Kolejne odcinki preselekcji na Litwie i Węgrzech

To ostatni tak spokojny weekend w tym sezonie preselekcyjnym. Tylko dwa kraje kontynuują preselekcje narodowe. Ale już pierwszy weekend lutego zapowiada się bardzo emocjonująco! A co warto obejrzeć dzisiaj?

19:40 WĘGRY

Drugi ćwierćfinał preselekcji węgierskich „A Dal” to występ kolejnej dziesiątki wykonawców i walka o względy jury oraz widzów i internautów. Dziś w stawce m.in. faworyzowany Kallay Saunders Band, którego liderem jest Andras (foto) – reprezentant Węgier podczas Eurowizji 2014. Mówi się, że to on może być największym zagrożeniem dla Freddiego – gwiazdy I ćwierćfinału selekcji. Moimi faworytami są dziś Gergo Olah (z folkowym utworem „Gyoz a jo”), formacja Karmapolis i Anna Patai. Spore szanse mają też m.in. grupa Passed czy Laci Gaspar. Po każdym występie jurorzy ocenią danego kandydata przyznając mu noty od 1 do 10. Maksymalnie uczestnik może więc od nich zdobyć łącznie 40 punktów. Do tego swoje punkty przyznają użytkownicy mobilnej aplikacji „A Dal”, z której można korzystać nawet, jeśli nie jest się na terenie Węgier. Wystarczy ją tylko zainstalować, zarejestrować się na portalu mediaklikk.hu i włączyć w trakcie występu danego uczestnika – wtedy automatycznie pojawi się opcja przyznania punktów – od 1 do 10. Średni wynik głosowania dla danego kandydata zostanie dołączony do punktacji jury. Po wszystkich występach pięciu najwyżej ocenionych uczestników otrzyma awans do półfinału, natomiast słabsza piątka będzie poddana głosowaniu widzów i to oni wytypują szóstego zwycięzcę odcinka.

II odcinek pokaże stacja DUNA oraz DUNA World od 19:40. Transmisja dostępna w Internecie TUTAJ lub TUTAJ.

20:00 LITWA

Czwarty odcinek preselekcji litewskich przed nami. O awans powalczy 10 kandydatów, którzy najlepiej wypadli w odcinkach 1-2. Będą to więc wykonawcy, którzy zgłosili się do preselekcji z własnym utworem. Odcinek został nagrany już wcześniej, wiemy więc, że faworytami jury litewskiego są Ruta Sciogolevaite i Donny Montell, którzy dostali po 12 punktów. Oznacza to, że jury międzynarodowe i widzowie będą musieli rozstrzygnąć, kto bardziej zasługuje na zwycięstwo w tym odcinku. Czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego stawiają na Donny’ego (57%). 30% uważa, że triumfować będzie Ruta, a jedynie 13% sądzi, że wygra zupełnie kto inny. Po dodaniu głosów jury litewskiego, międzynarodowego i widzów, 8 uczestników zakwalifikuje się do kolejnej rundy, a najsłabszych dwóch zostanie wyeliminowanych. Moimi faworytami są dziś Petunija, Behind the Moon, Catrinah (foto) i Egle Jakstyte.

IV odcinek pokaże stacja LRT, a transmisja internetowa dostępna będzie TUTAJ.

Źródło: Duna, MTV, LRT, fot.: eurovizija.net, Facebook

3 komentarze

  1. Kto to jest ten Freddie, żeby mówić, że to Kallay Saunders jest zagrożeniem dla niego, a nie odwrotnie?

    Polubienie

  2. Węgrzy co roku organizują swoje selekcje tak samo. Wierzą w to co robią i jak. Są zorganizowani i konsekwentni. Nie mówię, że wiara to wszystko, ale jest to przynajmniej jedna z dwóch podstawowych rzeczy obok rozsądku.

    Polubienie

  3. Pobroniłem tych Węgrów, a oni mnie bezczelnie oszukali. Nawet gorzej niż Białorusini. Oni przynajmniej mieli jedną solidną opcję, ale niestety odrzucili ją.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.