Eurowizja 2011, Magdalena Tul


POLSKA 2011

 • Angielska wersja już wkrótce
Prawdopodobnie w ciągu paru dni usłyszymy nową, angielską wersję utworu "Jestem" pt. "Present". Wersja ma mieć taką samą aranżację jak utwór oryginalny, również angielski tekst ma być zbieżny z tekstem polskim. Wcześniejsza wersja utworu pt. "First class ticket to heaven" nie spotkała się z przychylnością fanów,Magdalenę krytykowali zarówno polscy jak i zagraniczni miłośnicy konkursu. Co ciekawe jednak, gdy całe zamieszanie ucichło, pojawiało się sporo głosów poparcia dla "First class ticket to heaven", a zwłaszcza dla nowej aranżacji i chórku. Zgodnie jednak z wolą fanów, Magdalena wykona podczas ESC 2011 "Jestem" w preselekcyjnej wersji i w całości po polsku. "Present" będzie służyć tylko do promocji.
PRZY OKAZJI: Evelina Sasenko (Litwa) wystapi na ESC 2011 w sukni zaprojektowanej przez Polaków. Dodatkowo za cały jej wizerunek sceniczny odpowiedzialna będzie jedna z polskim firm. Mimo problemów finansowych stacji LRT i anulowania trasy promocyjnej utworu "C’est ma vie", Sasenko i tak chce odwiedzić Polskę. 

TURCJA 2011
 • Spotkanie eurowizyjne
Reprezentanci Turcji 2011 – formacja Yuksek Sadakat – goszczą w swoim kraju reprezentantki z San Marino (Senit) i Albanii (Aurelę Gace). Uczestnicy ESC 2011 wystąpią w paru programach telewizyjnych stacji TRT i Beyaz TV. Yuksek Sadakat 31 marca wystąpią w Stambule, z kolei Aurela Gace planuje nadal promować swój utwór "Feel the passion" – wokalistka planuje odwiedzić jeszcze Ukrainę, Białoruś i Azerbejdżan.
PRZY OKAZJI: Doszło do zmiany nazwy duetu azerskiego i powrotu do pierwotnego nazewnictwa: Eldar & Nigar. Okazało się, że zgodnie z regulaminem EBU zmiana nazwy reprezentanta jest…płatna. 

SZWECJA 2011
 • Będzie szkło na ESC
Eric Saade i delegacja szwedzka otrzymali zgodę na użycie szkła podczas prezentacji eurowizyjnej. Oznacza to, że wokalista reprezentujący Szwecję wystąpi w szklanej klatce, która w trakcie utworu zostanie rozbita. Aby wszystko poszło sprawnie, delegacja szwedzka jest zobowiązana do zakupienia ogromnej płachty, którą pokryta zostanie scena na czas występu Erica. Chodzi o to, by po występie wszystkie elementy scenografii i potłuczone szkło zdjąć ze sceny razem z płachtą. Podobnie postąpiła delegacja azerska w 2008 roku, kiedy EBU zgodziło się na to, by Samir wylał na podłogę wino.
PRZY OKAZJI: TUTAJ usłyszeć można jazz-wersję utworu "Lahor" Darii Kinzer (Chorwacja).

KLEMOVISION SONG CONTEST 2011
 • Czekamy na głosy
Do końca miesiąca trwa głosowanie na najlepszą piosenkę preselekcyjną. W finale "Klemovision Song Contest" biorą udział 23 utwory – spis znajdziecie TUTAJ. Swoją punktację (1-8, 10, 12) wysłać należy na blazewicz.poczta@gmail.com
W półfinale internetowym selekcji austriackich Eva K. Andreson zajęła 7. miejsce i zakwalifikowała sie do finału. W finale jej "I will be here" zajęło 5. miejsce.
Natalia Barbu była w tym roku faworytką selekcji mołdawskich, jednak ostatecznie jej "Let’s jazz" zajęło 2. miejsce. Podobnie poradziła sobie w finale selekcji irlandzkich Nikki Kavanagh z utworem "Fallin’" – zajęła 2. miejsce. Również kompozycja "Ayo" zajęła w preselekcjach armeńskich drugie miejsce. 
W półfinale selekcji łotewskich Lauris Reiniks zajął 1. miejsce i dostał się do finału dzięki wsparciu telewidzów. W finale zdobył najmniej punktów (zgodnie z systemem głosowania na Łotwie był to najlepszy wynik) i dostał się do superfinału, gdzie zajął 2.miejsce.
Faworyzowany przez fanów Eurowizji Chen Aharoni nieco popsuł swój występ preselekcyjny i ostatecznie jego "Or" zajęło 4. miejsce w preselekcjach Izraela.
Alben i Miriam uznawani byli za faworytów (a czasem aż za pewniaków) do wygrania selekcji albańskich – przeszli półfinał, natomiast w finale zdobyli 66 punktów i 2. miejsce.
W preselekcjach chorwackich Jacques Houdek zajął 2. miejsce, jednak w superfinale walczył z utworem "Lahor". "Stotinama godina" zajęło 2. miejsce na etapie selekcji piosenki.

GRAND PRIX DO KWADRATU
 • Carola Haggkvist
W 1991 roku młodziutka królowa szwedzkich szlagierów – Carola po raz kolejny wygrała "Melodifestivalen" i po raz drugi została reprezentantką Szwecji na ESC. Po raz pierwszy występowała na ESC w 1983 roku, kiedy zajęła 3. miejsce. W 1991 roku jej "Fangad av en stormvind" zremisował na pierwszym miejscu z propozycją francuską. Aby rozwiązać ten remis, postanowiono podliczyć ilość zdobytych "dwunastek", jednak to nie przyniosło pożądanego efektu, bo zarówno Szwecja jak i Francja miały po cztery "dwunastki". Decydujące okazały się więc "dziesiątki", których Carola uzbierała aż 5, a Amina 2. Tym samym Szwecja zdobyła Grand Prix 1991. 
W 2005 roku wystąpiła jako gość specjalny preselekcji MF 2005 i zapowiedziała, że weźmie udział w kolejnej walce o Eurowizję. Słowa dotrzymała i w 2006 roku zaprezentowała Szwedom utwór "Evighet", którym wygrała swój półfinał, a w finale pokonała grupę BWO i została po raz trzeci reprezentantką Szwecji. Królowa szlagieru była uważana za faworytkę Eurowizji 2006, ale jej angielski utwór "Invincible" zajął (tylko) 4. miejsce w półfinale i 5. w finale – tym samym był to najsłabszy wynik Caroli na Eurowizji. Mimo niesatysfakcjonującego wyniku Carola pojawiła się podczas preselekcji 2008, ale nie weszła do finału. 
Next: Niamh Kavanagh

11 komentarzy

 1. No to Cypryjczyk Christos musi uważnie stąpać….bo może się ta płachta przedziurawi 😀

  Polubienie

 2. Pytanie z innej beczki ktore miejsce w Izraelskich preselekcjach zajeła Sivan Bahanam

  Polubienie

 3. bardzo sie ciesze, ze Evelina przyjedzie do Polski, ma niezwykle mozliwosci glosowe i polskie korzenie, nie dziwi mnie wsparcie polskich firm dla tak zdolnej artystki.
  Szkoda jednak, ze to chyba jedyna zainteresowana naszym krajem na swojej trasie promocyjnej reprezentantka ESC…

  Polubienie

 4. Dzisiaj w mieście na przystanku tramwajowym widziałem reklamę czekolady Schoggeten. Na plakacie było napisane, że jest partnerem ESC 2011 i że w konkursie można wygrac bilety na ESC, wystarczy odpowiedziec na pytanie gdzie w tym roku odbywa się konkurs. Tutaj jest link:
  http://www.trumpf-eurovision.com/pl

  Polubienie

 5. Wielka szkoda, że Daria Kinzer nie zaśpiewa takiej właśnie balladowej wersji „Celebrate”. Oryginalna brzmi trochę tandetnie i Daria nie może pokazać w niej piękna swojego głosu. „Jestem” niby też dyskotekowe, ale nie trąci taniochą aż tak.

  Polubienie

 6. Widzę że Litwa chce w tym roku wygrać nagrodę im. Barbary Dex. O matko, co ona ma na sobie?? A piosenka niemiłosiernie nudna, przynajmniej nie zagrozi Polsce. Ostatnio przejrzałem pare rankingów na youtube, układanym przez użytkowników. Ciągle szukam takiego w którym Polska NIE będzie w top10 i powiem szczerze, że jest to trudne. ;] jeśli nie będzie katastrofy polityczno-diasporowej, to powinnismy zająć miejsce w pierwszej piątce półfinału i w pierwszej dziesiątce finału.
  chcę rankingi Ogae, ale to już 😛

  Polubienie

 7. Zabawne porównanie wylanego z małego kielicha azerskiego wina do szklanej budy, która rozpizga się na scenie w drobny mak w obrębie kilku metrów ;P

  Polubienie

 8. Hehe niech go Magda zatrudni podczas występu zamiast tancerzy, to by była atrakcja ;D

  Polubienie

 9. Moje Top 5:

  1.Azerbejdżan/Węgry
  2.Wielka Brytania
  3.Bośnia i Hercegowina
  4.Estonia
  5.Francja

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: