Vorobjeva. Na scenie wspomagać go będzie jedna z najbardziej znanych szwedzkich chórzystek Britta Bergstrom (9 razy występowała podczas MF, raz podczas selekcji duńskich, dwa razy na Eurowizji – dla Szwecji w 2004 i dla Belgii w 2006 roku). Pojawi się też Henrik Rongedal (1/2 duetu Rongedal, łysych bliźniaków z MF 2008). Tancerzami będą Robert Malmborg, Filmon Michael (tancerz Jenny Silver podczas MF 2011) i Daniel Koivunen (3. miejsce w "You can dance – Skandynawia").
Niektórzy reprezentanci wciąż jeszcze promują swój utwór w Europie i np. Emmy odwiedzi wkrótce Grecję, Maja Keuc spotka się z Magdaleną Tul w Atenach, a Vlatko Ilievski złoży wizytę w Bośni, na Białorusi, w Serbii, Chorwacji, Słowenii i Bułgarii. 29 kwietnia będzie gościem specjalnym podczas koncertu Leny Meyer-Landrut w Dusseldorfie.

EUROVISION IN CONCERT 2011
 • Magda w Amsterdamie
Kolejna edycja "Eurovision in Concert" przechodzi do historii. 21 reprezentantów wystąpiło w sobotę w Amsterdamie. Była okazja do poznania się, udzielania wywiadów, pstrykania fotek i oczywiście występu na jednej scenie. Magdalena Tul z powodu dość późnego przyjazdu do Holandii nie była tam zbyt widoczna. Podczas samego koncertu wystąpiła w czarnym kostiumie znanym m.in. z występu podczas "Jaka to melodia". Na scenie towarzyszyli jej tancerze, których kojarzyć można z występu selekcyjnego. Zdjęcia z występu obejrzeć można TUTAJ. Cały występ do obejrzenia TUTAJ i TUTAJ (fragment). Wywiad dla ESCkaz i fragment "Jestem" a-capella TUTAJ. Kolejny przystanek Magdaleny Tul przed wyjazdem do Niemiec to Ateny – tam wokalistka będzie gościem imprezy z okazji 10-lecia Oikotimes. Wcześniej jednak, bo już w sobotę, wokalistka pojawi się na imprezie OGAE Polska w Łodzi.

Przypominam o głosowaniu w II rundzie "DE 2011 Nasz Faworyt". Punktację z piosenkami z drugiego półfinału wysyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com

MROZINKOWY KĄCIK – Odc. 17
ISLANDIA

Już nigdy Danio nie wygra z Małym Głodem!!! Okłamali mnie! Reklamy kłamią. Mam dość Danio i nawet Wielki Głód nie sprawi, że szybko po nie sięgnę.
Daleko od słońca,
gdzie wulkan do końca,
utrudniał rok temu
latanie artyście eurowizyjnemu
Ale mi się w tym siedemnastym odcinku wierszyk udał. Chyba napiszę cały tomik eurowizyjnych wierszy ku czci czytelników tego bloga. Mrozinkowy kącik wskoczył do samolotu i poleciał na Islandię. Oj ciężko było rok temu, gdy nie było do końca wiadomo, czy wszyscy dolecą na Eurowizję przez pył wulkaniczny znad Islandii.
Bardziej uszczypliwi mówili, że Hera dostanie mniej punktów przez to, że "jej" wulkan sparaliżował Europę. Dostała punktów wystarczająco dużo by trafić do finału, choć w finale nie wiadomo, co się stało, że publiczność nie zagłosowała na nią. Szkoda… pewnie przypomnieli sobie o wulkanie. Ale w tym roku żaden pył nie przeszkodzi już zwycięzcom z Islandii w dotarciu do Dusseldorfu. Wielu ponownie chciało zobaczyć na scenie eurowizyjnej Yohanne, ale muszę powiedzieć, że nie byłoby to już tak spektakularne jak 2 lata temu, bo utwór Yohanny był zdecydowanie gorszy niż "Is it true". Więc może i lepiej dla niej… niech wróci z czymś lepszym i wygra Eurowizję!
Zwycięzcami zostali przyjaciele tragicznie zmarłego Sigurjona Brinka, który osobiście miał wykonać swój utwór, ale niestety dostał zawału serca. Jak na złość… Utwór doczekał się swojej angielskiej wersji "Coming home". Słuchając tego kawałka, na myśl przychodzi mi wakacyjna podróż. Słońce wpada przez szyby, a za oknem mijam radosnych zbieraczy cebuli, farmera rzucającego obierki po ziemniakach brudnym prosiakom, widzę krowy na pastwisku zajadające soczyście zieloną trawę, mijam babę dojącą kozę i dzieci skaczące przez gumę. Jednym słowem sielski obrazek. I z przyjemnością sięgam po Mambę. Bo oni mają Mambę, mam i ja. I już wiem, czego będę słuchał w drodze na kolejny wyjazd wakacyjny – Coming home. Nie jest to wybitne, ale mnie się podoba lekkość i energia tego utworu.
Sigurjon Brink zmarł 17 stycznia 2011 roku, w wieku 36 lat. Nie zdążył więc zaprezentować utworu "Aftur heim" islandzkiej publiczności, chociaż utwór zakwalifikował się do preselekcji narodowych. Jego przyjaciele postanowili więc wykonać piosenkę by uczcić pamięć kompozytora. I tak powstała formacja "Sjonni’s Friends" w skład której wchodzą gitarzysta Vignir Snaer Vigfusson, perkusista Benedikt Brynleifsson, pianista Pamli Sigurhjartarson, gitarzysta Gunnar Olason, basista Hreimur Orn Heimisson oraz piosenkarz Matthias Matthiason. Trzech muzyków ma już doświadczenie eurowizyjne – Gunnar reprezentował Islandię w 2001 roku (Two Tricky), Vignir był chórzystą Birgitty w 2003 roku i skomponował "If I had your love" z 2005 roku, Benedikt był perkusistą podczas występu Eirikura w 2007 roku. 
W 18. odcinku – Szwecja

72 komentarze

 1. Uch, ale się rozpisałem :). Jakoś mnie tak poniosło, właśnie wypiłem drugą kawę :D.

  Polubienie

 2. Ogólnie to jeszcze dodam, że szczególnie fajnie by było wygrać w tym roku Eurowizję – organizowalibyśmy wtedy ESC tuż przed EURO 2012, co by było niesamowitą promocją kraju. Ukraina mogłaby tak samo pomyśleć:), no ale powiedzmy sobie szczerze, oni raczej mają mniejsze szanse z piosenką „Angel” (ładną, ale nudną:)).

  Polubienie

 3. Tom ile ty masz lat? Twoje myslenie jest takie dziecinne, ze szok!

  Sweden…
  1)Muzyczka jak muzyczka. Gdyby to śpiewali man meadow to pewnie nawet nie byliby w finale MF. Przecież tam pełno takiego badziewia. Wszytskie piosenki na jedno kopyto.
  2)Co to znaczy zrobi wszystko? Obciagnie komuś? Bo co może zrobic więcej po za udanym występem? Każdy ma swoje 3 minuty i nic więcej się nie liczy.
  3)Z tego co pamietam to jak organizowali w 2000 roku to raczej nie było pozytywnych reakcji, a nawet uznali tamtą edycję za jedną z najnudniejszych.
  4)Niemcy ostatni raz wygrały w 1982 r.
  5)Haha i co z tego? Ruslana i Sertab zostały wybrane wewnętrznie.
  6)Dobrze, że napisałeś o tej skandynawii bo bym się nie domyślił a poprzedni koleś był prosto ze Szwecji
  7)i co z tego, ze skandynawski? kraj jak każdy inny
  8)Szwecja jakoś nie bryluje ostatnio… od 2007 roku regularnie odnosza porażki a w 2010 nawet do finału nie weszli coś ci się pomyliło z Turcją czy Grecją

  Polubienie

 4. Licze jeszcze na punkty od OGAE[Gruzja,San Marino]jeśli w ogóle mają.Po cichu również od Litwy,Malty,Słowacji.Pewnie że te głosowanie należy brać przez sito,ale najprawdopodobniej państwo z TOP 10 OGAE- WYGRA EUROWIZJĘ.To warto trochę mieć tych pkt.

  Polubienie

 5. Ogae GERMANY-w tej chwili Polska na 16 miejscu ze 103 punktami.przed nami-Azerbejdżan,Włochy,Irlandia,Rumunia,Norwegia,Finlandia.Goni nas Izrael.Węgry prowadzą. To raczej pewne ten oddzial bez punktowy dla Polski.Szkoda.

  Polubienie

 6. Ja pamiętam jak przyjechałem do Katowic i uderzyło we mnie tylko jedno – smród. Ale to było dawno i moze sie zmieniło.

  Polubienie

 7. Katowice? Chyba się źle czujecie. Jaki wstyd! Zazwyczaj ESC organizują reprezentacyjne miasta, jakby Katowice miały ogranizowac ESC ludzie by myśleli, że wszędzie w Polsce jest taki syf. Co te delegacje miałby robic? Zwiedzac kopalnie i wdychac smród?

  Polubienie

 8. A byłeś kiedyś w Katowicach?
  Obstawiam,że nie. Bo nie twierdziłbyś,że to tylko kopalnie i smród.

  Polubienie

 9. Mac nie będę sie wdawal z Tobą w dyskusje. Ale Twój poziom wypowiedzi jest troche podobny do poziomu Pana Kaczyńskiego.
  A jeśli by oceniać miasta po wyglądzie,to nie wiem w którym miejscu Warszawa jest piękna,a byłem tam kilka razy, tyle na temat.

  Polubienie

 10. A idąc śladem odremontowanego spodka, w 2012 Katowice będą miały również najnowocześniejszy dworzec PKP w Polsce,właśnie się buduje. A Warszawa tylko swój „umyje”.
  Ale myślę że to nie miejsce na tego tylu dywagacje,martwić się będziemy gdzie, dopiero jak wygra Polska piosenka :-).

  Polubienie

 11. Warszawa jest świetna i to przyznaje mnóstwo obcokrajowców. Oczywiście przez to, że była całkowicie zburzona i potem odbudowywana niedbale i w radzieckim stylu odbija się na jej dzisiejszym wyglądzie. Ale generalnie obecnie to fajne nowoczesne miasto.

  Polubienie

 12. Warszawa praktycznie od Katowic się nie różni… Taki sam syf na dworze i w powietrzu…

  Polubienie

 13. Świetne miasto, gdzie czuć Europę to można powiedzieć mamy jedno tylko póki co w Polsce – Kraków. I to poparte również przez obcokrajowców.

  Polubienie

 14. Powiem Wam, że każde miasto ma swoje plusy i minusy… no i poza tym, każdy może to trochę inaczej odczuwać:). Tyle w tym temacie:).

  Polubienie

 15. Azet to się przejdź np. Krakowskim Przedmieściem. Kraków zgadzam się, ale mi się osobiście od Krk bardziej podoba Wrocław. Myślę, że rzeczywiście nie ma co się o te miasta kłócic, to bez sensu. Po pierwsze każdy inaczej dane miejsca odbiera, po drugie na ESC w Polscew2012 chyba się nie zanosi.

  Polubienie

 16. Na ESC w Niemczech też przez wiele lat się nie zanosiło, dopóki nie wysłali Leny Meyer-Landrut, więc nigdy nie wiadomo :).

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: