Eurowizja 2016 bez Mikołaja Dobrowolskiego

Zmiana struktury redakcji rozrywki TVP jest oficjalnym powodem zwolnienia Mikołaja Dobrowolskiego, szefa eurowizyjnej delegacji Polski oraz rzecznika prasowego i kierownika artystycznego festiwalu w Opolu – podał portal WirtualneMedia.pl. O sprawie napisały też największe portale w Polsce takie jak Onet.pl czy Interia.pl. Fakt24.pl informuje też, że obowiązki Dobrowolskiego przejmie Ewa Nowicka, która została wicedyrektorem ds. audycji artystycznych i rozrywkowych. Nie jest jednak pewne, że to ona będzie pełnić obowiązki szefa delegacji Eurowizyjnej. Istnieje prawdopodobieństwo, że Eurowizją zajmować się będzie Zuzanna Łapicka-Olbrychska, która była szefową redakcji rozrywki i oprawy TVP, a teraz została zdegradowana do funkcji sekretarza redakcji rozrywki. Temat zwolnienia Mikołaja Dobrowolskiego i zmiany polskiego HoD-a (Head of Delegation) pojawił się też na portalach eurowizyjnych takich jak ESCbubble.com, Eurovoix.com czy ESCportugal.pt oraz na francuskim portalu Programme-tv.net.

Mikołaj Dobrowolski był związany z Eurowizją od 2010 roku. Do 2011 pełnił funkcję asystenta ówczesnej szefowej delegacji – Marii Makowskiej. Obserwował konkursy w Oslo i Dusseldorfie, by po dwuletniej przerwie związanej z nieobecnością Polski na eurowizyjnej scenie powrócić z nowymi pomysłami już jako szef delegacji. Za jego kadencji Polska dwukrotnie awansowała do finału, prezentując zarówno polską tradycję („My Słowianie”) jak i ważne przesłanie („In the name of love”). Dobrowolski był jedną z osób decydujących o wewnętrznych wyborach reprezentantów czyli Donatana i Cleo oraz . O jego spojrzeniu na Eurowizję warto przeczytać w wywiadzie z marca 2014 na portalu Eurowizja.org – TUTAJ.

Zmiana szefa delegacji następuje w ważnym momencie, gdy prawdopodobnie finalizowane są kwestie wyboru nowego reprezentanta Polski. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, nazwisko wybranego artysty (i jego piosenkę) mamy poznać w lutym. Już w najbliższy poniedziałek ok. 12:00 rozpocznie się ceremonia losowania półfinałów, w której uczestniczy wielu szefów delegacji. Nie wiadomo, czy Polska będzie tam reprezentowana przez jakiegokolwiek pracownika TVP. Jeśli nasz kraj znajdzie się w pierwszej połowie pierwszego półfinału, delegacja będzie musiała udać się do Sztokholmu już za nieco ponad 100 dni.

W imieniu czytelników Dziennika Eurowizyjnego i fanów Eurowizji pragnę serdecznie podziękować Mikołajowi Dobrowolskiemu za pracę i zaangażowanie w sprawy konkursu i polskiej reprezentacji!

Źródło: Wirtualnemedia.pl, inf. własne, fot.: radio.opole.pl

%d blogerów lubi to: