Eurowizja 2011EUROVISION IN CONCERT 2011

 • Co się dzieje w Amsterdamie?
UPDATE: Nowa galeria zdjęć z powitania gości – TUTAJ. Niestety, wydaje się, że w spotkaniu nie brała udziału Magdalena Tul. 
Holandia może się przez chwilę poczuć jak gospodarz Eurowizji, bowiem właśnie zjechało do niej 21 reprezentantów z tegorocznego konkursu. Portal ESCkaz na bieżąco relacjonuje to, co dzieje się w Amsterdamie i dodaje m.in. zdjęcia i nagrania video ze spotkań z uczestnikami. Miejmy nadzieję, że wkrótce pojawią się również informacje o Magdalenie. Pierwsze do Holandii przyjechały reprezentantki Serbii, Białorusi, Słowenii i Bułgarii, później pojawili się przedstawiciele Albanii, Rosji, Malty, San Marino i Finlandii. Niektórzy zdążyli już sobie wspólnie porobić zdjęcia (np. Rosja-AlbaniaSerbia-Słowenia), a Senit zaskoczyła redaktorów ESCkaz śpiewając fragment "Stand by" po rosyjsku.
Show rozpocznie się dziś wieczorem, nie będzie jednak transmitowane w telewizji. Miejmy jednak nadzieję, że nagrania video z koncertu znajdą się później w internecie.

DUSSELDORF, HERE WE COME
 • Rumunia też baluje
W cieniu "Eurovision in Concert" odbywa się w Rumunii koncert eurowizyjny "Dusseldorf, here we come", podczas którego wystąpią Hotel FM, Dino Merlin, Zdob Si Zdub i słowackie TWiiNS. Gośćmi będą też Mihai Traistariu (ESC 2006) i Nicola (ESC 2003). Jest to pierwszy eurowizyjny koncert organizowane przez telewizję rumuńską i jeśli wyniki oglądalności będą zadowalające, projekt będzie realizowany również za rok. Show będzie transmitowane od godz. 16:00 na TVR i TVR int., a w internecie przekaz dostępny będzie TUTAJ

OGAE GŁOSUJE
 • Słowenia
Otrzymaliśmy już punktację od słoweńskiego klubu OGAE, który jednak umożliwił członkom głosowanie na "No One" Maji Keuc, przez co utwór znalazł się w top10. Zgodnie z zasadami głosowania, na etapie międzynarodowym (gdy dochodzi do zliczania głosów z każdego klubu) nie ma możliwości, by dany klub OGAE punktował swój kraj. 12 punktów zdobyła Francja, 10 punktów Węgry, a 8 Szwecja. Kolejne dwie noty wyglądają następująco: 7- Wielka Brytania, 6- Bośnia i Hercegowina. 5 punktów otrzymała Maja Keuc, a po usunięciu jej z rankingu, nota pięciopunktowa przekazana zostanie Izraelowi. I dalej: 4- Włochy, 3- Grecja, 2- Szwajcaria. W związku z tym, że OGAE Slovenija podało tylko top10, nie wiemy, kto zajął 11. miejsce i komu przysługuje 1 pkt.
PRZY OKAZJI: OGAE Słowenia zdecydowało, że na OGAE 2nd Chance Song Contest klub reprezentowany będzie przez April i "Ladadidej". Omar Naber zajął w głosowaniu członków OGAE 3. miejsce, a Rock Partyzani czwarte.

W SKRÓCIE
SAN MARINO: Gino Emnes z Holandii dołączy do międzynarodowego chórku Senit z San Marino. Przypominam, że już wcześniej informowałem, że wokalnie Senit wspierać bedzie również Polka Kasia Walczak.
ŁOTWA: Teledysk do "Angel in disguise" dostępny jest TUTAJ
WĘGRY: Kati Wolf zaprasza na próbę – nagranie prezentujące fragment choreografii i zespół znajdziecie TUTAJ
AZERBEJDŻAN: Eldar i Nigar kręcą nowy teledysk do utworu "Running Scared". Making of dostępny TUTAJ
BIG BROTHER: W głosowaniu ESCforum.net o formacie "Big Brothera" odpadły już kolejne kraje: Turcja, Rosja i Gruzja.
SŁOWENIA: Maja Keuc zdradziła, że teledysk do "No one" będzie zmodyfikowany. RTV SLO stara się usunąć nagrania teledysku z portalu YouTube.
NIEMCY: Lena Meyer-Landrut wystąpiła w "Ulicy Sezamkowej" – nagranie TUTAJ.
BUŁGARIA: Nie tylko u nas jest źle. Poli Genova udzieliła ostatnio wywiadu, w którym przyznała, że wydała całe oszczędności (swoje i rodziny) by promować utwór "Na inat". Telewizja bułgarska w żaden sposób nie chciała pomóc jej finansowo.
ROSJA: Alexej Vorobjev wystąpił w show Paula de Leeuwa – nagranie TUTAJ
POLSKA: Przed Eurowizją TVP pokaże eurowizyjny odcinek "Jaka to melodia?". Magdalena Tul udzieliła ostatnio dwóch wywiadów – dla fit.pl (TUTAJ) i human2stay.com (TUTAJ). 

MROZINKOWY KĄCIK – Odc. 16
GRECJA

Czas wyjechać ze stolicy światowego bluesa, która na jakiś czas została przeniesiona z Nowego Orleanu do Rzymu. Mrozinkowy kącik stał się dzięki temu bardziej posh*. Włoski but (albo buta) spowodowały, że chcę sprawdzić, kto tu się od kogo tak naprawdę uczył kultury i rozwoju. Czy Włosi od Greków (tak jak to historycznie było), czy Grecy od Włochów (jak twierdzą Włosi). Ależ się zakręciłem. Szesnasta podróż, tym razem statkiem. Właściwie promem. Tą drogą będę najszybciej w państwie, w którym oprócz Bogów – Zeusa, Afrodyty, Ateny, Posejdona jest też królowa eurowizyjnych fanów – Helena Paparizou, OPA i Loukas Giorkas.
Właśnie ten ostatni będzie walczył w tym roku o podium. Zeszłoroczne OPA dosłownie OPAnowało Euroclub i mimo iż wielu sceptyków twierdziło, że nie uda im się nawet wejść do finału, to skończyli na 8. miejscu. Nie zabrakło oczywiście 12 pkt od Cypru i Albanii, czyli od krajów sąsiadujących z Grecją. Ale nawet wprowadzenie systemu 50/50 nie spowodowało znaczących zmian i nadal istnieje polityczne głosowanie, co bardzo nie podoba się widowni finałowej z niecierpliwością oczekującej na wyniki. Tegoroczne preselekcje były dość gorące, bo faworytem Europy była Nikki Ponte. A wygrał je Loukas.
Mam dość trudne zadanie w tym przypadku, bo bardzo lubię utwory, które kojarzą mi się z danym krajem, mają swoje specjalne, narodowe brzmienie. Ten utwór zdecydowanie można nazwać greckim. Ale początek to chyba jakaś mała pomyłka, bo z Grecją to "gadanie" ma wspólnego niewiele. Poza tym utwór jest nudny. To tak jakby każda sekunda tego utworu była serkiem Danio, i po 20 serkach Danio mam już trochę dość kolejnego, bo zaczyna mnie mdlić i wychodzić mi uszami, nosem i pępkiem, że nie wspomnę o innych nieszczelnych miejscach. Jeszcze gdyby ten serek miał różne smaki i odmiany, to może i z moim ogromniastym brzucholem wcisnąłbym ich 258, ale każdy jest cholera waniliowy i nie ma w nim rodzynek. 
*[czyt. Poszzz] dla tych, którzy nie znają znaczenia tego określenia, proszę sprawdzić w słowniku języka angielskiego
Loukas Giorkas urodził się w Larnace (na Cyprze) 18 października 1986 roku. Długo jego talent nie przedostał się poza granice wyspy, aż do czasu "X-Factora". Giorkas, student biologii, wystartował w grecko-cypryjskiej (przełom 2008 i 2009) edycji tego show i zdecydowanie ją wygrał. Już we wrześniu 2009 wydał swój pierwszy album, który pokrył się złotem. 
Stereo Mike to tak naprawdę Mike Exarchos (ur. w Pireusie). W 2005 roku wydał swój pierwszy album, w 2008 roku wygrał nagrodę MTV dla najlepszego wykonawcy greckiego. Intensywnie koncertuje na terenie całej Grecji, wciąż zdobywa nowe wyróżnienia i nawiązuje nowe kontakty, z których później rodzą się ciekawe duety muzyczne. 

PRZYPOMINAM O GŁOSOWANIU W II RUNDZIE "DE 2011 NASZ FAWORYT". PUNKTACJĘ UTWORÓW Z DRUGIEGO PÓŁFINAŁU WYSYŁAJCIE NA blazewicz.poczta@gmail.com

90 komentarzy

 1. A ja nadal nie rozumiem fenomenu piosenki francuskiej … Juz tyle razy w tym konkursie brały udział piosenki operowe i nigdy nie znalazły sie w top 10, wiec dlaczego miałaby sie znaleść w tym roku propozycja Amaury’ego? Moze i jest to ambitna piosenka, ale moim zdaniem nie na ten konkurs. Europie potrzeba piosenki, która bedzie sie wyróżniac, która sprawi, że przynajmniej wieksza czesc bedzie chciała ją nucic i słuchać. A nie zapomnijmy, ze i takie piosenki, proste i zywiołowe, sa w tym roku.

  Polubienie

 2. Mati, to się zdziwisz z tymi Węgrami 😉 Gwarantuję Ci, że na top3 nie ma szans. Mogę się z Tobą nawet o coś założyc 😉 Zgadzam się z Tobą co do Francji, to naprawdę doby utwór i ma szanse na zwycięstwo. Cieszyłbym się z Paryża 2012.

  Polubienie

 3. Ja z kolei nie rozumiem fenomenu UK. Piosenka jest dla mnie nijaka. Jednego jestem pewien z ta piosenka UK nie bedzie w top 15 finalu

  Polubienie

 4. Piotr, na ten konkurs nadaje się KAŻDA muzyka, bo to jest konkurs MUZYCZNY, po prostu :). To, że jesteśmy przyzwyczajeni głównie do typowo eurowizyjnych piosenek, nie znaczy, że nie można wysłać coś ambitniejszego. O ile się nie mylę, to jeszcze NIGDY nie było na Eurowizji takiej typowej, operowej pieśni (takiej NAPRAWDĘ operowej, bez ŻADNYCH udziwnień). No, przynajmniej w nowszej historii Eurowizji, bo głowy nie dam, że coś podobnego się nie przydarzyło np. powiedzmy w latach 60-tych.

  Mac, gusta gustami, przyznaj po prostu, że piosenka węgierska Ci się nie podoba, i tyle :). Ja opieram swoją opinię na rankingach i notowaniach (to, że ten utwór bardzo mi się podoba, nie ma tu akurat znaczenia :)). Wszystko zależy jednak od występu na żywo. Ja bym się cieszył ze zwycięstwa Węgier – w końcu okazałoby się, że Europa Środkowa ma coś do powiedzenia pod względem muzycznym. Węgry są silnym faworytem, o wiele silniejszym, niż zeszłoroczna Słowacja :].

  Gusta gustami, niektórzy nie rozumieją fenomenu piosenki brytyjskiej, ale większość to lubi :). Jest chwytliwa, nowoczesna… UK pewnie chce mieć Eurowizję w tym samym roku, co Olimpiadę 2012 w Londynie :). To podobnie, jak nam przydałaby się ESC w roku EURO 2012 :). Nie da się wykluczyć zwycięstwa Blue (w ogóle, nie można zupełnie wykluczyć niczego, bo Eurowizja bywa zaskakująca :), a może akurat Polsce się uda? :)).

  Polubienie

 5. WB jest nudna 🙂

  Liczę na zwycięstwo Białorusi, Estonii, Francji, Węgier lub Szwecji 🙂 Wszystkie 5 piosenek jest rewelacyjnych… wpadają w pamięć 🙂

  Polubienie

 6. Faworytem jest też Szwecja i myślę że właśnie Eric sprowadzi ESC do Sztokholmu za rok!:)

  Polubienie

 7. Mac, jeszcze dodam, że o nic się nie będę zakładał, bo, jak już stwierdziłem, Eurowizja bywa zaskakująca :).

  Polubienie

 8. Elena Risteska o polskiej piosence:

  „Bardzo podobna do mnie. Dziewczyna ma dobry wokal i czarujące niebieskie oczy(…). Sukces nie powinien być daleko od Polski” 😀

  Polubienie

 9. Piosenka Blue może się znudzić po pewnym czasie, ale na Eurowizji to i tak nie ma znaczenia :). Lubię brytyjską piosenkę, i nawet, gdy mi się znudzi, to po pewnym czasie do niej wracam. Natomiast piosenki francuskiej słucham i słucham i nie może mi się znudzić :).

  Dawid93 wymienił kilka najlepszych piosenek w tym roku. Co do Szwecji, to mimo, że to jest typowy, eurowizyjny szlagier, to jest nowocześnie zaaranżowany i sądzę, że może być wysoko. Uroda Erica też zrobi swoje :]:). Czy Eric zwycięży? Nie załamałbym się z tego powodu :).

  Ciekawi mnie, co by było, gdyby Eurowizję wygrała Białoruś. Czy pałowaliby fanów Eurowizji na ulicach Mińska? :] JESC się tam odbyło i chyba nie było żadnych takich problemów. Tak się nad tym zastanawiam, bo nie sądzę, aby w razie zwycięstwa Białorusi fani Eurowizji mogli się oprzeć jakimś demonstracjom politycznym :). A sama piosenka białoruska – chyba (a raczej na pewno) najlepsza białoruska piosenka w całej historii uczestnictwa tego kraju w ESC. Za to brzdąkanie dostaną na pewno punkty od Grecji i Cypru, bo przypomina to trochę takie typowe greckie bouzuki :).

  Polubienie

 10. Jeśli Kati Wolf zaśpiewa na live, tak jak w filmiku,to niestety Węgry wcale nie wejdą do finału. Podobnie było z zeszłoroczną piosenką Łotwy: Aisha – What For. Była to moja jedna z ulubionych piosenek zeszłorocznych, aż do momentu gdy usłyszałem ją w półfinale na żywo.

  Polubienie

 11. Podobno Kati miała wtedy grypę… sądzę, że to prawda, bo widziałem też inny filmik z jej występu w jakimś węgierskim mieście i poszło jej bardzo dobrze.

  Czy ktoś wie, czy można gdzieś znaleźć w Internecie jakieś nagrania z tego wczorajszego koncertu w Holandii (a nie tylko zdjęcia)? Bardzo jestem ciekawy, jak wypadła nasza Magda :), no i kilku innych wykonawców też jestem ciekawy.

  Polubienie

 12. @ Mati

  Właśnie za to „greckie” brzmienie kocham piosenkę białoruską 😀

  Tylko coś mi się nie podoba jej live wczorajszy 😉 Ale poczekam do maja 🙂

  Polubienie

 13. A, już znalazłem na Youtube nagrania z tego koncertu :), wystarczyło uszeregować wyniki wyszukiwania tak, żeby wyświetliło najnowsze na początku :). Ale Magdy chyba nie nagrali… chyba, że jakoś inaczej trzeba to wyszukać, no nie wiem :], albo w jakimś innym źródle.

  Polubienie

 14. dzieki @Izzy za filmik, Amsterdam 2011: wydaje mi sie, ze najlepiej przygotowani sa jednak panowie z Blue, zreszta nie ma sie co dziwic, maja doswiadczenie i swietnie zorganizowana trase promocyjna, o wsparciu BBC nie wspominajac! To sie liczy i to na pewno zaowocuje Top 3 w tym roku… Poza tym swietna Turcja live, Glen Vela z Malty, idealny kawalek do Euroclubu, podobnie Alexey – bedzie masa punktow, tym razem nie tylko ze wzgledow politycznych! I zaskoczenie in plus – reprezentantka Albanii, ma wokal kobieta! Magda dala rade, ale ten wywiad dla ESCKAZ slabiutki, zero przeboju, jakiejkolwiek energii i slaby angielski nie wroza zapamietania. Dobrze, ze choc piosenka dynamiczna…

  Polubienie

 15. beta a jaki ten wywiad ma związek z głosowaniem widzów ESC? Jeśli po wywiadzie wróżysz Magdzie niepowodzenie to jesteś ograniczona. Mi się wywiad podobał.

  Polubienie

 16. @mac „wróżysz Magdzie niepowodzenie”? skad taki wniosek? cos sie chyba nie zrozumielismy… brak charyzmy odbija sie zazwyczaj brakiem zainteresowania dziennikarzy i fanow podczas finalowych tygodni ESC, to niestety nie sprzyja pozytywnej promocji kraju, tyle mialam na mysli piszac o zapomnieniu. Od 1 do 14 maja na kazdego artyste czeka masa wywiadow, albo sie ktos „sprzeda” albo pojdzie fama, ze jest mdly i nijaki. Natomiast kawalek jest dobry, wiec muzycznie nie mam zarzutow.

  Polubienie

 17. Szwecja nie wygra ponieważ występ jest zbyt przesadzony. Takie coś już dawno się przejadło. Wystarczy zobczyc wyniki z 2010 czy 2009 roku w czołówce był proste występy z chwytliwymi kawałkami. Takie cuda niewidy nie są już w modzie. Ja stawiam na Azerbejdżan mają duże wsparcie polityczne, a w dodatku piosenka lekka chwytliwa ładna pani łądny chłopczyk love i ogolnie anielska atmosfera. Francja nie wygra bo ma za mało wsparcia Lena było chcoaiż komercyjna i to ją uratowało a opera nie trafi do większosci. Duże szanse ma też Bośnia bałkany zagłosują, jury sie zesika, a wielu ludzi lubi takie kawałki

  Polubienie

 18. nie chcę być złośliwy, ale ten chłopiec z azerbejdzanu ma rysy twarzy jakby nie do końca był rozgarnięty, ale cóż, nobody’s perfect 😛

  Polubienie

 19. Chyba nikt nie zczaił się, że my Polacy dostaliśmy 5 pkt w głoswaniu od słoweńskiego klubu OGAE? 😛

  Jesteśmy na 11 miesjcu ax aquo z Irlandią:)

  Polubienie

 20. Jak mnie denerwuje to gadanie o promocji! Do przeciętnego widza ESC promocja nie dociera, nie ogląda też żadnych wywiadów, je oglądają fani ESC. W ogóle ogromna większośc widzów ma stycznośc z piosenką pierwszy raz podczas samego konkursu. Najbardziej, w 95 procentach liczy się sam występ.

  Polubienie

 21. Matii a gdzie to jest napisane ze dostalismy 5 punktow z OGAE slowenia? Na esctoday i oikotimes o tym na razie nie pisza…

  Polubienie

 22. na ESCDAILY piszę, że Słowenia się na początku pomyliła i pisało 5 pkt dla Słowenii xD a to jednak dla Polski:)

  Polubienie

 23. te 5p ktore slowenia przyznala sama sobie tak naprawde przyznala polsce. to sytuacja wyjatkowa, bo „Jestem” dostalo juz wiecej punktow niz ostatnie 3 propozycje razem wziete 😛

  swoja droga. w hiszpanii bez punktow- 17 miejsce, ale sposrod piosenek z naszego polfinalu 6. takze- awans.

  Polubienie

 24. Faktycznie pisze;) szkoda ze z OGAE spain nie dostalismy zadnych punktow, ale 5 ze sloweni na dobry poczatek mamy

  Polubienie

 25. A jeśli chodzi o punkty z Hiszpani to jeszce kilka dni temu byliśmy na 9 miejscu = 2 pkt, ale jakimś trafem skasowano wyniki i głosowanie zaczęlo się od nowa ;/

  Polubienie

 26. no super, że chociaż.. w sumie to aż 5 pkt:) szkoda tej hiszpaniiiii…. jak my dawno nie dostalismy tyle pkt od ogae:)

  Polubienie

 27. Czy mógłby mi ktoś przypomnieć ile punków dostała Isis od wszystkich klubów OGAE ?

  Polubienie

 28. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale Isis dostała chyba 0 pkt, Lidia 0 pkt, Jet Set 1 pkt od UK, a Marcin 1 pkt od Ogae Rest of World

  Polubienie

 29. Ja pamiętam tylko 1 pkt dla Marcina od rest of the world i jeden punkt dl Sashy w 2007 od matuszki rasiji ;D Lidka chyba miała zero i isis tak samo jak sie nie myle

  Polubienie

 30. A w OGAE Polska (na ich stronie) chyba dalej myślą, że OGAE Słowenia dało 5 punktów Słowenii :). Dlaczego jeszcze tego nie poprawili? A potem narzekają, że są niedoinformowani… Mamy co świętować, 5 punktów już dostaliśmy! 🙂

  Polubienie

 31. Readaktorstwo OGAE PL jest po prostu nieomylne. Słowenia dostała 5 punktów ze Słowenii i basta ];-)

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: