Eurowizja 2011EUROWIZJA 2011

 • Publika wokół sceny?
Eurosong.hr zauważył, że portal sprzedający bilety na ESC 2011 umieścił w internecie dość ciekawy schemat. TUTAJ mamy miejsca dla widownii, a kolorem fioletowym oznaczona jest scena (i jej "wybieg"). Miejsca F, G i H to te, w których fani będą niema w środku sceny, natomiast interesujący jest fakt, że sprzedawane są też miejsca w sektorach B, A i N, które znajdują się za sceną. Czy oznacza to, że Eurowizja 2011 będzie pierwszą, w której scena otoczona będzie przez publiczność? Wcześniej takie rozwiązanie zastosowano na Eurowzji dla Dzieci 2010 w Mińsku, jednak nie było to specjalnie widoczne w telewizji. Organizatorzy zapewniają, że scena nie bedzie zbyt wielka, bo najważniejsze jest, by uwaga widza skupiła się na wykonawcy. Budowa sceny rozpocznie się w kwietniu. 

EUROWIZJA 2011
 • Dusseldorf na spokojnie
Specjalny wysłannik Dziennika Eurowizyjnego do Dusseldorfu – Voytasss – sprawdził, jak miasto przygotowuje się do Eurowizji 2011. Jak na razie nie czuć tam atmosfery konkursu. Na promenadzie wzdłuż Renu wywieszone są eurowizyjne flagi i plakaty, a w Ratuszu znaleźć można wystawę poświęconą Eurowizji i wielki banner, przy którym turyści robią sobie zdjęcia. 
Na początku kwietnia ruszy montaż sceny w Esprit Arena i na pewno atmosfera eurowizyjna będzie bardziej zauważalna, a to za sprawą wielu imprez planowanych na ten okres. Już teraz organizowane są imprezy karaoke z muzyką eurowizyjną, czy plebiscytu formatu "Mini-playback show" dla dzieci. 15 kwietnia odbędzie się impreza związana z Grecją, a 23 kwietnia zaplanowano finał plebiscytu "Kids Vision Song Contest". 

POLSKA 2011
 • "Jestem" w afrikaans
Wiemy juz kto nagra wersję utworu "Jestem" w języku afrikaans. Podejmie się tego wokalistka z Cape Town, Arista Paxton. W internecie nie znajdziemy zbyt wielu informacji na temat wokalistki, ale w prywatnej rozmowie ujawniła, że jej album wydany zostanie pod koniec maja. Jednym z singlowych utworów będzie właśnie jej wersja "Jestem", która trafi do sieci już pod koniec kwietnia. Premiera utworu ma się odbyć już w Dusseldorfie. Niestety, sama Arista Paxton nie będzie obecna w Niemczech podczas Eurowizji.
src: voytasss

KLEMOVISION SONG CONTEST 2011
Ostatnie dni na głosowanie w finale "Klemovision Song Contest"! Swoje punkty dla najlepszych piosenek preselekcyjnych (spis TUTAJ) wysyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com. Wyniki podane zostaną 1. kwietnia

16 komentarzy

 1. Przecież te sektory sa chyba wyłączone… nie ma podanej ceny za te bilety.. Gdzie Ty Klemek widzisz, że można kupić bilet w sektorze np. A ?

  Polubienie

 2. Tu jest coś nie tak.
  Przecież mówiono, że za sceną będzie ekran LEDowy o wymiarach 60×18 i że bezpośrednio za sceną będzie greenroom.
  W takim razie nie rozumiem tego schematu.

  Polubienie

 3. może te sektory to właśnie Green Room ? bo przecież miał być on zaraz za sceną :]

  Polubienie

 4. Rozumiem, że to Ty Klemek wysłałeś tego Voytassa do Dusseldorfu specjalnie po to, by relacjonował wydarzenia eurowizyjne? Bo tak wynika z treści notatki…

  Polubienie

 5. skoro tak wynika, to tak jest 😉
  Widzisz, czasami proste myślenie nie musi być „proste” 😀

  Polubienie

 6. Czuję, że Niemcy zafundują najlepszą scenę eurowizyjną w historii ESC. W ogóle jestem pewien, że jeżeli chodzi o organizację, to wszystko będzie perfekcyjne. W końcu z tego są znani Niemcy i to się im ceni.

  Polubienie

 7. Gienek, spoko, zostanie zgłoszona w przyszłym roku. Dobrze, że mamy już link jako dowód do dyskwalifikacji, nie będzie trzeba później już szukać. W ogóle proponuję porobić screeny.

  Polubienie

 8. Sniło mi się dzisiaj, że Magda nie weszła do finału xD i że wszędzie były nagłowki, że znów finał bez Polski -,-

  Polubienie

 9. Panie Romanie podpisujący się Gienek… Ta Pańska piosenka słaba jak na eurowizję… ale rozumiem, że chciał Pan zwrócić nasza uwagę na swoje wypociny 😀

  Jakubie zmien srodki nasenne:D

  Polubienie

 10. Przypomni mi ktoś kiedy ma się ukazać wersja angielska „Jestem” …. ;P

  Wydawało mi się, że miała być w ten poniedziałek 😀

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: