🇵🇱 Nikola Fiedor pierwszą uczestniczką finału finałów Szansy na Sukces! 11-latka o krok bliżej do Eurowizji Junior 2019

11-letnia Nikola Fiedor (na zdj.) została pierwszą finalistką preselekcyjnej „Szansy na Sukces” – taką decyzję podjęła Majka Jeżowska (z zespołem), gość specjalny pierwszego odcinka programu. Nikola wykonała tam utwór „Od rana mam dobry humor” i to jej występ spodobał się najbardziej. W ten sposób z dalszej walki o Eurowizję Junior wyeliminowano Swietłanę Boguską, Piotra Klimę, Zosię Szucę, Amelię Kurantowicz, Maję Mazurek oraz Macieja Goliana. W ankiecie Dziennika Eurowizyjnego Nikola zajęła jedynie 5. miejsce z 5,8% głosów poparcia. Zdecydowaną przedkonkursową faworytką czytelników była Swietłana Boguska (42%)

Nikola Fiedor po raz pierwszy stanęła na scenie w wieku 3 lat, a na swoim koncie ma już zwycięstwo w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Orfeusz” we Włoszech, nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Gdyni, wyróżnienie na Festiwalu w Opolu, a także koncerty przed Polonią w Nowym Jorku i wiele występów na lokalnej, krajowej i zagranicznej scenie. „Na pytanie, czy publiczne występy ją stresują, odpowiada: – Czasami przed występem trochę się stresuję, ale gdy już wyjdę na scenę, to nie” – podaje portel.pl, elbląska gazeta internetowa. Za Nikolę kciuki mocno trzymano w Studiu Artystycznym Katarzyny Panicz, Zespół Szkół w Jegłowniku do którego uczęszcza młoda wokalistka, a także gmina Gronowo Elbląskie. O udziale Nikoli w „Szansie na Sukces” informowały lokalne portale informacyjne.

O tym, czy Nikola Fiedor zostanie reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2019 zdecydują widzowie, którzy w trakcie finału „Szansy na Sukces” 29 września ponownie wysłuchają wykonań zarówno Nikoli jak i jej dwóch konkurentów. Kolejnych finalistów poznamy 15 i 22 września. Za tydzień następna siódemka kandydatów zmierzy się z repertuarem grupy Blue Cafe, a już teraz zapraszam do udziału w ankiecie i wspierania swoich faworytów!

źródło: TVP, portel.pl, elblag.net, jeglownik.schoolpage.pl, gminagronowo.pl, inf. własne, fot.: awpress.pl

1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: