Eurowizja 2020: Znamy piosenkę z Cypru i plany San Marino! Kiedy teledysk Alicji Szemplińskiej do „Empires”? • Eurowizja Junior 2020: Wiemy, jak wybrany będzie polski reprezentant

Dziś o 17:00 wytwórnia PanikRecords opublikowała teledysk do utworu „Running”, który zaśpiewa w Rotterdamie reprezentant Cypru – Sandro Nicolas (fot.) 🇨🇾. Piosenkę napisali m.in. Alfie Arcuri (finalista preselekcji australijskich 2019 🇦🇺), Sebastian Rickards czy Octavian Rasinariu. Prosty ale dynamiczny klip przygotował Alexandros Kostelidis. Piosenka „Running” została wybrana z sześciu propozycji przedstawionych komisji CyBC. Przedstawiciel Cypru jest aktualnie jedynym z najbardziej promujących się poza granicami swojego kraju reprezentantem. 1 marca zaśpiewał podczas finału preselekcji w Rumunii 🇷🇴, a dziś bierze udział w Melfest WKND 2020 Pre-Party w Sztokholmie 🇸🇪 organizowanym przez OGAE Szwecja, gdzie spotkał się m.in. z Ulrikke z Norwegii 🇳🇴 czy Samantą Tiną z Łotwy 🇱🇻. To właśnie dziś w klubie Nalen w stolicy Szwecji Sandro po raz pierwszy zaśpiewa na żywo swój utwór. Alessandro Rütten, bo tak naprawdę się nazywa, urodził się w 1996 roku w niemieckim Heinsbergu 🇩🇪. Chociaż pochodzi z grecko-amerykańskiej rodziny, swoją karierę rozpoczął właśnie w Niemczech, gdzie uczestniczył w ósmej edycji „The Voice”.

🇸🇲 Eurowizja 2020: Każdy z nas będzie miał wpływ na utwór Senhit!

San Marino jednak zaskoczyło! Chociaż dziś ogłoszono, że reprezentantką państwa będzie włoska wokalistka Senhit Zadik Zadik (40 lat) 🇮🇹, która śpiewała już dla San Marino w 2011 roku, to jednak niespodzianką jest fakt, że oddała decyzję w sprawie utworu w ręce internautów. Tym samym czekają nas jeszcze jedne, chociaż ekspresowe, preselekcje. Wraz ze swoim teamem Senhit przygotowała dwa szybkie utwory po angielsku – „Freaky” oraz „Obsessed” i chce, by to fani Eurowizji zdecydowali, która piosenka wybrzmi w Rotterdamie. W głosowaniu będzie mógł wziąć każdy. Piosenki opublikowane zostaną w sobotę o 9:00 rano na oficjalnej stronie wokalistki i wtedy też ruszy głosowanie internautów, które potrwa do niedzieli do 23:59. Wyniki poznamy w poniedziałek 9 marca. W wywiadzie dla ESCxtra Senhit przyznała, że plotki o tym, że może powrócić na Eurowizję pojawiły się już latem, ale tak naprawdę ostateczna decyzja podjęta została dopiero pod koniec roku. Telewizja SMRTV skontaktowała się z nią i zaoferowała reprezentowanie kraju. Oczywiście piosenkarka od razu się zgodziła, bo jak twierdzi, San Marino pozwoliło jej już wcześniej wystąpić na Eurowizji, którą uważa za ogromną platformę do celebrowania muzyki. Po ESC 2011 Senhit stała się wielką fanką konkursu i marzyła o tym, by spróbować jeszcze raz, być może z Włoch. „Oczywiście trzeba uczestniczyć i wygrać Sanremo. To wielki konkurs i myślę, że mój styl jest inny od typowych festiwalowych piosenek” – twierdzi. Dodała, że w 2011 roku nie doceniała konkursu, gdyż nie była świadoma tego, jak wielka jest Eurowizja.

🇵🇱 Eurowizja Junior 2020: Powraca „Szansa na Sukces”!

Przy okazji podawania informacji o tym, że Polska znów będzie organizatorem Eurowizji Junior w „Panoramie” TVP przekazano także sposób, w jaki wybrany będzie nowy reprezentant kraju. Powrócą preselekcje „Szansa na Sukces – Eurowizja Junior”, które po raz pierwszy zorganizowano rok temu. Spośród 21 uczestników zakwalifikowanych do półfinałów jury (Majka Jeżowska, Blue Cafe i Paweł Stasiak) wybrali trzy finalistki – Viki Gabor, Gabrielę Katzer i Nikolę Fiedor. W finale dziewczęta zaśpiewały piosenki przygotowane przez Universal, a głosowanie jurorów i widzów wygrała kompozycja „Superhero” Viki Gabor, która w listopadzie triumfowała też na Eurowizji Junior w Gliwicach. To właśnie ten sukces sprawił, że Telewizja Polska zdecydowała się powtórzyć tę metodę selekcji. Tym razem projekt ma ruszyć wcześniej, a odcinki półfinałowe obejrzymy już we wrześniu. Jednym z faworytów już teraz może być zwycięzca „The Voice Kids 3” – Marcin Maciejczak. Chociaż jeszcze oficjalnie nie wiemy gdzie odbędzie się JESC, aż 73% głosujących na Instagramie osób planuje pojechać na konkurs. 62% osób myśli też nad zgłoszeniem się do wolontariatu.

🇵🇱 Eurowizja 2020: Teledysk do „Empires” w poniedziałek

Alicja Szemplińska w poniedziałek pokaże swój teledysk do „Empires”, którego kulisy widzieliśmy niedawno w „Pytanie na Śniadanie”. W pracach nad teledyskiem brała udział m.in. agencja Mind Productions z Dawidem Ziembą na czele. Fani Eurowizji w Polsce bardzo długo czekali na klip i wierzą, że jego premiera poprawi nasze notowania w zakładach bukmacherskich czy „topkach” fanowskich, bo większość osób zza granicy ocenia „Empires” na podstawie występu na żywo w „Szansie na Sukces” na małej scenie i w innej aranżacji. Z ankiety na Facebooku wynika, że najwięcej osób liczy na dramaturgię w klipie (zgodną z przekazem utworu) i zmienioną część finałową piosenki, tak by była jeszcze mocniejsza i zapierająca dech w piersiach. Teledysk powinien być klasyczny, szykowny, mroczny, minimalistyczny czy elegancki – tego chcą fani. A co dostaną? Przekonamy się w poniedziałek! „Wszyscy jesteśmy bardzo zajęci promocją oraz spotkaniami z innymi mediami. Mam jednak nadzieję, że szybko uda się coś ustalić i będę mogła się wreszcie podzielić swoim pomysłem z fanami. Wiem, że produkcja przygotowała także swoją koncepcję występu, dlatego chciałabym spotkać się z nimi gdzieś w połowie drogi” – powiedziała Alicja Szemplińska w wywiadzie z Onet.pl. Twierdzi, że wizualizacje będą bardzo ważnym aspektem eurowizyjnego występu oraz, że myśli też nad chórkiem. „Mogę jedynie wszystkich zapewnić, że to, co widzieli w programie TVP, to był jedynie mały przedsmak tego, co wydarzy się na eurowizyjnej scenie” – dodała.

😷 Koronawirus a Eurowizja: Holandia się nie boi?

Koronawirus nadal powoduje zaniepokojenie wśród mieszkańców Europy, niestety coraz więcej obywateli naszego kontynentu jest zarażonych, rośnie też liczba ofiar, a zagrożenie blokuje wiele eventów i wydarzeń z udziałem masowej widowni. W związku z zaleceniem rządu duńskiego 🇩🇰 wszystkie imprezy publiczne powyżej 1 tys. widzów mają być anulowane, w związku z tym jutrzejszy finał Dansk Melodi Grand Prix, który na żywo śledzić miało 10 tys. osób odbędzie się … przy pustej arenie. Nad takim rozwiązaniem zastanawiała się też telewizja szwedzka, która w sobotę planuje transmisję finału Melodifestivalen 🇸🇪. Postanowiono jednak, że widownia będzie zaproszona do Friends Arena, ale uprasza się, by osoby, które nie czują się dobrze pozostały w domach. Telewizja holenderska NPO 🇳🇱 podkreśla, że na ten moment nie ma żadnych planów anulowania Eurowizji 2020 czy przesuwania jej terminu lub organizacji konkursu bez widzów. Premier Holandii uznał, że odwoływanie dużych wydarzeń planowanych teraz w kraju nie ma sensu. Sytuacja jest oczywiście cały czas monitorowana. Holandię odwiedzają też kolejne delegacje, które w kraju kręcą eurowizyjne pocztówki. Niedawno zrobili to Polacy 🇵🇱, Macedończycy 🇲🇰 i Albańczycy 🇦🇱. W rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym Vasil Garvanliev przyznał, że prace nad pocztówką przebiegły wspaniale. „Jestem niesamowicie zmęczony, ale efekty będą tego warte. Nie mogę się doczekać” – dodał. Tymczasem telewizja ERT 🇬🇷 poinformowała, że jej delegacja nie pojedzie do Rotterdamu na poniedziałkowe spotkanie EBU/NPO. Wcześniej podobną decyzję podjęto w Szwecji i Izraelu.

Chcesz poznać nowe i świeże polskie piosenki? Zajrzyj na HOLFESTIVALEN, gdzie znajdziesz utwory, playlisty oraz formularz do głosowania – zdecyduj razem z nami o tym, który polski utwór powinien wygrać tytuł najlepsze premiery lutego 2020! Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ.

Źródło: Instagram, YouTube, Wikipedia, OGAE Sweden, Wiwibloggs, ESCkaz, ESCxtra, Onet.pl, TVP, Facebook, Panorama, inf. własne, fot.: @sandromusic_official

%d blogerów lubi to: