Znamy już reprezentantów Izraela podczas Eurowizji dla Dzieci 2016. Dla tego powracającego kraju zaśpiewają 13-letnia Shira Frieman i 13-letni Timoti Sannikov, którzy razem tworzą duet Shir & Tim. Wokaliści zostali wewnętrznie wybrani przez stację IBA, a na Malcie zaśpiewają utwór pt. „Follow my heart” po hebrajsku i angielsku. Shira znana jest w Izraelu za sprawą udziału w programie „Music School”, z kolei Timoti występował już m.in. na festiwalu „New Wave” oraz brał udział w ukraińskiej wersji dziecięcego „The Voice”. Tekst do piosenki „Follow my heart” przygotował Noam Horev, który w 2010 roku odpowiadał za słowa do „Milim” Harela Skaata. Premiera piosenki Izraela na JESC odbędzie się już wkrótce.

Tym samym znamy już prawie wszystkich wykonawców startujących w Eurowizji Junior 2016. Do kompletu brakuje nam jedynie zwycięzcy preselekcji irlandzkich, jednak o tym, kto wygra, dowiemy się dopiero 6 listopada. Wciąż czekamy też na premierę piosenek z Armenii – „Tarber” oraz Malty – „Parachute”. Premiera piosenki maltańskiej ma się odbyć w czwartek po godzinie 20:00, a teledysk pokazany będzie zarówno w telewizji jak i w Internecie.

Na 17 uczestników JESC 2016 w stawce mamy 10 wokalistek (Ukraina, Polska, Serbia, Albania, Macedonia, Bułgaria, Włochy, Gruzja, Malta, Australia), dwa duety (Armenia i Izrael), jedno trio (Holandia), jeden kwartet (Rosja) i tylko dwóch solistów (Cypr, Białoruś). Póki co na JESC pojedzie trzech chłopców i aż 20 dziewczynek! Wiemy już, że na pewno 10 utworów będzie wykonanych w dwóch językach (drugim będzie angielski). Na wersje dwujęzyczne zdecydowały się Armenia, Bułgaria, Holandia, Cypr, Izrael, Włochy, Macedonia, Rosja, Białoruś i Ukraina.

Najpewniej do tego grona dołączy również reprezentanta Polski – Olivia Wieczorek. 23 października wokalistka wystąpiła podczas koncertu w kanadyjskim mieście Mississauga, gdzie wykonała „Nie zapomnij”, jeden z fragmentów śpiewając po angielsku. Krótkie nagranie dostępne jest TUTAJ.

Źródło: Eurovoix, JuniorEurovision.tv, fot.: Oikotimes.com

Reklamy