UNITED SONG CONTEST 2021 • AFRICA

Rok temu USC poświęcone było Stanom Zjednoczonym, a zwycięstwo odniósł stan Delaware.

Kigali 2021

United Song Contest 2021 to druga edycja plebiscytu muzycznego organizowanego przez Dziennik Eurowizyjny. United Song Contest poświęcony jest w tym roku najlepszym piosenkom Afryki i Bliskiego Wschodu. Konkurs odbywa się wirtualnie w stolicy Rwandy, Kigali, na terenie 10-tysięcznej Kigali Arena.

Kto może uczestniczyć?

W konkursie uczestniczyć może każdy członek grupy DE na Facebooku. Poprzez zgłoszenie danego utworu zostaje menadżerem wybranego kraju i pod tą flagą głosuje we wszystkich etapach gry.

Zasady


O przyznaniu tytułu menadżera danego kraju decyduje proces zgłoszeń na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Etap zgłoszeń wystartuje w sierpniu i będzie dostępny poprzez specjalny formularz.

Wykonawca musi mieszkać lub pochodzić z danego kraju, który reprezentuje (potwierdzone Wikipedią lub innym źródłem). W przypadku zespołów lub duetów co najmniej jedna osoba musi spełniać powyższy warunek. Jeden wykonawca może reprezentować tylko jeden kraj.

Piosenka reprezentująca dany kraj nie może być wydana wcześniej niż przed 1 czerwca 2019 roku przy czym dotyczy to daty singlowej premiery/teledysku. Jeśli utwór został wydany przed regulaminowym terminem na płycie, a dopiero po 1.06.2019 miał premierę singlową, może być dopuszczony. W konkursie nie mogą startować utwory uczestniczące w AfriMusic Song Contest. Kwestie sporne rozstrzyga organizator.
W konkursie nie mogą brać udziału covery czy utwory w wersjach koncertowych. Piosenka powinna być dostarczona jako link do studyjnej wersji na YouTube oraz (preferowane) na Spotify. Nie ma możliwości zmiany utworu po weryfikacji.

Zgłoszenie

W zgłoszeniu formularzowym (będzie dostępne na tej stronie) należy uwzględnić:

 • kraj
 • nazwisko/nazwa wykonawcy
 • tytuł piosenki
 • link do YouTube
 • opcjonalnie informację czy utwór dostępny jest na Spotify
 • potwierdzenie zamieszkania/pochodzenia z danego kraju

Dodatkowo należy też podać swoje imię i nazwisko oraz e-mail.

Zgłoszenia rozpatrywane będą według kolejności. W jednym formularzu będzie można zgłosić jeden utwór.

Przebieg konkursu

Zgłoszone kraje zostaną podzielone na dwa półfinały. W każdej grupie do finału awansuje 12 państw, a o wynikach zadecydują menadżerowie krajów z przeciwnego półfinału oraz internauci. Stosunek głosów to 50/50, a w przypadku remisu decyduje wola „menadżerów”. Punkty będą zliczane jak na Eurowizji. W finale obowiązuje taka sama zasada głosowania. W finale wystartują 24 kraje.

Utwór może być zdyskwalifikowany na każdym etapie gry, jeżeli okaże się, że złamał regulamin konkursu. Każdy menadżer ma obowiązek głosowania w poszczególnych rundach. W przypadku braku oddanych głosów menadżer traci daną piosenkę.

Regulamin może ulec zmianie, w zależności od potrzeb. Wszelkie nieopisane sytuacje i scenariusze rozstrzyga organizator po debacie z uczestnikami.

Kraje

W USC wystartuje łącznie 50 utworów reprezentujących poszczególne kraje. Jeden gracz może uczestniczyć jako tylko jeden kraj i jeden kraj może mieć tylko jednego menadżera. Zgłoszone kraje zostaną podzielone na półfinały. Dostępne kraje:

 1. 🇦🇴 ANGOLA
 2. 🇧🇭 BAHRAJN
 3. 🇧🇯 BENIN
 4. 🇧🇼 BOTSWANA
 5. 🇧🇫 BURKINA FASO
 6. 🇧🇮 BURUNDI
 7. 🇹🇩 CZAD
 8. 🇨🇩 D.R. KONGA
 9. 🇩🇯 DŻIBUTI
 10. 🇪🇷 ERYTREA
 11. 🇸🇿 ESWATINI
 12. 🇪🇹 ETIOPIA
 13. 🇬🇦 GABON
 14. 🇬🇲 GAMBIA
 15. 🇬🇳 GWINEA
 16. 🇬🇼 GWINEA BISSAU
 17. 🇬🇶 GWINEA RÓWNIKOWA
 18. 🇨🇲 KAMERUN
 19. 🇰🇪 KENIA
 20. 🇰🇲 KOMORY
 21. 🇨🇬 KONGO
 22. 🇰🇼 KUWEJT
 23. 🇾🇪 JEMEN
 24. 🇱🇸 LESOTHO
 25. 🇱🇷 LIBERIA
 26. 🇲🇬 MADAGASKAR
 27. 🇲🇼 MALAWI
 28. 🇲🇱 MALI
 29. 🇲🇷 MAURETANIA
 30. 🇲🇿 MOZAMBIK
 31. 🇳🇦 NAMIBIA
 32. 🇳🇪 NIGER
 33. 🇳🇬 NIGERIA
 34. 🇴🇲 OMAN
 35. 🇿🇦 REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI
 36. 🇨🇫 REPUBLIKA ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA
 37. 🇨🇻 REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA
 38. 🇷🇼 RWANDA
 39. 🇸🇳 SENEGAL
 40. 🇸🇨 SESZELE
 41. 🇸🇱 SIERRA LEONE
 42. 🇸🇴 SOMALIA
 43. 🇸🇩 SUDAN
 44. 🇸🇸 SUDAN POŁUDNIOWY
 45. 🇹🇿 TANZANIA
 46. 🇹🇬 TOGO
 47. 🇺🇬 UGANDA
 48. 🇨🇮 WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ
 49. 🇸🇹 WYSPY ŚWIĘTEGO TOMASZA I KSIĄŻĘCA
 50. 🇿🇲 ZAMBIA
 51. 🇿🇼 ZIMBABWE
%d blogerów lubi to: