Eurowizja 2011EUROWIZJA 2011

  • Nowe szczegóły techniczne
Podczas transmisji ESC 2011 w użyciu bedzie 25 kamer wszelkiego rodzaju. Co ciekawe, w związku z tym, że scena jest okrągła i znajduje się wśród publiczności, cała będzie otoczona kamerami. Zaprojektowana została przez Floriana Wiedera, który wcześniej przygotowywał estradę dla takich wydarzeń jak Echo czy preselekcje niemieckie 2011. Pierwsze zdjęcia z placu budowy, jakim jest aktualnie powierchnia Esprit Areny, znajdziecie TUTAJ. Scena ma być gotowa do końca miesiąca, bowiem już 1 maja pojawi się na niej m.in. Magdalena Tul.

HOLANDIA 2011
  • Koncert niebawem
W weekend Amsterdam przywita 21 reprezentantów Eurowizji 2011. Kolejna edycja "Eurovision in Concert" spotkała się ze sporym zainteresowaniem uczestników konkursu, zarówno tych mniej jak i bardziej faworyzowanych. W Holandii wystąpią takie gwiazdy jak Magdalena Tul, Blue, Alexej Vorobjov, Emmy czy Maja Keuc. Do ostatniej chwili organizatorzy walczyli o przyjazd Dany International. Zwyciężczyni ESC 1998 postawiła jednak twarde warunki m.in. zakwaterowania w luksusowym hotelu, opłacenia przylotu do Holandii dla niej i dla całego zespołu oraz gwarancji udziału w popularnym programie Paula de Leeuwa. Ponoć strona holenderska byłaby skłonna spełnić te żadania, ale wokalistka ostatecznie wymigała się od przyjazdu tym, że jest zajęta kręceniem teledysku do "Ding Dong". 
PRZY OKAZJI: Glen Vella, Hotel FM i Poli Genova będą goścmi "London Eurovision Party". 

KLEMOVISION SONG CONTEST
  • Ostatnie chwile
Jutro o 15:00 kończy się przyjmowanie punktacji w pierwszym półfinale plebiscytu "DE 2011 Nasz Faworyt". Kto jeszcze nie zagłosował, może to zrobić, wysyłając mejla z punktacją na blazewicz.poczta@gmail.com. Oceniamy utwory z pierwszego półfinału Eurowizji. Jutro wystartuje druga runda plebiscytu! 
MROZINKOWY KĄCIK – Odc. 14
ALBANIA
Ostatnie 2 utwory po moim powrocie nieźle zamieszały mi w brzuchu. Wystrzały, wybuchy, szaaaał! Aż się boję, czy jak spróbuje dzisiaj kolejnego, to mnie nie rozsadzi z tego ogromu emocji i nowych smaków. Mrozinkowy kącik podróżuje dziś do Albanii. Ciekawi mnie tegoroczna propozycja. To będzie już moje czternaste odkrycie.Albania wybrała jako jeden z pierwszych krajów. Ich utwory co roku przechodzą pewnego rodzaju "przepoczwarzenia". Albania zaskakuje nas nowym brzmieniem, siłą, no i jak co roku zmianą języka na angielski (choć to już zaskoczeniem nie jest). W tym roku na scenie eurowizyjnej pojawi się Aurela Gaçe i chyba trochę smutne, że nie usłyszymy języka albańskiego, bo mimo iż angielska wersja jest dobra, to chyba lepiej brzmiałoby to w oryginale. [Jedynie fragment końcowego refrenu w utworze "Feel the passion" wykonany będzie po albańsku (są to łącznie 2 wersy) – przyp. Klemz]

Wrzuciłem utwór na ruszt, zająłem się przeglądaniem facebooka i nagle, olśnienie. Co za bałkański klimat, odrobinę nawet orientalny. Jaki fenomenalny refren! Jaka siła! Co prawda przejście przed refrenem jest jakby żywcem wyjęte z utworów Tiny Turner, ale daje całości światowego brzmienia. Jem sobie to Rafaello. pyszne wiórki kokosowe, chrupiący wafelek, w środku krem kokosowy, a w nim zatopiony, nie jeden, nie dwa, nie trzy, ale całe mnóstwo pysznych migdałków. Próbuję więc jeden, drugi, trzeci, czwarty, a brzuszek puchnie. I jak ja mam być chudy, skoro tyle pyszności na raz?! Nie mogę uwierzyć i to coraz mniej zaczyna mi się podobać! Ale czy tylko Mołdawia nie wiedziała jak mi dogodzić? Halo!? Coś jest nie tak. Nie mogę mieć tylu faworytów w tej bombonierce zwanej Eurowizja!!!Aurela Gaçe, utalentowana wokalistka urodzona w 1974 roku w mieście Vlore. Do tej pory wydała sześć albumów i mimo, że aktualnie mieszka w Nowym Jorku, nadal jest popularną i lubianą przez Albańczyków wokalistką. Brała udział w wielu festiwalach, wydarzeniach muzycznych i nie tylko. W 2004 roku była wykonawczynią albańskiego i amerykańskiego hymnu narodowego podczas spotkania władz Albanii z Billem Clintonem. Tegoroczne zwycięstwo jest jej trzecim sukcesem podczas FiK. Wcześniej triumfowała w 1999 z utworem S´jam tribu i w 2001 z Jetoj. Przy drugim zwycięstwie była już mowa o tym, że Aurela pojedzie na Eurowizję jako pierwsza reprezentantka Albanii, jednak ostatecznie do tego nie doszło.

5 komentarzy

  1. Pani International chyba się zbyt wysoko ceni. To jej powinno bardziej zależeć na występie w Amsterdamie a nie Holendrom… Ten jej powrót na ESC to chyba raczej próba przypomnienia o swojej osobie (bo forma spadła), a nie chęć „zdobycia” dobrej lokaty…

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: