Odrzuty odrzucone w Mołdawii

Telewizja mołdawska nie tylko opublikowała utwory zakwalifikowane do drugiego etapu selekcji narodowych, ale też dała możliwość odsłuchania piosenek, które nie zostały przyjęte do konkursu. Wśród przegranych znalazło się sporo utworów znanych nam już z innych selekcji, m.in. „Runaway” Sweet Brains (Białoruś), Lady Ava (Cypr) czy Threelorex (Szwajcaria). Komisja odrzuciła wszystkie piosenki przesłane przez Sashę Bognibova oraz jedną kompozycję brytyjskiej wokalistki Kitty Brucknel, chociaż ta kandydatka-desperatka i tak ma dwa inne utwory w stawce zakwalifikowanych. Ciekawe, czy dotrze do półfinałów? Jeśli jesteście ciekawi, jak brzmią piosenki zbyt słabe, by reprezentować Mołdawię, zajrzyjcie TUTAJ (na samym dole strony).

Istnieją fani, którzy przebrnęli przez wszystkie opublikowane utwory i nawet znaleźli kilka potencjalnych faworytów selekcji. Pozytywne kometarze zebrały m.in. utwory grupy SunStroke, Steli Botan, Mevv, Raby czy Cristina Serbin. Czy dostaną się do półfinałów? O tym przekonamy się dopiero po 17 stycznia.

TELEGRAM TELEGRAM

Generalny manager telewizji TRT napisał na Twitterze, że jeśli „wszystko będzie OK”, Turcja wróci na Eurowizję już w przyszłym roku. Niestety nie do końca wiadomo, co miał na myśli i czy Turcy liczą, że EBU zmieni regulamin Eurowizji, usunie głosowanie jury i „Wielką Piątki” tylko po to, by nakłonić ich do ponownego udziału w konkursie. Turcja wycofała się z Eurowizji po 2012 roku, w 2013 uruchomiła konkurs piosenki Turkowizji, a w tegorocznej edycji show zajęła w finale ostatnie miejsce.

Alexander Rybak wystąpi w finale preselekcji albańskich jako gość specjalny. Zwycięzca ESC 2009 aktywnie promuje swój girlband Milki i utwór „Accent”, który zapewne z łatwością wygra selekcje na Białorusi. Oficjalne poparcie na Twitterze przekazali mu m.in. Filip Kirkorow czy Marija Serifovic, a fani przygotowali nawet specjalne nagranie, które obejrzeć można TUTAJ. Tymczasem telewizja białoruska opublikowała zwiastun finału preselekcji. Występuje w nim kobieta stylizowana na Conchitę Wurst, która…musi zgolić brodę, bo wg hasła reklamowego, z takim wizerunkiem nie ma szans na występ w białoruskim konkursie…Kontrowersyjna reklama dostępna TUTAJ. Większość utworów selekcji białoruskich (w wersjach studyjnych) dostępna jest TUTAJ.

Utwór „Sztorm” Donatana i Cleo znalazł się na 27. miejscu listy najciekawszych utworów gwiazd Eurowizji. Autorzy rankingu twierdzą, że poprzez tę piosenkę duet pokazał, że nie musi opierać się tylko na kontrowersjach i seksownym wizerunku tancerek. Portal muzyka.onet.pl pyta Internautów o to, kto jest polskim artystą roku. Głosować można do 22 grudnia TUTAJ, a aktualnie prawie połowę głosów zgarnął właśnie duet Donatan i Cleo.

Zapraszam do głosowania w trzecim notowaniu eurowizyjnej listy przebojów tworzonej przez czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Formularz do głosowania dostępny jest TUTAJ.  UWAGA! Głosowanie trwa do jutra do 15:00!

Reklamy