Zwycięzca opolskich debiutów, Mariusz Wawrzyńczyk, zaśpiewa podczas Carpathia Festival 2018 utwór „To tylko chwila”. 

Mariusz Wawrzyńczyk to zwycięzca 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „Debiuty”. Komponują dla niego najwybitniejsi polscy kompozytorzy tj. m.in. Adam Abramek i Paweł Sot, Przemek Puk, Marcin Nierubiec czy Tomasz Lubert, a artysta zaśpiewał w duecie z Krzysztofem Jaryczewskim i Anią Rusowicz. Mariusz wystąpił w wielu prestiżowych przedsięwzięciach m.in. koncert „Wszystko jest poezja” oraz „Ta noc do innych jest niepodobna”- odbywający się podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także m.in. w programach „Pytanie na śniadanie”, „Dzień dobry TVN”, „Świat się kręci”, „Baw mnie” etc. Jego piosenki prezentowane są w ogólnopolskich i regionalnych rozgłośniach radiowych. Szerszej publiczności dał się poznać w programie „Szansa na sukces” (TVP2) oraz „Bitwa na głosy” (TVP2) w grupie Urszuli Dudziak.

Podczas Carpathia Festival wykona swoją najnowszą propozycję muzyczną pt. „To tylko chwila”, którą skomponował Marcin Nierubiec, a tekst napisał sam Mariusz. Nad produkcją i całościowym brzmieniem czuwał Dariusz Polubiec„To tylko chwila” to propozycja bardzo melodyjna, przebojowa o pozytywnym nastawieniu do życia – mówi. A czego można się spodziewać po występie Mariusza w Rzeszowie? „Na pewno tego, że nie będzie wiało nudą, sztampowym wykonawstwem i tandetą. Wszystko będzie zależało od tego jak publiczność przyjmie mój najnowszy numer, co jest niezwykle dla mnie istotne”.

Utwór „To tylko chwila” dostępny jest poniżej:

Co ciekawe, Mariusz jest od dawna związany z Carpathia Festival. W 2007 roku zaprezentował się nie tylko w konkursie głównym, ale także w specjalnym koncercie stworzonym przez p. Annę Czenczek, wykonując utwór zespołu Republika „Tak, tak to ja”. W następnych latach zostałem zaproszony, dwukrotnie, na warsztaty wokalne prowadzone przez panią Elżbietę Zapendowska i Lorę Szafran. Zaśpiewałem także w hymnie festiwalowym, a także użyczyłem swojego głosu na płytę „Raz na Ludowo” wydana przez Centrum Sztuki Wokalnej. Po raz drugi pojawiłem się na Carpathia Festiwal w 2016 r. wykonując kompozycję Przemka Puka „Jeszcze wierzę”. W tym roku będzie to moja trzecia edycja!. A więc do trzech razy sztuka – wspomina wokalista, dodając, że zalicza festiwal do jednych z najważniejszym w swoim życiu. „Festiwal Carpathia zbliża i zacieśnia więzy między różnymi narodowościami. Do dziś jestem w przyjacielskich relacjach z reprezentantka Ukrainy Galiną Konach, czy Mariolą Nizołek z Rzeszowa. Co roku Festiwal jest tworzony przez najlepszych organizatorów Panią Anie, pana Waldka Wywrockiego i wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie artystyczne, a artyści reprezentują najwyższy poziom” – twierdzi.

Więcej o Mariuszu:

 

Reklamy